Warszawa » Wiadomości lokalne » 90 lat z Myszką Miki

90 lat z Myszką Mikipowiększ

90 lat z Myszką Miki

Patronat CzasDzieci.pl

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Disney zapraszają na wyjątkowe wydarzenie  w ramach obchodów 90. rocznicy  premiery pierwszego filmu z Myszką Miki! W programie warsztaty, gry, zabawy, pokazy animacji i Mikifon. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – projekcja plenerowa Fantazji z 1940 roku.
Wydarzenie odbędzie się 1 września w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w godz. 11:00 – 18:00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Pokaz Fantazji odbędzie się o godz. 20:00.

 


Warsztaty
Startujemy warsztatem z rysowania komiksu, w ramach którego poznamy m.in. techniki zawodowych rysowników komiksu, w szczególności dotyczących Myszki i Miki i jej przyjaciół. Odkryjemy także zasady tworzenia bohatera, posłuchamy o historii powstania oraz ewolucji postaci Myszki Miki, nauczymy się opowiadać swoje fantazje przekształcając je w formę komiksu. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15 lat i odbędą się o godz. 11:00, 13:30 i 16:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Szymon Teluk.


Podczas warsztatów z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w prawdziwych animatorów! Używając ruchomych lalek, kredek, kolorowego papieru i oczywiście wyobraźni stworzą własne filmowe opowieści o Mikim i przyjaciołach. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12 i odbędą się o godz. 11:30 i 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Magdalena Bryll.


Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły także wziąć udział w warsztatach Dubbing Kids z Myszką Miki. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, podpatrzą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment animacji, której bohaterowie mówią głosami dzieci biorących udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się o godz. 12:00 i 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.


Mikifon
Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki.


Pokaz plenerowy filmu Fantazja
Animowany klasyk z 1940 roku uznawany jest za jedno z najwybitniejszych artystycznych osiągnięć Disneya. Animacja jest owocem wyjątkowej współpracy dyrygenta Leopolda Stokowskiego i artystów wytwórni Walta Disneya, których zamiarem było stworzenie bezprecedensowej na owe czasy formy rozrywki. Na ten filmowy koncert złożyło się osiem symfonicznych utworów zilustrowanych mistrzowską disneyowską animacją: Toccata i fuga d-moll Jana Sebastiana Bacha, Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, Uczeń czarnoksiężnika Paula Dukasa, Święto wiosny Igora Strawińskiego, Symfonia pastoralna Ludwiga van Bethovena, Taniec godzin Amilcare’a Ponchiellego, Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego oraz Ave Maria Franza Schuberta. Każdy z segmentów opowiada inną historie i jest zrealizowany w innej konwencji, ale każdy jest przede wszystkim triumfem wyobraźni, w którym muzyka stanowi punkt wyjścia do artystycznych poszukiwań rysowników. Fantazja jest pełnometrażowym debiutem Myszki Miki – pojawia się w roli ucznia czarnoksiężnika. Fantazja jest także dziełem przełomowym pod względem technologicznym – to tu po raz pierwszy w historii kina zastosowano dźwięk stereofoniczny. Pokaz odbędzie się o godz. 20:00.


Wystawy
W przestrzeni Cafe Gorączka przez cały dzień zobaczyć będzie można wystawę prezentującą historię nasłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego  w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów biorących udział w projekcie Miki / ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego pokazuje swoją twórczą reinterpretacje Myszki Miki zachowując swój autorski styl.


Pokazy animacji i pozostałe atrakcje
Od godz. 11:00 zaplanowaliśmy pokazy filmów krótkometrażowych z Myszką Miki wraz z krótkim wstępem o historii powstania postaci, od której jak mawiał sam Walt Disney „wszystko się zaczęło”. W programie znalazły się również pokazy krótkometrażowych filmów Disneya w technologii VR (w godz. 11:30 – 17:00), gry i zabawy z Myszką Miki na komputerach i tabletach oraz Fantasia: Music Evolved – gra muzyczna wykorzystującej Kinecta, będąca adaptacją kultowej Fantazji. Najmłodszych zapraszamy na dziedziniec, gdzie przez cały dzień będzie można bawić się w namiocie Lego DUPLO.


Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!

 

Szczegóły oraz zapisy na stronie: http://www.nina.gov.pl/projekty/myszka-miki/

 

tekst: mat. Organizatora

fot. ©Disney


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Najnaje w Warszawie więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Najnaje w Warszawie

Najnaje w Warszawie

Dzieci do 3 roku
Przedstawiamy zestawienie zajęć cyklicznych i spektakli przeznaczonych dla dzieci w wieku 0 do 3 lat. Są to wydarzenia przygotowywane z dużą troską o całościowy rozwój dzieci. więcej »
Teatralny listopad z festiwalem TAKE PART IN ART
Patronat CzasDzieci.pl

Teatralny listopad z festiwalem TAKE PART IN ART

Dzieci do 6 lat
Półmetek festiwalu - za nami już połowa emocjonujących wydarzeń przygotowanych w ramach trzeciej edycji Take Part in Art. Jednak dwa najbliższe miesiące zapowiadają się niemniej ciekawie więcej »
12. Mały Sputnik nie zwalnia tempa
Patronat CzasDzieci.pl

12. Mały Sputnik nie zwalnia tempa

To był jednak dopiero początek naszego kinowego święta! Sobotnie i niedzielne wydarzenia zabiorą nas wprost do gwiazd. więcej »
Listopadowy weekend za miastem

Listopadowy weekend za miastem

Są miejsca, które warto odwiedzić o każdej porze roku i my takie miejsca znamy. Byliśmy, sprawdziliśmy, polecamy. więcej »
12. Mały Sputnik- Pierwsze Lądowanie
Patronat CzasDzieci.pl

12. Mały Sputnik- Pierwsze Lądowanie

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy weekend 12. Małego Sputnika w Kinie Luna i w pozostałych sputnikowych miejscach. Czeka nas moc kinowych (i nie tylko!) wrażeń. więcej »
Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2018

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2018

W listopadzie możecie poczuć się królewsko, zwiedzając cztery rezydencje zupełnie za darmo. Trzy z nich znajdują się w Warszawie więcej »
Forma rośnie!
Patronat CzasDzieci.pl

Forma rośnie!

21 października na stadionie AWF w Warszawie rozegrano 2 rundę Warszawskiej Ligi Biegowej, w której wystartowało blisko 300 dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. więcej »
Premiera książki "Smykowizje"
Patronat CzasDzieci.pl

Premiera książki "Smykowizje"

Publikacja jest efektem warsztatów twórczych, które od ponad dwóch lat odbywają się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. więcej »
Muzeum Historii Polski na Niepodległość: gra, lekcje, wydawnictwa
Patronat CzasDzieci.pl

Muzeum Historii Polski na Niepodległość: gra, lekcje, wydawnictwa

Już po raz trzynasty Muzeum Historii Polski organizuje Przystanek Niepodległość - imprezę związaną ze świętem 11 listopada. więcej »
Zabierz dziecko do Teatru!

Zabierz dziecko do Teatru!

Jesienią jeszcze więcej atrakcji w cenie biletu!
Teatr Capitol - z myślą o Waszych dzieciach.
więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Disney on Ice

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney Pixar...  

Temat na Czasie

Jak uczyć dziecko empatii?

Jak uczyć dziecko empatii?

Dzieci, które są empatyczne, z reguły okazują się być weselsze, bardziej pewne siebie oraz mniej agresywne.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

Książki na Czasie

Premiery Października

Premiery Października

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto sięgnąć!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018