„Traktat o wykradaniu owoców” to zaproszenie widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka. Tak, chodźmy na złodziejkę! Nocą, przy słabym blasku księżyca, wdrapiemy się na najwyższe drzewo, by wykraść owoce. Czy uda nam się wrócić na ziemię unikając spotkania z sadownikiem? Przekonajcie się sami!
„Traktat o wykradaniu owoców” to wydarzenie wyjątkowe w repertuarze Teatru Lalek Guliwer. Prezentowane będzie tylko w weekendy, bo skierowane jest do publiczności familijnej, która w wyjściu do teatru widzi okazję do wzmocnienia relacji w rodzinie.
„Jako twórcy spektaklu odwołujemy się do doświadczeń osób dorosłych. Stwarzamy okazję, by nie tylko mogli powspominać własne dzieciństwo, ale wręcz, by znów usłyszeli kroki na żwirze i poczuli wiatr na skórze. Po raz pierwszy będą wspinać się na drzewo w towarzystwie dzieci… Czym tym razem będzie ta wyprawa? Dzięki działaniom trzech aktorek i grającego na żywo muzyka wszyscy w wyobraźni pokonamy „odległość dzielącą pierwszy dreszcz pragnienia od gestu spełniającego”, cytując Mariana Pankowskiego. Mamy nadzieję, że nasza teatralna wyprawa na jabłka zbliży do siebie wszystkich jej uczestników” – mówi Robert Jarosz.
„Traktat o wykradaniu owoców” inspirowany jest fragmentem tekstu Mariana Pankowskiego z tomu „Smagła swoboda” i został zrealizowany przez Teatr Lalek Guliwer w ramach 21 Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Muzyczno-aktorski performans „Traktat o wykradaniu owoców” przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów.
Premiera odbędzie się w dniu 2 czerwca br. w ramach tegorocznej edycji Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.
W dniu 11 czerwca odbędzie się premiera spektaklu w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie.
Pozostałe terminy spektaklu znajdziesz TUTAJ>>>