Warszawa

Recenzja książki:

Porwanie jeża Eliasza. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Porwanie jeża Eliasza. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Ewa Nowak
od 3 do 7 lat
PATRONAT

Pomagać też trzeba umieć

Miłość do zwierząt to wspaniała sprawa lecz kochać trzeba umieć. Bez wiedzy o dzikich o tym, jak prawidłowo zajmować się dzikimi zwierzętami możemy im bardziej zaszkodzić niż pomóc.

O tym jest właśnie opowieść o małym jeżu Eliaszu, którego mama nie zdążyła przenieść do nowego miejsca. Znalazł go mały chłopczyk i, myśląc, że jeżyk, został porzucony, zabrał go do domu. Przerażone, oderwane do mamy zwierzątko zostało narażone na wiele niebezpieczeństw. Na szczęście udało mu się trafić do zwierzęcego azylu, w którym znalazł pomoc.

 

W tej prostej historii znajdziemy wiele ciekawostek i wskazówek, jak jeże żyją, wyglądają i jak się zachowują, oraz podpowiedzi, jak powinniśmy się zachowywać my, by im nie zaszkodzić.

 

Jak pisze autorka - Ewa Nowak - we wstępie do książki:

Nie wiedziałam, że gdy zabiorę jeżyka, ptaszka, sarenkę, czy króliczka do domu, jego rodzice będą zrozpaczeni, bo ktoś porwał ich ukochane dziecko. Dlaczego nikt nie uczył nas o tym w szkole? Do dziś żałuję swojej niewiedzy.

 

Dlatego też napisała opowieść o jeżu Eliaszu, która jest częścią serii „Pomóż mi przetrwać”.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć