Kraków » Wiadomości lokalne » Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzinpowiększ

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Patronat CzasDzieci.pl

W tym roku odbywa się wyjątkowa jubileuszowa edycja Bulwar[t]u Sztuki. Nowa Huta obchodzi swoje 70-lecie, a Teatr Łaźnia Nowa świętuje swoje 15 urodziny. Bulwar[t] Sztuki to ponad 150 wydarzeń kulturalnych łączących mieszkańców Krakowa, oraz artystów. W programie przewidziano liczne koncerty, spektakle, projekcje filmowe, warsztaty, oraz wiele innych rozrywek dla uczestników. Wydarzenia odbędą się zarówno nad Zalewem Nowohuckim, jak i w Teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25.

Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych i przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mnóstwo propozycji ma charakter międzypokoleniowy.

 

Zdecydowanie wydarzeniami wartymi uwagi są spektakle wystawiane na scenie dla rodzin. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak:  „Dong co ma świecący nos” - przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara, „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” - pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur, „Ali Baba i czterech rozbójników” - spektakl aktorsko-lalkowy, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, a także „Robot i motyl”.

 

Kolejnymi interesującymi cyklami wydarzeń są Kreatywne Warsztaty Rodzinne, podczas których dzieci i rodzice będą mieli okazję zbudować domek na drzewie, stworzyć instrument z bambusowych patyczków, nauczyć się żonglować w Wakacyjnej Szkole Cyrkowej, stworzyć lalki i roboty z papieru, a także przekonać się czy można jednocześnie tańczyć i rysować.

 

Oczywiście rodzice mogą uczestniczyć z dziećmi w wielu innych atrakcjach. Bulwar[t] jest zawsze otwarty dla rodzin. Jednymi z nich może być cykl koncertów takich jak: Capella Cracoviensis: Na ramionach gigantów, Głos kobiet: Święto Wandy, Noc Jazzu.


Poza tym w każdy piątek, o godzinie 18:00 nad Zalewem Nowohuckim rodziny mogą wziąć udział w Potańcówkach międzypokoleniowych. To jedyne takie imprezy taneczne na których ramię w ramię bawią się dziadkowie z wnukami, sąsiedzi z sąsiadkami, a nawet ponuracy z wesołkami.


Kolejną interesującą muzyczną atrakcją są odbywające się w każdy czwartek spotkania Sąsiedzkie śpiewanie. Wszyscy wiemy, że „śpiewać każdy może”, dlatego niezależnie od wieku i umiejętności odkrywajmy radość ze wspólnego muzykowania. W tym roku mamy także okazję zapisać się na „Warsztaty z Capellą Cracoviensis” gdzie możemy wziąć udział w nauce śpiewu.


Na pewno wielu przyszłych aktorów zainteresują aktorskie „Warsztaty z IMPRO KRK”.

 

Poza tym dzieci wraz z rodzicami mogą dowiedzieć się czegoś na temat recyklingu dzięki Warsztatom upcyklingowym i dać drugie życie różnym przedmiotom. Małym naukowcom zdecydowanie spodobają się Nowohuckie Spotkania z Astronomią - podczas czterech spotkań z pracownikami Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestnicy nauczą się patrzeć w niebo i poznają Układ Słoneczny.


Kolejnymi wydarzeniami łączącymi pokolenia będą warsztaty Gramy w Nową Hutę, które przeniosą uczestników w czasie, a najmłodszym przekażą sekrety dziecięcych lat poprzedniego pokolenia.

 

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń: bulwarowa.laznianowa.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Gdzie nad wodę? więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci do udziału w ?Konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego?, który polega na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice,materiale oraz formie. więcej »
"Kuferek pełen przygód"

"Kuferek pełen przygód"

Już od września możemy wypożyczyć kuferki pełne przygód. Kuferków jest dwanaście, a każdy z nich różni się zawartością. więcej »
Powiat młodych inspiruje
Patronat CzasDzieci.pl

Powiat młodych inspiruje

Wzięcie udziału w wystawie to dobry pomysł na poznanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych. więcej »
ETNOmania 2019 coraz bliżej!
Patronat CzasDzieci.pl

ETNOmania 2019 coraz bliżej!

Zbliża się Festiwal ETNOmania! Dziewiąta edycja festiwalu zorganizowana przez Fundację Od Kultury odbędzie się 14 lipca, tradycyjnie na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - Skansenu w Wygiełzowie. ETNOmania to połączenie tradycji ze współczesnością. To także ponad 40 warsztatów, targów, pokazów, wystaw, etnoinstalacji, koncertów, prezentacji i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. więcej »
Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin
Patronat CzasDzieci.pl

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Kolejnymi interesującymi cyklami wydarzeń są Kreatywne Warsztaty Rodzinne gdzie dzieci i rodzice będą mieli okazję zbudować domek na drzewie, stworzyć instrument z bambusowych patyczków więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Upalna pogoda sprawia, że mamy ochotę spędzać weekendy i popołudnia z dala od miasta. W okolicach Krakowa jest kilka zbiorników wodnych, nad którymi możemy przyjemnie spędzić letnie dni. Także takich przyjaznych dzieciom. więcej »
Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!
Patronat CzasDzieci.pl

Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019 więcej »
Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka już blisko, a Ty nie masz pomysłu jak wyjątkowo go spędzić? Przedstawiamy kilka możliwości, dzięki którym ten dzień będzie wyjątkowy, a Twoje dzieci z pewnością na długo go zapamiętają. więcej »
Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego

Dzieci od 8 lat
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, wspólnie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego przygotowaliśmy dla Was konkurs. więcej »

Magnificon 2019 - relacja

W programie znalazło się mnóstwo spotkań i wykładów o kulturze Japonii i o mangach. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019