Warszawa

Ruszyły oceny zgłoszeń do XIX edycji Konkursu "Świat Przyjazny Dziecku!"

Ruszyły oceny zgłoszeń do XIX edycji Konkursu "Świat Przyjazny Dziecku!"

Wbrew wszelkim przewidywaniom, XIX edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” przebiła wszystkie poprzednie, zarówno w liczbie, jak i jakości zgłoszeń. 15 ekspertów z Kapituły Konkursu rozpoczęło obrady nad wyborem zwycięzców tegorocznej edycji. Spotkania będą odbywały się cyklicznie, a wyniki zostaną ogłoszone oficjalnie przed Dniem Dziecka.

 

Czas zgłoszeń do XIX edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” dobiegł końca w grudniu zeszłego roku. Organizator odnotował rekordową liczbę zgłoszeń od dziewiętnastu lat! Ponad 70 firm, wydawnictw, instytucji, takich jak muzea i teatry, zgłosiło swoje inicjatywy, książki, wystawy, zabawki, spektakle i nie tylko! Jest to wielki sukces Konkursu i Komitetu Ochrony Praw Dziecka .Jury od blisko dwóch dekad wybiera jakościowe produkty, miejsca i inicjatywy gwarantujące rodzicom i ich dzieciom kreatywne i ciekawe spędzanie czasu.

 

Od stycznia 2021, doświadczona Kapituła Konkursu będzie się regularnie spotykać z zachowaniem wszelkich zasad ochrony osobistej, aby debatować nad zgłoszeniami. Eksperci kierują się wieloma kryteriami przy wyłanianiu zwycięzców Konkursu. Książki, zabawki, multimedia, miejsca i inicjatywy są oceniane przede wszystkim pod względem pozytywnego i edukacyjnego wpływu na rozwój dziecka, ale także oryginalności i pomysłowości.

 

Celem Konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie miejsc, inicjatyw, produktów, portali, zabawek, gier i książek, charakteryzujących się najwyższym standardem jakości oraz wpływających w znaczący sposób na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Laureaci mają prawo m.in. do używania logo KOPD oraz Konkursu.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona liczbą zgłoszeń do XIX Edycji Konkursu. Zaskoczona, bo to był przecież trudny rok – z uwagi na pandemię, zmiany stylu pracy, utrudnienia i budżety. A jednak… Nasi Przyjaciele od lat zgłaszający się w Konkursie, są z nami nadal. I są wspaniałe debiuty, dużo wydawnictw, firm, instytucji zdecydowało w tym roku o przystąpieniu do konkursu. Łącznie mamy prawie 70 firm (wydawnictw czy też instytucji).

 

Organizacja spotkań Kapituły w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest dla mnie pewnego rodzaju wyzwaniem, jednak sprostamy mu za wszelką cenę. Będziemy spotykać się w mniejszych grupach, a także z wykorzystaniem platform telekonferencyjnych, jednak pomimo tych zmian, jak zawsze rzetelnie zapoznamy się ze wszystkimi zgłoszeniami i będziemy dyskutować o ich nagrodzeniu..”–zapowiada Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu Krajowego KOPD

 

Wyjątkowy skład Kapituły Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” tworzą: psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, psycholog i Przewodnicza KOPD Mirosława Kątna, psycholog i pedagog Magdalena Dulęba-Basior, organizatorka Konkursu Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, prof. Mieczysław Wasilewski, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Anna Oka, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś oraz Małgorzata Janina Berwid.

 

Wyniki XIX edycji Konkursu zostaną ogłoszone już na przełomie maja i czerwca – tak, aby zdążyć z ich publikacją przed Dniem Dziecka.

 

Laureaci XVIII edycji Konkursu: http://swiatprzyjaznydziecku.pl/18-konkurs-2/

Firmy które są z nami nierzadko od początku Konkursu, czyli od 2002 roku:

 

1.    Albi Polska Gry
2.    Alexander Toys
3.    Artsana 
4.    Chicco
5.    Burda Książki
6.    CzuCzu
7.    Czytanie globalne
8.     DUMEL
9.    Egmont Polska
10.    EGo FILM
11.     Granna
12.    herlitz Polska
13.    Hipokampus
14.     JAWA
15.     Kapitan Nauka Kieszonkowce/ Edgard Games 

16.    Marioinex
17.    Meble Wróbel
18.    Little Tikes Polska
19.     MSZ (Media Service Zawada sp. z o.o.), 
20.    Muduko
21.    Piatnik Polska
22.    Playmobil
23.    Poławiacze Pereł
24.    Poradnia K Wydawnictwo
25.     Puls-Art Artystycznie z natury
26.     TM Toys
27.    Trefl
28.    Wader - Fabryka Zabawek
29.    Wise Elk Polska - Cegiełkowy Świat
30.    Wydawnictwo ADAMADA
31.    Wydawnictwo Debit
32.    Wydawnictwo Dwukropek
33.    Wydawnictwo IUVI
34.    Wydawnictwo Kropka

35.    Wydawnictwo Lemoniada
36.    Wydawnictwo Literackie
37.    Wydawnictwo Nasza Księgarnia
38.    Wydawnictwo Poznańskie
39.    Wydawnictwo REA SJ
40.    Wydawnictwo Wilga
41.    Wydawnictwo Zakamarki
42.    Wydawnictwo Zielona Sowa
43.    Znak Emotikon

 

I wydawnictwa, firmy czy instytucje, które debiutują w XIX-ej edycji:


1.    BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja
2.    Fun4kids, 
3.    Malblo
4.    IUVI Games
5.    HarperCollins
6.    Kukuryku
7.    Lidia Gierwiałło Kabelek, Psoty i Dziwoty
8.    MAC - Kompleksowe rozwiązania dla edukacji
9.    MARI DOLLS
10.    Uczsiezdomu - matema.edu.pl
11.    Muzeum Narodowe w Warszawie
12.    Nefere Dziecięce Inspiracje
13.    Puls Kids
14.    Sady Klemensa
15.    Tactic Games Oddział w Polsce
16.    Teatr Płocki
17.    Teatr Polski w Warszawie
18.    Trade Sport
19.    Travel Expert, 
20.    Wydawnictwo Akapit Press
21.    Wydawnictwo Aleksandria
22.    Wydawnictwo Jung-Off-Ska
23.    Wydawnictwo Tekturka

 

 

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć