Warszawa

Jak się robi cyrk?

W sobotę, 9 marca 2019 odbyła się w Teatrze Lalek Guliwer premiera sztuki pt. "Jak się robi cyrk?".

 

Sztukę wyreżyserowała Punch Mama, czyli Laura Słabińska, a oparta jest na motywach legendarnego tekstu Ivana Pilnego. Kolejna premiera i kolejny sukces wydobycia z wyobraźni arcydzieła scenicznego.

 

Sztuka zawiera elementy współczesnej baśni. Na początku poznajemy pasjonata, spragnionego nauki sztuki cyrkowej młodzieńca i starszego, doświadczonego mistrza z branży. Zderzenie dwóch osobowości i miłości do cyrku.

 

W mojej ocenie powstało wyjątkowe widowisko. Dzieci zobaczyły na arenie konie, trójwymiarowe ryby i kukiełki. W nowoczesne animacje zostały wplecione stare triki cyrkowe. Zaciera się podział na "stare" i "nowe". Papuga odlicza bohaterom liczbę słów, a zegar odmierza uciekający czas. Tony i Pepi muszą szybko wymyślić program widowiska. A to, co się będzie działo na scenie ma bawić publiczność i trzymać w napięciu.

 

Moje dzieci po obejrzeniu spektaklu na pewno już wiedzą "jak się robi cyrk". Wiedzą jak wykorzystywać swoją wyobraźnię. Piękna muzyka, scenografia, animatorzy i oczywiście główna obsada przekonują mnie do zachęcenia Państwa do wizyty w Teatrze Guliwer i obejrzenia "Jak się robi cyrk?".


Sztuki cyrkowej uczmy się od najlepszych! Serdecznie polecam.

 

Katarzyna Piętka

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć