Kraków » Wiadomości lokalne » Ster na przygodę

Ster na przygodępowiększ

Ster na przygodę

Ahoj, Marynarze!

 

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę i poznać tajemnice Krakowa oraz spędzić mile czas w rodzinnym gronie w przyjemnym otoczeniu przyrody, wejdźcie na pokład. W te gorące dni wybranie się na rejs po Wiśle w Krakowie jest idealnym pomysłem. Skąd wiemy? Sprawdziliśmy, byliśmy! Przeczytajcie naszą relację i ruszajcie w rejs.

 

 

 

 

Legendy najlepiej poznaje się w miejscach, które są z nimi powiązane. Dzięki temu można wyobrazić sobie budynki, postacie, wydarzenia. Dowiedzieć się, jak to było kiedyś i co zostało przez wieki przekazywane w opowieściach.

 

 

Rejs po Wiśle daje taką możliwość. Siedząc wygodnie, dzieci wsłuchują się w historie o pięknych księżniczkach, dzielnych rycerzach, niebezpiecznych Tatarach. Dorośli oczywiście wsłuchują się z nie mniejszych zainteresowaniem. Trasa rejsu prowadzi w taki sposób, że możemy zobaczyć najważniejsze zabytki Krakowa widoczne od strony Wisły. Przepływając obok każdego z nich usłyszymy historie - te bardzo znane, jak o szewczyku Dratewce, i te znane tylko wytrawnym przewodnikom. Jednak nawet w legendach słyszanych wiele razy znajdziemy nowe informacje.

 

 

 

Wiecie skąd pochodzi nazwa “Zwierzyniec”, dlaczego mieszkańcy Zwierzyńca byli nazywani “włóczkami”, dlaczego obwarowania Wawelu są gwiaździste i dlaczego pogromca smoka nazywany był Dratewką? Jeśli nie, koniecznie weźcie udział w rejsie. Dzieci z zainteresowaniem wskazywały kolejne mijane punkty oraz odpowiadały na pytania. Te ciekawostki były interesujące także dla nas, dorosłych uczestników rejsu.

 

 

Przez godzinę płynął statek i płynęła ciekawa opowieść. Na opowieściach się jednak nie skończyło. Żeby urozmaicić dzieciom czas spędzony na słuchaniu i przyciągnąć ich uwagę, najmłodsi przedstawiają niektóre legendy w formie scenek. Dzieciom wręczane są rekwizyty i odgrywają poszczególne role. Zarówno "aktorzy", jak i "widownia" dobrze się bawią i na pewno sprzyja to lepszemu zapamiętaniu treści legendy. W trakcie rejsu dzieci mają też okazję do odpowiedzi na pytania. Na końcu czeka ich… mały quiz. Dobra okazja do sprawdzenia, ile zapamiętały.

 

 

Rejs odbywał się na statku “Sobieski” firmy Ster. Statek składa się z górnego otwartego pokładu oraz dolnego, zabudowanego. Górny pokład jest dodatkowo zadaszony, co chroni przed słońcem i deszczem. W dolnym pomieszczeniu, klimatyzowanym, również znajdują się stoliki, a widoki można podziwiać zza okna. Spędzanie rejsu na dole jest szczególnie przyjemne w zimne i deszczowe dni. Pogoda w żaden sposób nie powinna więc odstraszać. Podczas rejsu czynny był także bar-kawiarnia. Na dzieci czekały smakołyki, napoje, przekąski, które mogły kupić. Dorośli podczas rejsu rozkoszowali się nie tylko widokami, ale także pyszną kawą.

 

 

 

 

Do zobaczenia podczas rejsów statkiem „Sobieski”.

 

Fot. Anna Szymańska

 

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019) więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019)

TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019)

Co przyniesie pierwszy weekend lutego? Wśród naszych propozycji wydarzenia bezpłatne, rodzinne warsztaty, widowisko kolędnicze i inne. więcej »
Nie zawsze umiemy zrozumieć smutek. Premiera Dziewczynki z parku w Teatrze Groteska
Patronat CzasDzieci.pl

Nie zawsze umiemy zrozumieć smutek. Premiera Dziewczynki z parku w Teatrze Groteska

Dzieci od 7 lat
Przedstawienie teatralne Dziewczynka z parku jest stworzone na podstawie powieści Barbary Kosmowskiej Dziewczynka z parku - lektury z nowej podstawy programowej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. więcej »
Konkurs z Teatrem Groteska - wygraj zaproszenie na Doktora Dolittle!

Konkurs z Teatrem Groteska - wygraj zaproszenie na Doktora Dolittle!

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl Doktor Dolittle do Teatru Groteska na 27 stycznia, na godzinę 11:00 oraz upominek książkowy od CzasDzieci.pl więcej »
Wygraj zaproszenie do teatru dla Babci i Dziadka. Konkurs z Teatrem Ludowym

Wygraj zaproszenie do teatru dla Babci i Dziadka. Konkurs z Teatrem Ludowym

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka wspólnie z Teatrem Ludowym przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs. więcej »
Atrakcje 27. Finału WOŚP w Krakowie

Atrakcje 27. Finału WOŚP w Krakowie

Przed nami 27 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co będzie działo się podczas tegorocznej zbiórki w Krakowie? więcej »
Garść pomysłów na ferie 2019 w Krakowie!

Garść pomysłów na ferie 2019 w Krakowie!

Odliczanie czas zacząć. Już 14 stycznia w województwie małopolskim startują ferie zimowe! Nie macie jeszcze pomysłu jak je zaplanować, sprawdźcie nasze propozycje. więcej »
Ruchoma szopka w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ruchoma szopka w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej oglądać możecie jedną z największych i najpiękniejszych szopek w Polsce. Przygotowana przez Ojców Bernardynów szopka w kalwaryjskim sanktuarium od Bożego Narodzenia przyciąga tłumy zwiedzających więcej »
Świąteczny konkurs. Pochwal się swoją choinką! (zakończony)

Świąteczny konkurs. Pochwal się swoją choinką! (zakończony)

Ubieranie choinki i dekorowanie domu to jedne z najprzyjemniejszych przedświątecznych czynności. Zapraszamy Was do udziału w naszym bożonarodzeniowym konkursie. więcej »
Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedstawiamy zestawienie najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu. W powietrzu czuć już świąteczną atmosferę. więcej »
Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Gdzie spotkacie Mikołaja w Krakowie? Gdzie poczujecie klimat świąt? Przedstawiamy najciekawsze mikołajkowe i świąteczne wydarzenia na najbliższy weekend. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019