Kraków » Wiadomości lokalne » Ster na przygodę

Ster na przygodępowiększ

Ster na przygodę

Ahoj, Marynarze!

 

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę i poznać tajemnice Krakowa oraz spędzić mile czas w rodzinnym gronie w przyjemnym otoczeniu przyrody, wejdźcie na pokład. W te gorące dni wybranie się na rejs po Wiśle w Krakowie jest idealnym pomysłem. Skąd wiemy? Sprawdziliśmy, byliśmy! Przeczytajcie naszą relację i ruszajcie w rejs.

 

 

 

 

Legendy najlepiej poznaje się w miejscach, które są z nimi powiązane. Dzięki temu można wyobrazić sobie budynki, postacie, wydarzenia. Dowiedzieć się, jak to było kiedyś i co zostało przez wieki przekazywane w opowieściach.

 

 

Rejs po Wiśle daje taką możliwość. Siedząc wygodnie, dzieci wsłuchują się w historie o pięknych księżniczkach, dzielnych rycerzach, niebezpiecznych Tatarach. Dorośli oczywiście wsłuchują się z nie mniejszych zainteresowaniem. Trasa rejsu prowadzi w taki sposób, że możemy zobaczyć najważniejsze zabytki Krakowa widoczne od strony Wisły. Przepływając obok każdego z nich usłyszymy historie - te bardzo znane, jak o szewczyku Dratewce, i te znane tylko wytrawnym przewodnikom. Jednak nawet w legendach słyszanych wiele razy znajdziemy nowe informacje.

 

 

 

Wiecie skąd pochodzi nazwa “Zwierzyniec”, dlaczego mieszkańcy Zwierzyńca byli nazywani “włóczkami”, dlaczego obwarowania Wawelu są gwiaździste i dlaczego pogromca smoka nazywany był Dratewką? Jeśli nie, koniecznie weźcie udział w rejsie. Dzieci z zainteresowaniem wskazywały kolejne mijane punkty oraz odpowiadały na pytania. Te ciekawostki były interesujące także dla nas, dorosłych uczestników rejsu.

 

 

Przez godzinę płynął statek i płynęła ciekawa opowieść. Na opowieściach się jednak nie skończyło. Żeby urozmaicić dzieciom czas spędzony na słuchaniu i przyciągnąć ich uwagę, najmłodsi przedstawiają niektóre legendy w formie scenek. Dzieciom wręczane są rekwizyty i odgrywają poszczególne role. Zarówno "aktorzy", jak i "widownia" dobrze się bawią i na pewno sprzyja to lepszemu zapamiętaniu treści legendy. W trakcie rejsu dzieci mają też okazję do odpowiedzi na pytania. Na końcu czeka ich… mały quiz. Dobra okazja do sprawdzenia, ile zapamiętały.

 

 

Rejs odbywał się na statku “Sobieski” firmy Ster. Statek składa się z górnego otwartego pokładu oraz dolnego, zabudowanego. Górny pokład jest dodatkowo zadaszony, co chroni przed słońcem i deszczem. W dolnym pomieszczeniu, klimatyzowanym, również znajdują się stoliki, a widoki można podziwiać zza okna. Spędzanie rejsu na dole jest szczególnie przyjemne w zimne i deszczowe dni. Pogoda w żaden sposób nie powinna więc odstraszać. Podczas rejsu czynny był także bar-kawiarnia. Na dzieci czekały smakołyki, napoje, przekąski, które mogły kupić. Dorośli podczas rejsu rozkoszowali się nie tylko widokami, ale także pyszną kawą.

 

 

 

 

Do zobaczenia podczas rejsów statkiem „Sobieski”.

 

Fot. Anna Szymańska

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Weekendy w mieście bez nudy więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Dobczyce na weekend

Dobczyce na weekend

Blisko Krakowa, ładnie, miło, spokojnie, przyjemnie i smacznie. Brzmi jak świetne miejsce na rodzinną wycieczkę? Zapewniamy, że tak! więcej »
XVI Festiwal Pierogów

XVI Festiwal Pierogów

15 sierpnia zaczyna się kolejny Festiwal Pierogów. Już po raz szesnasty pierogi zagoszczą na Małym Rynku. Jakie atrakcje czekają w ramach festiwalu? więcej »
Ster na przygodę

Ster na przygodę

Kto chce przeżyć niezwykłą przygodę? Poznać tajemnice Krakowa? Spędzić miły czas w rodzinnym gronie? A wszystko to w przyjemnym otoczeniu. W te gorące dni wybranie się na rejs po Wiśle jest idealnym pomysłem. Skąd wiemy? Sprawdziliśmy, byliśmy! Przeczytajcie naszą relację i ruszajcie w rejs. więcej »
Weekendy w mieście bez nudy

Weekendy w mieście bez nudy

Wakacje spędzane w mieście nie muszą być nudne. Mamy dla Was i dzieciaków sporo pomysłów. Będzie o kawiarniach i restauracjach przyjaznych maluchom, o parkach rozrywki i linowych, o plażach, lodach, basenach i konkursie. więcej »
Karta Krakowska

Karta Krakowska

Już od sierpnia wszyscy zameldowani mieszkańcy Krakowa lub osoby płacące tu podatki, mogą korzystać z Karty Krakowskiej. więcej »
6 kreatywnych pomysłów na dzień w Lasku Wolskim

6 kreatywnych pomysłów na dzień w Lasku Wolskim

Korzystając z ładnej pogody, wyruszyliśmy w niedzielę na spacer po Lesie Wolskim. Las Wolski jest miejscem oklepanym czy nadal zaskakuje? Nas zaskoczył. więcej »
Okolice Krakowa na weekend

Okolice Krakowa na weekend

Latem szukamy ochłody i zieleni poza miastem. Okolice Krakowa stwarzają mnóstwo możliwości do jednodniowych i weekendowych wycieczek. Stadniny, zacienione dolinki, strumyki, wzniesienia, jaskinie. My okolice Krakowa zwiedzaliśmy w ciągu całego roku i potwierdzamy, że każda pora roku jest dobra! więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Upalna pogoda sprawia, że mamy ochotę spędzać weekendy i popołudnia z dala od miasta. W okolicach Krakowa jest kilka zbiorników wodnych, nad którymi możemy przyjemnie spędzić letnie dni. Także takich przyjaznych dzieciom. więcej »
Stambulska niedziela MCK - dzień otwarty wystawy

Stambulska niedziela MCK - dzień otwarty wystawy

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 22 lipca na dzień otwarty wystawy
Stambuł. Dwa światy, jedno miasto. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia! więcej »
KOMBINAT KULTURY - dzień otwarty NCK

KOMBINAT KULTURY - dzień otwarty NCK

W czwartą sobotę września NCK szeroko otworzy swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę i nawiązywać znajomości. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na weekend

Dobczyce na weekend

Dobczyce na weekend

Blisko Krakowa, ładnie, miło, spokojnie, przyjemnie i smacznie. Brzmi jak świetne miejsce na rodzinną wycieczkę? Zapewniamy, że tak!  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  

Nasza relacja

Ster na przygodę

Ster na przygodę

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę i poznać tajemnice Krakowa oraz spędzić mile czas w rodzinnym gronie w przyjemnym otoczeniu przyrody, wejdźcie na pokład.  

Temat na czasie

Bezpieczna i komfortowa podróż autem - to możliwe!

Bezpieczna i komfortowa podróż autem - to możliwe!

Podróżując ze swoją rodziną, zawsze mamy na uwadze przede wszystkim jej wygodę i bezpieczeństwo  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018