Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Mój synek ma 2 lata i 8 miesięcy i nie mówi

Pani Profesor,
Mój synek ma 2 lata i 8 miesięcy, niestety mówi tylko słowa tata, mama, baba, oraz naśladuje zwierzątka (lwa, konia, krowę, psa itd.)wszystko rozumie, przyniesie, jeżeli się go o to poprosi. Przy czytaniu bajek poproszony o pokazanie np. księżyca, żaby, biedronki, motyla itd. od razu pokazuje bezbłędnie na stronie z obrazkiem, gdzie co się znajduje. Czytam mu bajki i staram się, aby mówił więcej, ale jakoś na razie nie bardzo mu to wychodzi. Woli pokazać o co mu chodzi i wydać z siebie dzwięk "mmmm" pokazując palcem. Proszę o pomoc lub podanie, co robić i jak z nim pracować.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Marcin
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Szanowny Panie Marcinie, może Pan skorzystać z pomocy terapeuty,
pracującego Metodą Krakowska (www.szkolakrakowska.pl), a także
skorzystać z programów:
"Słucham i uczę się mówić" - www.arson.pl,
"Kocham czytać" - www.we.pl.
Ćwiczenia ogólnorozwojowe można znaleźć w książce "Wczesna interwencja
terapeutyczna" - www.we.pl.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: brak mowy, stymulacja, ćwiczenia

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)