Warszawa

Recenzja książki:

Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Sari Peltoniemi
od 4 lat
PATRONAT

Jak wytresować człowieka

Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę.

Tytuł na tyle tajemniczy, że wywołał w biurze portalu ożywioną dyskuję. Wreszcie książka przyszła i … acha, po pierwszych linijkach wszystko stało się jasne. Zdradzam tajemnicę, bo myślę, że książka zdecydowanie lepsza niż tytuł. Otóż Groszka to przede wszystkim ona – urocza mała sunia, która uwielbia zabawę, kości i inne psy ale przede wszystkim chciałaby mieć kogoś tylko dla siebie, kogoś do kochania całym psim serduszkiem. Cóż stoi na przeszkodzie? Jak to zwykle w świecie dzieci bywa – rodzice. Nie martwcie się jednak, wszysko dobrze się kończy, bo jak to z kolei z rodzicami bywa zawsze ostatecznie dają się „uprosić”. Dominika zamieszkuje w budzie... ale tylko na chwilę, bo jak się okazuje posiadanie członieka nie jest takie proste. Zamysł przewrotny a książka ciekawa, doskonała dla wszystkich dzieci które też chciały by mieć kogoś, o kogo mogłyby się troszczyć. W ciepłej, zabawnej historyjce dostajemy lekcję odpowiedzialności i obserwujemy ewolucję relacji: z czystej zabawy, poszukiwania własnej przestrzeni i odrębności rodzi się odpowiedzialność, przywiązanie, oddanie, poczucie, że najwspanialej na świecie jest opiekować się kimś bliskim.

 

Agnieszka Karp

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć