Śląsk

Pierwszy weekend września. Nasze propozycje!

Pierwszy weekend września. Nasze propozycje!

Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły!

 

1/8
1/8

Zapraszamy do uczestnictwa w  Biegowej Grze Miejskie.  To będzie doskonała zabawa dla całej rodziny. Może w niej wziąć udział maksymalnie 100, maksymalnie 5-osobowych drużyn.

 

Uwaga! Co najmniej jedna osoba w drużynie powinna być pełnoletnia.

 

Organizatorzy przygotowali dwie trasy – ok. 10 km i ok. 20 km. Start i meta - w Parku Chopina. Uczestnicy  będą musieli zaliczyć punkty kontrolne zaznaczone na mapie.

Kolejność ich zaliczania będzie dowolna, ale przy niektórych czekać będą dodatkowe zadania. Trzeba będzie wykazać się podstawową wiedzą o Gliwicach i Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zręcznością i spostrzegawczością.

 

Nieważne są wyniki - ważna jest zabawa - deklarują organizatorzy i zapowiadają, że każdy uczestnik ma szansę na nagrodę. Wśród drużyn, które dotrą na metę w wyznaczonym limicie czasu, zostaną rozlosowane upominki reklamowe Miasta Gliwice.

 

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do wyczerpania miejsc lub do 2 września.

2/8
2/8

Zapraszamy na Giszowiec do wspólnego świętowania.

 

W programie wiele atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych i przygotowali dla dzieci wiele atrakcji! Przybywajcie licznie! 

3/8
3/8

Narodowe Czytanie w Katowicach startuje o godzinie 13:00. Gdzie się widzimy? W Parku Kościuszki.

 

Z Quo Vadis zmierzą się m.in. znani muzycy oraz Anna Pawlikowska - prawnuczka samego Henryka Sienkiewicza. 

 

Od godziny 14.45 rozpoczną się warsztaty literacko - plastyczne, którym przewodzić będą Joanna Róg - Ociepka oraz Anna Kwiatkowska. To właśnie pod okiem artystek najmłodsi tworzyć będą plan starożytnego Rzymu - wszak motywem przewodnim warsztatów jest hasło: Quo Vadis, Roma - Rzym oczami dzieci. Wśród pozostałych atrakcji dla najmłodszych wymienić trzeba m.in. gry i zabawy literackie. Zapraszamy!

 

 

 

4/8
4/8

Ruda Śląska także czyta Sienkiewicza! Do wspólnego czytania Quo vadis zaproszono znanych sportowców, a przede wszystkim rudzkich olimpijczyków.

 

Zaproszenie do wspólnej lektury przyjął m.in. Jan Benigier, srebrny medalista Olimpiady w Montrealu, a także olimpijczycy: Zuzanna Radecka-Pakaszewska i Jerzy Sobera. Fragment „Zakończenie Igrzysk” czytać będzie również ultramaratończyk August Jakubik.

 

Zapraszamy wszystkich na rynek w Rudzie Śląskiej. 

 

 

5/8
5/8

Tegorocznym miejscem realizacji Narodowego Czytania "Quo vadis" w Częstochowie będzie, tradycyjnie już, podjasnogórski Park im. Stanisława Staszica.

 

Zlokalizowana pośrodku Parku stylowa altana stanie się, dzięki specjalnej aranżacji plastyczno-florystycznej, salą biesiadną w pałacu cesarza Nerona i jednocześnie "sceną", na której pojawiać się będą lektorzy. Przestrzeń dla słuchaczy stanowić będzie teren sąsiadujący z altaną i parkowe alejki.

 

Fragmenty Sienkiewiczowskiego dzieła przeczytają m.in. przedstawiciele władz miasta, Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze oraz związane z Częstochową osoby reprezentujące różne środowiska społeczne i kulturalne. W program imprezy wpisano też prezentacje uczniów częstochowskich szkół noszących imię autora "Quo vadis". W oprawę przedsięwzięcia zaangażował się Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. 


Wszyscy przybyli do Parku słuchacze otrzymają specjalnie zaprojektowane pocztówki, opatrzone okolicznościową pieczęcią. Będzie też możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

 

Termin: 3 września 2016 r. /sobota/
Miejsce: Altana w Parku im. Stanisława Staszica w Częstochowie

6/8
6/8

Ogromny tort urodzinowy dla wszystkich gości, bezpłatne porady weterynaryjne i pokazy z udziałem psa przewodnika - między innymi takie atrakcje czekają na tych, którzy 3 września, między godziną 10:00 a 16:00 pojawią się na boisku na rogu ulic Gałeczki i Astrów w Chorzowie.

 

Eko-piknik odbędzie się tam w związku z okrągłym jubileuszem – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie obchodzi w tym roku swoje 40. urodziny. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla miłośników czworonogów.

 

Dzieciaki z przedszkola nr 12 przyprowadzą ze sobą psa, który jest nie tylko przewodnikiem, ale i… terapeutą. Podczas całej imprezy prowadzony będzie bazarek z rękodziełem. Dochody ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz chorzowskiego schroniska. – Obecnie w naszym schronisku znajduje się około 130 zwierząt – psów i kotów. Zwierzaki są zaszczepione, odrobaczone i wysterylizowane. Czekają tylko na nowe domy. Adopcja musi być przemyślana, jednak z całą pewnością jest to decyzja, która bardzo uszczęśliwi obie strony – tak pupila, jak i nowego właściciela – przekonuje Stanisława Psonka, dyrektor chorzowskiego schroniska. Piknik swoim recitalem uświetni Jacek Silski. Nie zabraknie też darmowego poczęstunku i food trucków oraz atrakcji dla najmłodszych: warsztatów graffiti, loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami i dmuchańców.

 

Urodziny Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Jednocześnie przypominamy, że w każdy sierpniowy weekend schronisko zaprasza na dni otwarte, podczas których można wyprowadzić psiaka na spacer.

7/8
7/8

Nudzi Ci się? Nie wiesz co zrobić z sobotnim przedpołudniem? Nie masz ochoty na kolejne telewizyjne powtórki? Na myśl o sprzątaniu mieszkania dostajesz drgawek? Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ma na to lekarstwo! Bierz rodzinkę i szoruj do Kina w Bibliotece!

Kino w Bibliotece zaprasza na projekcje filmów adresowanych do dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów. W repertuarze przewidziane są filmy fabularne i animowane pełne przygód, humoru i emocji, odpowiednie dla widzów w każdym wieku, dzięki czemu nasze seanse mają charakter iście familijny. Wstęp na projekcje jest jak zawsze bezpłatny.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

Szczegółowy repertuar dostępny na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o tytuł filmu prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl lub pod numer telefonu 32-266-43-76 (po godz. 15.00 pod numer 32-266-64-72). Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.

3 września 2016 – Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie trafiła w Ziemię? W tej alternatywnej, bajkowej historii, młody apatozaur wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć powrotną drogę do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.

8/8
8/8

W sobotę, 3 września o godz. 17.00 na czeladzkim rynku nastąpi odsłonięcie rzeźby Katarzyny Włodyczkowej "Czeladzkiej Czarownicy".

 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć program artystyczno-rozrywkowy - spektakl uliczny, specjalnie na tę okazję przygotowany, a w nim: aktorzy, tancerki, strzygi, szczudlarze, ogniomistrzowie, bębniarze, koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Cornu Copiae, upominki i niespodzianki.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć