Warszawa » Wiadomości lokalne » 90 lat z Myszką Miki

90 lat z Myszką Mikipowiększ

90 lat z Myszką Miki

Patronat CzasDzieci.pl

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Disney zapraszają na wyjątkowe wydarzenie  w ramach obchodów 90. rocznicy  premiery pierwszego filmu z Myszką Miki! W programie warsztaty, gry, zabawy, pokazy animacji i Mikifon. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – projekcja plenerowa Fantazji z 1940 roku.
Wydarzenie odbędzie się 1 września w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w godz. 11:00 – 18:00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Pokaz Fantazji odbędzie się o godz. 20:00.

 


Warsztaty
Startujemy warsztatem z rysowania komiksu, w ramach którego poznamy m.in. techniki zawodowych rysowników komiksu, w szczególności dotyczących Myszki i Miki i jej przyjaciół. Odkryjemy także zasady tworzenia bohatera, posłuchamy o historii powstania oraz ewolucji postaci Myszki Miki, nauczymy się opowiadać swoje fantazje przekształcając je w formę komiksu. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15 lat i odbędą się o godz. 11:00, 13:30 i 16:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Szymon Teluk.


Podczas warsztatów z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w prawdziwych animatorów! Używając ruchomych lalek, kredek, kolorowego papieru i oczywiście wyobraźni stworzą własne filmowe opowieści o Mikim i przyjaciołach. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12 i odbędą się o godz. 11:30 i 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Magdalena Bryll.


Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły także wziąć udział w warsztatach Dubbing Kids z Myszką Miki. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, podpatrzą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment animacji, której bohaterowie mówią głosami dzieci biorących udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się o godz. 12:00 i 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.


Mikifon
Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki.


Pokaz plenerowy filmu Fantazja
Animowany klasyk z 1940 roku uznawany jest za jedno z najwybitniejszych artystycznych osiągnięć Disneya. Animacja jest owocem wyjątkowej współpracy dyrygenta Leopolda Stokowskiego i artystów wytwórni Walta Disneya, których zamiarem było stworzenie bezprecedensowej na owe czasy formy rozrywki. Na ten filmowy koncert złożyło się osiem symfonicznych utworów zilustrowanych mistrzowską disneyowską animacją: Toccata i fuga d-moll Jana Sebastiana Bacha, Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, Uczeń czarnoksiężnika Paula Dukasa, Święto wiosny Igora Strawińskiego, Symfonia pastoralna Ludwiga van Bethovena, Taniec godzin Amilcare’a Ponchiellego, Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego oraz Ave Maria Franza Schuberta. Każdy z segmentów opowiada inną historie i jest zrealizowany w innej konwencji, ale każdy jest przede wszystkim triumfem wyobraźni, w którym muzyka stanowi punkt wyjścia do artystycznych poszukiwań rysowników. Fantazja jest pełnometrażowym debiutem Myszki Miki – pojawia się w roli ucznia czarnoksiężnika. Fantazja jest także dziełem przełomowym pod względem technologicznym – to tu po raz pierwszy w historii kina zastosowano dźwięk stereofoniczny. Pokaz odbędzie się o godz. 20:00.


Wystawy
W przestrzeni Cafe Gorączka przez cały dzień zobaczyć będzie można wystawę prezentującą historię nasłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego  w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów biorących udział w projekcie Miki / ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego pokazuje swoją twórczą reinterpretacje Myszki Miki zachowując swój autorski styl.


Pokazy animacji i pozostałe atrakcje
Od godz. 11:00 zaplanowaliśmy pokazy filmów krótkometrażowych z Myszką Miki wraz z krótkim wstępem o historii powstania postaci, od której jak mawiał sam Walt Disney „wszystko się zaczęło”. W programie znalazły się również pokazy krótkometrażowych filmów Disneya w technologii VR (w godz. 11:30 – 17:00), gry i zabawy z Myszką Miki na komputerach i tabletach oraz Fantasia: Music Evolved – gra muzyczna wykorzystującej Kinecta, będąca adaptacją kultowej Fantazji. Najmłodszych zapraszamy na dziedziniec, gdzie przez cały dzień będzie można bawić się w namiocie Lego DUPLO.


Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!

 

Szczegóły oraz zapisy na stronie: http://www.nina.gov.pl/projekty/myszka-miki/

 

tekst: mat. Organizatora

fot. ©Disney


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Na bezludną wyspę z Robinsonem więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Na bezludną wyspę z Robinsonem
Patronat CzasDzieci.pl

Na bezludną wyspę z Robinsonem

O nowym spektaklu dla dzieci i młodzieży "Przypadki Robinsona Crusoe" w Teatrze Muzycznym ROMA opowiada reżyser, Jakub Szydłowski. więcej »
Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski "Szukaj w snach"

Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski "Szukaj w snach"

Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych więcej »
Muzeum nie gryzie
Patronat CzasDzieci.pl

Muzeum nie gryzie

Dzieci do 2 roku
Spotkania dla dorosłych opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 0-2 lat więcej »
Nowy spektakl w Teatrze Muzycznym ROMA!
Patronat CzasDzieci.pl

Nowy spektakl w Teatrze Muzycznym ROMA!

"Przypadki Robinsona Crusoe" - nowe przedstawienie muzyczne dla dzieci i młodzieży na NOVEJ SCENIE Teatru Muzycznego ROMA. więcej »
Spektakle z nianią, czyli o teatrach zapewniających opiekę w trakcie przedstawień

Spektakle z nianią, czyli o teatrach zapewniających opiekę w trakcie przedstawień

Dzieci od 4 roku
Macie ochotę wybrać się do teatru, ale nie zawsze pod ręką są dziadkowie czy opiekunka? Niektóre warszawskie teatry mają w swojej ofercie warsztaty i animacje prowadzone w trakcie spektakli dla dorosłych. więcej »
KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA czynny do 3 marca 2019

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA czynny do 3 marca 2019

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wystawa plenerowa czynna do 3 marca więcej »
Warszawskie lodowiska

Warszawskie lodowiska

Póki zima trwa, korzystajcie z warszawskich lodowisk! Jest ich naprawdę sporo, a przy niektórych wstęp i wypożyczenie sprzętu bezpłatne. więcej »
Bałwankowe serce - recenzja spektaklu Zimowa opowieść
Patronat CzasDzieci.pl

Bałwankowe serce - recenzja spektaklu Zimowa opowieść

Recenzja spektaklu teatru "Rabcio", który zagościł na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego - Bielańska Scena Kameralna. więcej »
Kraina wiecznego śniegu, czyli "Ogród Zimowy" na warszawskiej Woli

Kraina wiecznego śniegu, czyli "Ogród Zimowy" na warszawskiej Woli

"Ogród Zimowy" powstał w ramach współpracy Wolskiego Centrum Kultury z artystką Matyldą Sałajewską, a także mieszkańcami dzielnicy. więcej »
W maju maluchy polecą w Kosmos

W maju maluchy polecą w Kosmos

Dzieci 1 - 5 lat
Po niezaprzeczalnym sukcesie Sensorycznego Labiryntu Muzycznego, Teatr Małego Widza postanawia stworzyć kolejną instalację muzyczno-teatralną dla najmłodszych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Wideorecenzja na Czasie

Max. Kot detektyw

Max. Kot detektyw

Zupełnie nowy detektyw - Max. Kot detektyw! Zobaczcie i posłuchajcie co o Maxie opowie Wam Ania!  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli...  

Wywiad na Czasie

Każdy powinien mieć swojego Piaskowego Wilka. Rozmowa z Asą Lind

Każdy powinien mieć swojego Piaskowego Wilka. Rozmowa z Asą Lind

Jej książki dla dzieci przetłumaczono na około 20 języków. Stworzyła postać Piaskowego Wilka, który stał się nie tylko przyjacielem książkowej Karusi, ale także wielu czytelników.  
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

W naszym zestawieniu znajdziecie na przykład girlandę z serduszek, kartkę z walentynkowymi reniferami czy świecznik  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019