a

Warszawa

Cudowna podróż Edwarda Tulana

Cudowna podróż Edwarda Tulana

od 6 do 8 lat
PATRONAT
a

Opis książki

W pewnym domu na ulicy Egipskiej mieszkał królik, który się nazywał Edward Tulan.

 

Królik był bardzo z siebie zadowolony i miał do tego powody: był własnością Abilene, która troszczyła się o niego, uwielbiała go i kochała.


Edward Tulan był jednak wyjątkowo próżny i kochał tylko siebie. W czasie podróży statkiem do Londynu Edward wypadł za burtę i od tego momentu zaczęła się jego niewiarygodna podróż – z głębin oceanu w sieć rybacką, z czubka sterty śmieci w pobliże ogniska, przy którym grzali się włóczędzy, od wezgłowia łóżka chorego dziecka na ulice Memphis.


Królik zaznał wiele dobra i zła, spotkał ludzi szczęśliwych i skrzywdzonych przez los, mądrych, ograniczonych, okrutnych, ale też pełnych poświęcenia. Im wszystkim zawdzięcza wspaniałą lekcję życia, której największą wartością jest miłość, przyjaźń, poświęcenie. Ilustracje Bagrama Ibatoulline’a znakomicie oddają nastrój powieści.

W przygotowaniu adaptacja filmowa książki.

 

 

Kate DiCamillo zabiera w cudowną podróż tych, którzy sięgają po jej książkę. Porcelanowy królik, zagubiony daleko od domu – tak, porcelanowe króliki też mają domy - dowiaduje się, że można się wzruszyć śpiewem świerszcza, choć ten śpiew nigdy nie wzruszał, a na dnie oceanu poczuć strach, choć nie wie się co to właściwie strach. Porcelanowy królik doświadcza także tęsknoty, gdy coś traci i żalu, gdy nie może z jej powodu zapłakać. ,,Cudowna podróż Edwarda Tulana” uczy, że każde spotkanie może być podróżą, a śpiew włóczęgi czasem porusza struny, których nic dotąd nie poruszyło.

(Ewelina Cichecka, CzasDzieci.pl)

 

Format: 145x208 mm, 208 str.
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7236-244-5
978-83-60697-30-6

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Cudowna podróż Edwarda Tulana

Porcelanowe króliki też mają domy

Kate DiCamillo zabiera w cudowną podróż tych, którzy sięgają po jej książkę. Porcelanowy królik, zagubiony daleko od domu – tak, porcelanowe króliki też mają domy - dowiaduje się,... czytaj więcej »

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)