Warszawa

"Osiemnastka" Świata Przyjaznego Dziecku!

"Osiemnastka" Świata Przyjaznego Dziecku!

Od blisko dwóch dekad pomagamy rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek i miejsc dla dzieci. Przed nami rozpoczęcie 18. edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” - unikalnego i jednego z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Celem Konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dziecka. KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

 

- Towarzyszymy dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierając rodziców i opiekunów, dostarczając wiedzy i porad. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to kolejny sposób, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych. Konkurs jest już pełnoletni, więc czas na nowe wyzwania – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i Promocji KOPD.

 

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

 

Udział w Konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów, ale przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin. Środki finansowe przeznaczane są na działania statutowe KOPD, czyli:


- bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną;
- diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie;
- mediacje rodzinne; terapię psychologiczną dziecka i rodziny;
- porady prawne;
- porady psychologiczno-pedagogiczne;
- pozostałe działania statutowe.

 

Konkursem zainteresowały się media, rodzice, opiekunowie i nade wszystko: same firmy. I tak, co roku ogłaszać możemy kolejną edycję, czekać na Państwa zgłoszenia, następnie oceniać i wreszcie spotkać się z Laureatami na uroczystej gali.
Duże zainteresowanie konkursem sprawia, że możemy pomagać jeszcze skuteczniej, jeszcze lepiej. Dziękujemy!

 

Wyjątkowa Kapituła konkursu:

Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Magdalena Dulęba-Basior, Dorota Karbowska-Zawadzka, Mirosława Kątna, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dorota Mazurek, Anna Oka, dr Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Katarzyna Stoparczyk, Anna Wakulak, prof. Mieczysław Wasilewski, Dorota Zawadzka, psycholog.
Honorowym członkiem Kapituły jest także prof. Adam Frączek, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, psycholog.


Patronat honorowy objęła:
Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska

 

Partnerami XVIII edycji zostali:

AKON Marketing Partners • blog Zabawkator • czasdzieci.pl • Świat Zabawek • miastodzieci.pl

Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME w Kielcach • Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych • Kids Trade Show •
Radio Dla Ciebie • Rynek Zabawek magazyn branżowy • Świat zabawek SMYK • qlturka.pl • Branża Dziecięca • Warszawskie Targi Książki


Wsparcie finansowe zapewnili:
Nestle NAN 2 Optipro, Barlinek, Sanofi


Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.


Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.


Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć