Warszawa » Wiadomości lokalne » 90 lat z Myszką Miki

90 lat z Myszką Mikipowiększ

90 lat z Myszką Miki

Patronat CzasDzieci.pl

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Disney zapraszają na wyjątkowe wydarzenie  w ramach obchodów 90. rocznicy  premiery pierwszego filmu z Myszką Miki! W programie warsztaty, gry, zabawy, pokazy animacji i Mikifon. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – projekcja plenerowa Fantazji z 1940 roku.
Wydarzenie odbędzie się 1 września w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w godz. 11:00 – 18:00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Pokaz Fantazji odbędzie się o godz. 20:00.

 


Warsztaty
Startujemy warsztatem z rysowania komiksu, w ramach którego poznamy m.in. techniki zawodowych rysowników komiksu, w szczególności dotyczących Myszki i Miki i jej przyjaciół. Odkryjemy także zasady tworzenia bohatera, posłuchamy o historii powstania oraz ewolucji postaci Myszki Miki, nauczymy się opowiadać swoje fantazje przekształcając je w formę komiksu. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15 lat i odbędą się o godz. 11:00, 13:30 i 16:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Szymon Teluk.


Podczas warsztatów z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w prawdziwych animatorów! Używając ruchomych lalek, kredek, kolorowego papieru i oczywiście wyobraźni stworzą własne filmowe opowieści o Mikim i przyjaciołach. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12 i odbędą się o godz. 11:30 i 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Magdalena Bryll.


Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły także wziąć udział w warsztatach Dubbing Kids z Myszką Miki. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, podpatrzą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment animacji, której bohaterowie mówią głosami dzieci biorących udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się o godz. 12:00 i 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.


Mikifon
Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki.


Pokaz plenerowy filmu Fantazja
Animowany klasyk z 1940 roku uznawany jest za jedno z najwybitniejszych artystycznych osiągnięć Disneya. Animacja jest owocem wyjątkowej współpracy dyrygenta Leopolda Stokowskiego i artystów wytwórni Walta Disneya, których zamiarem było stworzenie bezprecedensowej na owe czasy formy rozrywki. Na ten filmowy koncert złożyło się osiem symfonicznych utworów zilustrowanych mistrzowską disneyowską animacją: Toccata i fuga d-moll Jana Sebastiana Bacha, Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, Uczeń czarnoksiężnika Paula Dukasa, Święto wiosny Igora Strawińskiego, Symfonia pastoralna Ludwiga van Bethovena, Taniec godzin Amilcare’a Ponchiellego, Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego oraz Ave Maria Franza Schuberta. Każdy z segmentów opowiada inną historie i jest zrealizowany w innej konwencji, ale każdy jest przede wszystkim triumfem wyobraźni, w którym muzyka stanowi punkt wyjścia do artystycznych poszukiwań rysowników. Fantazja jest pełnometrażowym debiutem Myszki Miki – pojawia się w roli ucznia czarnoksiężnika. Fantazja jest także dziełem przełomowym pod względem technologicznym – to tu po raz pierwszy w historii kina zastosowano dźwięk stereofoniczny. Pokaz odbędzie się o godz. 20:00.


Wystawy
W przestrzeni Cafe Gorączka przez cały dzień zobaczyć będzie można wystawę prezentującą historię nasłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego  w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów biorących udział w projekcie Miki / ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego pokazuje swoją twórczą reinterpretacje Myszki Miki zachowując swój autorski styl.


Pokazy animacji i pozostałe atrakcje
Od godz. 11:00 zaplanowaliśmy pokazy filmów krótkometrażowych z Myszką Miki wraz z krótkim wstępem o historii powstania postaci, od której jak mawiał sam Walt Disney „wszystko się zaczęło”. W programie znalazły się również pokazy krótkometrażowych filmów Disneya w technologii VR (w godz. 11:30 – 17:00), gry i zabawy z Myszką Miki na komputerach i tabletach oraz Fantasia: Music Evolved – gra muzyczna wykorzystującej Kinecta, będąca adaptacją kultowej Fantazji. Najmłodszych zapraszamy na dziedziniec, gdzie przez cały dzień będzie można bawić się w namiocie Lego DUPLO.


Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!

 

Szczegóły oraz zapisy na stronie: http://www.nina.gov.pl/projekty/myszka-miki/

 

tekst: mat. Organizatora

fot. ©Disney


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: MISIOWE PORANKI Jubileuszowy XV Sezon więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
MISIOWE PORANKI Jubileuszowy XV Sezon

MISIOWE PORANKI Jubileuszowy XV Sezon

Dzieci 3 - 7 lat
Misiowe Poranki to niepowtarzalna okazja do ciekawego, twórczego i rodzinnego spędzenia niedzielnych przedpołudni w kinie Kino Praha, Kino Iluzjon, Nove Kino Wisła. więcej »
Gwiazdy w nowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom

Gwiazdy w nowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom

Wraz z początkiem września anteny Polskiego Radia przygotowały szereg zmian. Wprowadzone zostały nowe audycje, nowe cykle i pojawili się nowi prowadzący. Odświeżono również formuły wielu programów. Do ramówek po wakacyjnej przerwie powróciło kilka audycji dobrze znanych stałym słuchaczom. Nowe propozycje m.in. z udziałem gwiazd przygotowało również Polskie Radio Dzieciom. więcej »
Wakacyjny konkurs z Danusią - przedłużony
Patronat CzasDzieci.pl

Wakacyjny konkurs z Danusią - przedłużony

Dom Spotkań z Historią i CzasDzieci.pl zapraszają do udziału w konkursie. Wakacje się kończą, ale nie kończą się letnie wspomnienia. Podzielcie się z nami najpiękniejszymi wakacyjnymi przygodami. więcej »
"Uczmy dzieci przeżywać muzykę tak jak chcą", czyli o Małej Warszawskiej Jesieni
Patronat CzasDzieci.pl

"Uczmy dzieci przeżywać muzykę tak jak chcą", czyli o Małej Warszawskiej Jesieni

O festiwalu, muzyce i rodzinnych propozycjach mówi nam Paulina Celińska, Kuratorka Małej Warszawskiej Jesieni. więcej »
Trzecia edycja festiwalu TAKE PART IN ART
Patronat CzasDzieci.pl

Trzecia edycja festiwalu TAKE PART IN ART

Dzieci do 6 lat
Kulturalna uczta dla bobasów i małych dzieci w Warszawie. więcej »
Wielkie otwarcie placu zabaw, czyli Piknik Rodzinny przed Arkadią

Wielkie otwarcie placu zabaw, czyli Piknik Rodzinny przed Arkadią

W sobotę, 15 września, w godzinach od 11.00 do 18.00 przed Arkadią odbędzie się kolejna już edycja wielkiego rodzinnego pikniku, co będzie jednocześnie okazją do poznania nowo otwartego arkadyjskiego placu zabaw. Nowoczesne konstrukcje, przeszkody i wiele innych elementów dla dzieci w różnym wieku zajmą miejsce tuż przed centrum ? a wszystko to wzbogacone zostanie atrakcjami, przygotowanymi specjalnie na dzień rodzinnego pikniku.Advertisement więcej »
Zakochaj się w musicalu!

Zakochaj się w musicalu!

Dzieci od 12 lat
O premierze musicalu "Rodzina Addamsów" i o cyklicznych działaniach Teatru skierowanych do dzieci i rodzin. więcej »
Warszawska Liga Biegowa
Patronat CzasDzieci.pl

Warszawska Liga Biegowa

Dzieci 5 - 12 lat
23 września prawdziwa kuźnia mistrzów olimpijskich - Klub Sportowy AZS AWF Warszawa zainauguruje najlepszy całoroczny projekt biegowy dla dzieci w Polsce. więcej »
(Na)dajemy kulturę!

(Na)dajemy kulturę!

Warszawskie domy kultury we wspólnej kampanii. więcej »
Mały Domek - Wielkie Serce
Patronat CzasDzieci.pl

Mały Domek - Wielkie Serce

Dzieci od 6 lat
Bezpłatne warsztaty twórcze w Muzeum Domków dla Lalek. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Konkurs na czasie

Wakacyjny konkurs z Danusią

Wakacyjny konkurs z Danusią

Dom Spotkań z Historią i CzasDzieci.pl zapraszają do udziału w konkursie. Wakacje się kończą, ale nie kończą się letnie wspomnienia. Podzielcie się z nami najpiękniejszymi wakacyjnymi przygodami.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  

Ważna sprawa

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Gdy szkolna wyprawka jest gotowa i czeka na rozpoczęcie roku, koniecznie zadbajcie również o ubezpieczenie swojej pociechy od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW).  
Advertisement

Poradnik rodzicielski

Gry i zabawy na tablet godne polecenia

Gry i zabawy na tablet godne polecenia

Nauka i zabawa jednocześnie? To możliwe! Tablet w dłoń i do dzieła! Przedstawiamy gry dla dzieci, które będą nie tylko świetną rozrywką, ale i pretekstem do nauki i kreatywnego poznawania świata.  

W domu z dzieckiem

Ubezpieczenie dzieci1 BacktoSchool1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018