Warszawa

Rodzinne czytanie

Rodzinne czytanie

Sobotni targowy dzień targów upłynie pod hasłem „Rodzinne czytanie książek”.
 

- Naszym pragnieniem jest, aby targowy weekend stał się sposobnością rodzinnych odwiedzin Targów. Sprzyja temu bogata oferta, skierowana do najmłodszych, na którą składają się warsztaty plastyczne, występy artystyczne, inscenizacje teatralne, spotkania z ulubionymi autorami i bogaty program animacji – zachęca ks. Roman Szpakowski SDB, dyrektor targów i prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.


Na trzy tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II zapraszamy na Wielkie Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Bł. Jan Paweł II już w homilii „Nie lękajcie się!” na inaugurację pontyfikatu (22 października 1978) nawiązywał do powieści polskiego noblisty.

 

W trakcie spotkania uczniowie szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia Sternik wraz ze swoim ojcami będą czytać fragmenty  powieści Henryka Sienkiewicza. W imprezie będą mogli także wziąć udział ojcowie z synami spoza szkoły.

 

Zapraszamy w sobotę, 5 kwietnia na godz. 11.00 do namiotu Muza Cafe przed Arkadami Kubickiego (u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie).

 

Celem imprezy jest promocja aktywnego czytania wśród mężczyzn. W ciągu roku około 60 proc. mężczyzn w Polsce nie przeczytało ani jednej książki. Tylko 30 proc. 15-letnich chłopców odpowiada pozytywnie na pytanie: „Czy lubisz czytać książki?”. 25 proc. chłopców w gimnazjum nie czyta żadnych książek. Dzieje się tak, ponieważ nawyki czytelnicze kształtują się we wczesnym wieku.  W Szkole „Żagle” czytanie stało się pasją wielu chłopców dzięki intensywnemu wykorzystaniu okresu sensytywnego sprzyjającego rozwojowi i utrwaleniu nawyku czytania.


Ponadto po zakończeniu Wielkiego Czytania „Quo vadis”, o godz. 13.00, gimnazjaliści ze szkoły „Żagle” wystawią fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a następnie, o 14.00 ich młodsi koledzy zaprezentują sztukę „Porwanie kaczątek” węgierskiego autora Gyuli Urbana.


W sobotę w Arkadach Kubickiego będzie można spotkać ulubionych autorów – Wojciecha Widłaka (godz. 13.00, stoisko Wydawnictwa Media Rodzina, nr 6) oraz Joannę Krzyżanek (godz. 10.00-18.30, stoisko Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu, nr 59), która poprowadzi Warsztaty Plastyczne Pachnące Czekoladą pt. „Jan Paweł II też lubił czekoladę”.

 

Wczesnym popołudniem (od godz. 15.00) zapraszamy do namiotu Muza Cafe na spotkanie i zabawa dla dzieci przy współudziale Zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Zespół koncertował wiele w kraju i za granicą m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych. Zespół brał udział w programach TVP „Ziarno”, „Czasy”, „Między ziemią a niebem”, „Od przedszkola do Opola”.

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości i Nowości Książkowe

Warto zobaczyć