Kraków

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

W tym roku odbywa się wyjątkowa jubileuszowa edycja Bulwar[t]u Sztuki. Nowa Huta obchodzi swoje 70-lecie, a Teatr Łaźnia Nowa świętuje swoje 15 urodziny. Bulwar[t] Sztuki to ponad 150 wydarzeń kulturalnych łączących mieszkańców Krakowa, oraz artystów. W programie przewidziano liczne koncerty, spektakle, projekcje filmowe, warsztaty, oraz wiele innych rozrywek dla uczestników. Wydarzenia odbędą się zarówno nad Zalewem Nowohuckim, jak i w Teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25.

Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych i przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mnóstwo propozycji ma charakter międzypokoleniowy.

 

Zdecydowanie wydarzeniami wartymi uwagi są spektakle wystawiane na scenie dla rodzin. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak:  „Dong co ma świecący nos” - przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara, „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” - pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur, „Ali Baba i czterech rozbójników” - spektakl aktorsko-lalkowy, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, a także „Robot i motyl”.

 

Kolejnymi interesującymi cyklami wydarzeń są Kreatywne Warsztaty Rodzinne, podczas których dzieci i rodzice będą mieli okazję zbudować domek na drzewie, stworzyć instrument z bambusowych patyczków, nauczyć się żonglować w Wakacyjnej Szkole Cyrkowej, stworzyć lalki i roboty z papieru, a także przekonać się czy można jednocześnie tańczyć i rysować.

 

Oczywiście rodzice mogą uczestniczyć z dziećmi w wielu innych atrakcjach. Bulwar[t] jest zawsze otwarty dla rodzin. Jednymi z nich może być cykl koncertów takich jak: Capella Cracoviensis: Na ramionach gigantów, Głos kobiet: Święto Wandy, Noc Jazzu.


Poza tym w każdy piątek, o godzinie 18:00 nad Zalewem Nowohuckim rodziny mogą wziąć udział w Potańcówkach międzypokoleniowych. To jedyne takie imprezy taneczne na których ramię w ramię bawią się dziadkowie z wnukami, sąsiedzi z sąsiadkami, a nawet ponuracy z wesołkami.


Kolejną interesującą muzyczną atrakcją są odbywające się w każdy czwartek spotkania Sąsiedzkie śpiewanie. Wszyscy wiemy, że „śpiewać każdy może”, dlatego niezależnie od wieku i umiejętności odkrywajmy radość ze wspólnego muzykowania. W tym roku mamy także okazję zapisać się na „Warsztaty z Capellą Cracoviensis” gdzie możemy wziąć udział w nauce śpiewu.


Na pewno wielu przyszłych aktorów zainteresują aktorskie „Warsztaty z IMPRO KRK”.

 

Poza tym dzieci wraz z rodzicami mogą dowiedzieć się czegoś na temat recyklingu dzięki Warsztatom upcyklingowym i dać drugie życie różnym przedmiotom. Małym naukowcom zdecydowanie spodobają się Nowohuckie Spotkania z Astronomią - podczas czterech spotkań z pracownikami Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestnicy nauczą się patrzeć w niebo i poznają Układ Słoneczny.


Kolejnymi wydarzeniami łączącymi pokolenia będą warsztaty Gramy w Nową Hutę, które przeniosą uczestników w czasie, a najmłodszym przekażą sekrety dziecięcych lat poprzedniego pokolenia.

 

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń: bulwarowa.laznianowa.pl

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć