Kraków » Wiadomości lokalne » Ster na przygodę

Ster na przygodępowiększ

Ster na przygodę

Ahoj, Marynarze!

 

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę i poznać tajemnice Krakowa oraz spędzić mile czas w rodzinnym gronie w przyjemnym otoczeniu przyrody, wejdźcie na pokład. W te gorące dni wybranie się na rejs po Wiśle w Krakowie jest idealnym pomysłem. Skąd wiemy? Sprawdziliśmy, byliśmy! Przeczytajcie naszą relację i ruszajcie w rejs.

 

 

 

 

Legendy najlepiej poznaje się w miejscach, które są z nimi powiązane. Dzięki temu można wyobrazić sobie budynki, postacie, wydarzenia. Dowiedzieć się, jak to było kiedyś i co zostało przez wieki przekazywane w opowieściach.

 

 

Rejs po Wiśle daje taką możliwość. Siedząc wygodnie, dzieci wsłuchują się w historie o pięknych księżniczkach, dzielnych rycerzach, niebezpiecznych Tatarach. Dorośli oczywiście wsłuchują się z nie mniejszych zainteresowaniem. Trasa rejsu prowadzi w taki sposób, że możemy zobaczyć najważniejsze zabytki Krakowa widoczne od strony Wisły. Przepływając obok każdego z nich usłyszymy historie - te bardzo znane, jak o szewczyku Dratewce, i te znane tylko wytrawnym przewodnikom. Jednak nawet w legendach słyszanych wiele razy znajdziemy nowe informacje.

 

 

 

Wiecie skąd pochodzi nazwa “Zwierzyniec”, dlaczego mieszkańcy Zwierzyńca byli nazywani “włóczkami”, dlaczego obwarowania Wawelu są gwiaździste i dlaczego pogromca smoka nazywany był Dratewką? Jeśli nie, koniecznie weźcie udział w rejsie. Dzieci z zainteresowaniem wskazywały kolejne mijane punkty oraz odpowiadały na pytania. Te ciekawostki były interesujące także dla nas, dorosłych uczestników rejsu.

 

 

Przez godzinę płynął statek i płynęła ciekawa opowieść. Na opowieściach się jednak nie skończyło. Żeby urozmaicić dzieciom czas spędzony na słuchaniu i przyciągnąć ich uwagę, najmłodsi przedstawiają niektóre legendy w formie scenek. Dzieciom wręczane są rekwizyty i odgrywają poszczególne role. Zarówno "aktorzy", jak i "widownia" dobrze się bawią i na pewno sprzyja to lepszemu zapamiętaniu treści legendy. W trakcie rejsu dzieci mają też okazję do odpowiedzi na pytania. Na końcu czeka ich… mały quiz. Dobra okazja do sprawdzenia, ile zapamiętały.

 

 

Rejs odbywał się na statku “Sobieski” firmy Ster. Statek składa się z górnego otwartego pokładu oraz dolnego, zabudowanego. Górny pokład jest dodatkowo zadaszony, co chroni przed słońcem i deszczem. W dolnym pomieszczeniu, klimatyzowanym, również znajdują się stoliki, a widoki można podziwiać zza okna. Spędzanie rejsu na dole jest szczególnie przyjemne w zimne i deszczowe dni. Pogoda w żaden sposób nie powinna więc odstraszać. Podczas rejsu czynny był także bar-kawiarnia. Na dzieci czekały smakołyki, napoje, przekąski, które mogły kupić. Dorośli podczas rejsu rozkoszowali się nie tylko widokami, ale także pyszną kawą.

 

 

 

 

Do zobaczenia podczas rejsów statkiem „Sobieski”.

 

Fot. Anna Szymańska

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci do udziału w ?Konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego?, który polega na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice,materiale oraz formie. więcej »
"Kuferek pełen przygód"

"Kuferek pełen przygód"

Już od września możemy wypożyczyć kuferki pełne przygód. Kuferków jest dwanaście, a każdy z nich różni się zawartością. więcej »
Powiat młodych inspiruje
Patronat CzasDzieci.pl

Powiat młodych inspiruje

Wzięcie udziału w wystawie to dobry pomysł na poznanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych. więcej »
ETNOmania 2019 coraz bliżej!
Patronat CzasDzieci.pl

ETNOmania 2019 coraz bliżej!

Zbliża się Festiwal ETNOmania! Dziewiąta edycja festiwalu zorganizowana przez Fundację Od Kultury odbędzie się 14 lipca, tradycyjnie na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - Skansenu w Wygiełzowie. ETNOmania to połączenie tradycji ze współczesnością. To także ponad 40 warsztatów, targów, pokazów, wystaw, etnoinstalacji, koncertów, prezentacji i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. więcej »
Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin
Patronat CzasDzieci.pl

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Kolejnymi interesującymi cyklami wydarzeń są Kreatywne Warsztaty Rodzinne gdzie dzieci i rodzice będą mieli okazję zbudować domek na drzewie, stworzyć instrument z bambusowych patyczków więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Upalna pogoda sprawia, że mamy ochotę spędzać weekendy i popołudnia z dala od miasta. W okolicach Krakowa jest kilka zbiorników wodnych, nad którymi możemy przyjemnie spędzić letnie dni. Także takich przyjaznych dzieciom. więcej »
Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!
Patronat CzasDzieci.pl

Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019 więcej »
Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka już blisko, a Ty nie masz pomysłu jak wyjątkowo go spędzić? Przedstawiamy kilka możliwości, dzięki którym ten dzień będzie wyjątkowy, a Twoje dzieci z pewnością na długo go zapamiętają. więcej »
Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego

Dzieci od 8 lat
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, wspólnie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego przygotowaliśmy dla Was konkurs. więcej »

Magnificon 2019 - relacja

W programie znalazło się mnóstwo spotkań i wykładów o kulturze Japonii i o mangach. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019