Kraków

Nowy sezon i nowa sala w Nowohuckim Centrum Kultury

Nowy sezon i nowa sala w Nowohuckim Centrum Kultury

22 września podczas Kombinatu Kultury Nowohuckie Centrum Kultury zaprezentowało swoją ofertę zajęć dodatkowych na nowy sezon.


Co nowego?

 

Wśród bogatej oferty zajęć dodatkowych Nowohuckiego Centrum Kultury na sezon 2018/2019 znalazły się nowości. Jedną z nich jest Muzyczna Akademia Malucha (dla dzieci 4-7 i 8-10 lat), której celem jest uwrażliwienie dzieci na muzykę i ćwiczenie wyobraźni. Podczas zajęć dzieci ćwiczą też poprawną wymowę i emisję głosu. Kolejną nowością jest BAJLANDIA, czyli akademia tańca oparta na innowacyjnej metodzie animacji. Dzieci stają się aktorami, którzy opowiadają tańcem. Rozwijają dzięki temu wyobraźnię i percepcję.


Nowością jest także Hartownia, czyli nowa grupa tańca współczesnego, która ma na celu przygotowanie do występowania na scenie. Hartownia będzie skupiać się na rzetelnej pracy nad techniką taneczną i dyscypliną tancerza, a także uczyć zdrowego trybu życia. To propozycja dla nieco starszych dzieci, w wieku 10-13 lat.

 

Zajęcia taneczne w NCK (fot. materiały organizatora)
 

Dla młodych widzów

 

Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało na nowy sezon kulturalny szereg spektakli dla najmłodszych – będą to spektakle w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa, Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, Teatr Banasiów z Warszawy, a także spektakle baletowe w wykonaniu Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu: Królewna Śnieżka i Dziadek do orzechów.

 

Z kolei w styczniu podczas ferii zimowych po raz kolejny w NCK- u zagości Festiwal Teatrów dla dzieci z najciekawszymi spektaklami z całej Polski, także ze spektaklami dedykowanymi najmłodszym maluszkom. Odbędą się też warsztaty teatralne i edukacyjne.

 

Akademia Pana Kleksa Teatru Maska z Rzeszowa już 12 października na scenie NCK (fot. materiały organizatora)

 

Royal Lviv Ballet wystąpi na scenie NCK 2 grudnia (fot. materiały organizatora)

 

Tęczowe piosenki


W listopadzie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Tęczowe piosenki Jana Wojdaka. Popularna ogólnopolska impreza to szansa dla młodych artystów na spełnienie ich muzycznych marzeń. Podczas trwania festiwalu mogą uczestniczyć w licznych warsztatach czy poznać tajniki pracy w studiu nagraniowym.


Zmodernizowana sala widowiskowa


Wszystkie zaplanowane spektakle wystawione zostaną w wyremontowanej sali teatralnej, która właśnie po trzymiesięcznych pracach została oddana do użytku. Sala przeszła generalny remont, pojawiły się nowe fotele, zamontowano też nową podłogę sceniczną i zmodernizowano system oświetlenia i nagłośnienia.

 

Zmodernizowana sala widowiskowa (fot. W. Dyrcz)

 

Wioleta Dyrcz

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć