Warszawa » Wiadomości lokalne » 90 lat z Myszką Miki

90 lat z Myszką Mikipowiększ

90 lat z Myszką Miki

Patronat CzasDzieci.pl

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Disney zapraszają na wyjątkowe wydarzenie  w ramach obchodów 90. rocznicy  premiery pierwszego filmu z Myszką Miki! W programie warsztaty, gry, zabawy, pokazy animacji i Mikifon. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – projekcja plenerowa Fantazji z 1940 roku.
Wydarzenie odbędzie się 1 września w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, w godz. 11:00 – 18:00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Pokaz Fantazji odbędzie się o godz. 20:00.

 


Warsztaty
Startujemy warsztatem z rysowania komiksu, w ramach którego poznamy m.in. techniki zawodowych rysowników komiksu, w szczególności dotyczących Myszki i Miki i jej przyjaciół. Odkryjemy także zasady tworzenia bohatera, posłuchamy o historii powstania oraz ewolucji postaci Myszki Miki, nauczymy się opowiadać swoje fantazje przekształcając je w formę komiksu. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15 lat i odbędą się o godz. 11:00, 13:30 i 16:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Szymon Teluk.


Podczas warsztatów z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w prawdziwych animatorów! Używając ruchomych lalek, kredek, kolorowego papieru i oczywiście wyobraźni stworzą własne filmowe opowieści o Mikim i przyjaciołach. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12 i odbędą się o godz. 11:30 i 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu  oraz rejestracji za pośrednictwem formularza. Prowadzenie: Magdalena Bryll.


Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły także wziąć udział w warsztatach Dubbing Kids z Myszką Miki. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, podpatrzą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment animacji, której bohaterowie mówią głosami dzieci biorących udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się o godz. 12:00 i 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.


Mikifon
Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki.


Pokaz plenerowy filmu Fantazja
Animowany klasyk z 1940 roku uznawany jest za jedno z najwybitniejszych artystycznych osiągnięć Disneya. Animacja jest owocem wyjątkowej współpracy dyrygenta Leopolda Stokowskiego i artystów wytwórni Walta Disneya, których zamiarem było stworzenie bezprecedensowej na owe czasy formy rozrywki. Na ten filmowy koncert złożyło się osiem symfonicznych utworów zilustrowanych mistrzowską disneyowską animacją: Toccata i fuga d-moll Jana Sebastiana Bacha, Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, Uczeń czarnoksiężnika Paula Dukasa, Święto wiosny Igora Strawińskiego, Symfonia pastoralna Ludwiga van Bethovena, Taniec godzin Amilcare’a Ponchiellego, Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego oraz Ave Maria Franza Schuberta. Każdy z segmentów opowiada inną historie i jest zrealizowany w innej konwencji, ale każdy jest przede wszystkim triumfem wyobraźni, w którym muzyka stanowi punkt wyjścia do artystycznych poszukiwań rysowników. Fantazja jest pełnometrażowym debiutem Myszki Miki – pojawia się w roli ucznia czarnoksiężnika. Fantazja jest także dziełem przełomowym pod względem technologicznym – to tu po raz pierwszy w historii kina zastosowano dźwięk stereofoniczny. Pokaz odbędzie się o godz. 20:00.


Wystawy
W przestrzeni Cafe Gorączka przez cały dzień zobaczyć będzie można wystawę prezentującą historię nasłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego  w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów biorących udział w projekcie Miki / ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego pokazuje swoją twórczą reinterpretacje Myszki Miki zachowując swój autorski styl.


Pokazy animacji i pozostałe atrakcje
Od godz. 11:00 zaplanowaliśmy pokazy filmów krótkometrażowych z Myszką Miki wraz z krótkim wstępem o historii powstania postaci, od której jak mawiał sam Walt Disney „wszystko się zaczęło”. W programie znalazły się również pokazy krótkometrażowych filmów Disneya w technologii VR (w godz. 11:30 – 17:00), gry i zabawy z Myszką Miki na komputerach i tabletach oraz Fantasia: Music Evolved – gra muzyczna wykorzystującej Kinecta, będąca adaptacją kultowej Fantazji. Najmłodszych zapraszamy na dziedziniec, gdzie przez cały dzień będzie można bawić się w namiocie Lego DUPLO.


Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!

 

Szczegóły oraz zapisy na stronie: http://www.nina.gov.pl/projekty/myszka-miki/

 

tekst: mat. Organizatora

fot. ©Disney


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!
Patronat CzasDzieci.pl

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!

Magia ulicznego teatru lalkowego zaczarowała tysiące widzów. W dniach 12-14 lipca odbyła się kolejna, IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie". więcej »
Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany, Targówek i Wawer - ostatnie wolne miejsca

Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany, Targówek i Wawer - ostatnie wolne miejsca

Ciuchcia Puch Puch to najwyższej klasy przedszkola z ponad 20-letnim doświadczeniem, oferujące dzieciom przyjazną atmosferę, specjalistyczną opiekę troskliwych, kompetentnych, kreatywnych nauczycieli. więcej »
Pierwsze chwile w przedszkolu, czyli jak wspierać maluszka podczas adaptacji? Ciuchcia Puch Puch radzi

Pierwsze chwile w przedszkolu, czyli jak wspierać maluszka podczas adaptacji? Ciuchcia Puch Puch radzi

Każdy rodzic chce, żeby jego pociecha zaadaptowała się w przedszkolu możliwie bezproblemowo i bezboleśnie. Każdy też zastanawia się, co może uczynić, by tak właśnie się stało. więcej »
Lody, lody, looodyyy!

Lody, lody, looodyyy!

Sezon wiosenny i letni, to czas na lody. Cukiernie i lodziarnie powstają, jak grzyby po deszczu i prześcigają się dosłownie w wyszukanych smakach. Gdzie na lody w Warszawie? Oto nasze TOP 12! więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Ciepłe dni zachęcają do wyjścia z domu i spędzenia czasu gdzieś nad wodą, w ciszy i spokoju. W Warszawie i okolicach znajduje się kilka zbiorników wodnych otoczonych plażami. Są to miejsca atrakcyjne dla osób w każdym wieku, również dla dzieci. więcej »
Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Questing to forma zwiedzania, w której poruszamy się po nieoznakowanych szlakach turystycznych podążając za rymowanymi zagadkami. Na końcu zawsze czeka skarb. więcej »
Wystawa Praga sensorycznie
Patronat CzasDzieci.pl

Wystawa Praga sensorycznie

To nowa wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi dla rodzin z dziećmi, która korzysta z zasad integracji sensorycznej. więcej »
Karawana rusza na Mazowsze

Karawana rusza na Mazowsze

Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowany przez lokalnych partnerów, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. więcej »
Capitalne Lato w Mieście!

Capitalne Lato w Mieście!

Warszawski Teatr Capitol zaprasza dzieci na spektakle bajkowe w okresie wakacyjnym. Moc atrakcji gwarantowana. więcej »
Gramy całe wakacje: w Teatrze Polonia, Och-Teatrze i w plenerze

Gramy całe wakacje: w Teatrze Polonia, Och-Teatrze i w plenerze

Na scenach Teatru Polonia oraz Och-Teatru sezon trwa przez cały rok. Gramy w wakacje, całe lato, codziennie - w lipcu i sierpniu. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019