Łódź » Wiadomości lokalne » "Mały książkomaniak" final IV edycji projektu

"Mały książkomaniak" final IV edycji projektupowiększ

"Mały książkomaniak" final IV edycji projektu

Patronat CzasDzieci.pl

W kwietniu 2016 rozpoczęła się IV edycja „Małego książkomaniaka” – przedsięwzięcia promującego czytelnictwo (dofinansowanego przez Miasto Łódź oraz firmę Veolia) skierowanego do łódzkich dzieci. W tegorocznym programie znalazły się spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. Agnieszką Frączek, Beatą Ostrowicką, Joanną Papuzińską czy Tomaszem Trojanowskim) oraz bogate w atrakcje imprezy: „Wiosna książkomaniaków”, „Dzień Dziecka z książką” czy „Mikołajki książkomaniaka”.

 

Po raz czwarty, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom adresatów naszego działania, który bardzo polubili tę formę aktywności, istotnym elementem przedsięwzięcia była akcja Klub Małego Książkomaniaka, do której zaprosiliśmy przedszkola, szkoły, centra zajęć pozaszkolnych czy świetlice. Klubowicze otrzymywali do wykonania różne zadania, wzięli także udział literackiej grze miejskiej oraz konkursie wiedzy o bohaterach literatury dziecięcej, zaś najlepszy i najaktywniejszy Klub, podczas imprezy finałowej pt. „Mikołajki książkomaniaka”, która odbyła się 8 grudnia 2016 w Domu Kultury „502”, został nagrodzony nagrodą główną i otrzymał tytuł  Najlepszego Klubu Małego Ksiażkomaniaka 2016. W tej edycji zwyciężył klub „Biedroneczki czytają książeczki” z przedszkola miejskiego nr 192 w Łodzi.

 

Także wykonanie poszczególnych zadań, które otrzymywały Kluby było nagradzane książkami, które wzbogacały klubową (szkolną/przedszkolną) biblioteczkę. Te Kluby, które wykonały wszystkie pięć obowiązkowych zadań oraz jedno (dodatkowe) zadanie specjalne, mogły dzięki temu zgromadzić całkiem sporą biblioteczkę złożoną z klasyki literatury dziecięcej i nowości wydawniczych.


Oto jakie zadania musiały wykonać Kluby w tej edycji naszej akcji.
W tegorocznym zadaniu 1, zatytułowanym „Klubowe loga – wersja 2.0”, Kluby miały stworzyć swoje nowe logo oraz hasło (zawołanie) będące jego identyfikacją, które jednocześnie powinno swą treścią zachęcać innych do czytania. Nasze działania w ramach „Małego książkomaniaka” oraz akcję Klub Małego Książkomaniaka realizujemy bowiem już po raz czwarty. Przez ten czas wiele się zmieniło. Starsi klubowicze ustąpili miejsca młodszym – z nową energią i pomysłami na działania. Przyłączyły się też do nas nowe kluby, które w naszej akcji biorą udział po raz pierwszy. Jak co roku większość klubów wzorowo wywiązała się z tego zadania i w wyznaczonym terminie nadesłała nam przygotowane przez siebie loga i hasła.


W zadaniu 2, zatytułowanym „Moja mama to…, mój tata to…” i wyznaczonym przez jednego z naszych patronów medialnych – serwis czasdzieci.pl, Kluby musiały przeprowadzić w swojej szkole, klasie czy grupie ankietę na temat: „Gdybym miał porównać swoją mamę albo tatę do jednego z bohaterów literackich, to która byłaby to postać i dlaczego?” Następnie klubowicze musieli wybrać trzy najciekawsze z udzielonych odpowiedzi i przesłać je do nas. Nadesłanym odpowiedziom mogła towarzyszyć także forma graficzna (plakat, ilustracja). Zadanie to było oczywiście związane z Dniem Matki, który obchodziliśmy w maju i czerwcowym Dniem Ojca.


W zadaniu 3, zatytułowanym „Nasz Klub odwiedził dziś…” Kluby musiały przeprowadzić wyimaginowaną rozmowę ze swoim ulubionym bohaterem literackim. Do stworzonego przez siebie mini-wywiadu Kluby mogły również dołączyć rysunek przedstawiający to niezwykłe spotkanie.


W zadaniu 4, zatytułowanym „Nasz ulubiony czarny charakter to…”, Kluby musiały przedstawić swój ulubiony literacki czarny charakter i uzasadnić swój wybór. Do wykonanego zadania Kluby mogły również dołączyć rysunek przedstawiający wybranego przez nie negatywnego bohatera.


W zadaniu 5, pod tytułem „Okładka, która zdobi książkę”, Kluby musiały zaprojektować okładkę swojej ulubionej książki. Było to ostatnie zadanie wyznaczone Klubom w tej edycji „Małego książkomaniaka”.


Tegoroczne zadania specjalnie dotyczyło wakacji. Chętne do jego wykonania Kluby miały wspólnie stworzyć klubowy „Dzienniczek wakacyjnych lektur” –  napisać lub narysować, co ich członkowie przeczytali podczas letnich wakacji. Jeśli książek tych było naprawdę dużo, klubowicze musieli wspólnie wybrać, które z nich były najciekawsze i warto umieścić je w „dzienniczku”.

 

W galerii poniżej przedstawiamy wybrane prace dzieci.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019