Książki dla dzieci » Kulfon, co z ciebie wyrośnie?

Kulfon, co z ciebie wyrośnie?

Kulfon, co z ciebie wyrośnie?

Wiek dziecka: od 4 do 7 lat
Ocena: 4.5/5 od 2 os.
ISBN: 9788376720784
tagi: muzyka  opowiadania 

Kulfon, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?! – te słowa znają nie tylko wszystkie dzieci, ale również dorośli. Chyba każdy nucił także: Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży i Pocałuj żabkę w łapkę. Autorem tekstów tych piosenek jest Andrzej Grabowski, czyli popularny Profesor Ciekawski. W książce znajduje się dwadzieścia przebojów z telewizyjnych programów Tik-Tak, Ciuchcia i Budzik. Ciekawscy czytelnicy dowiedzą się, jak powstały najsłynniejsze utwory Profesora. Zdradza on bowiem tajemnice swojego piosenkowego laboratorium! Do książki dołączona jest płyta, życzymy zatem nie tylko miłego czytania, ale też śpiewania razem z Kulfonem i Moniką, Fasolkami i kotem Budzikiem!
 

Cena: 24,90 zł

 

KUP TERAZ

Recenzje książki (Kulfon, co z ciebie wyrośnie?)

Recenzja rodzica

Kiedy zobaczyłam tytuł nowej książeczki: „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?! Przeboje profesora Ciekawskiego” – zbiór piosenek z popularnych (zwłaszcza kiedyś: Tik Tak i Ciuchcia, oraz obecnie: Budzik) programów dziecięcych, stwierdziłam, że koniecznie muszę się z nią dokładniej zapoznać. Miałam nadzieję na przeniesienie się do dawno minionych chwil, spędzonych z ulubionymi bohaterami wspaniałych historii. No, może nie było to aż tak dawno, ale dla obecnych dzieci to niewyobrażalnie odległe czasy… Wtedy przez cały tydzień było mniej programów dla młodych widzów, niż dzisiaj jest stacji telewizyjnych skierowanych wyłącznie do dzieci.

 

I tak książeczka trafiła w moje ręce, a z każdą kolejną stroną wracały piękne wspomnienia z dzieciństwa.

 

Każda piosenka poprzedzona jest kilku zdaniowym wstępem, który, czy to przez wspomnienia prawdziwych wydarzeń, czy też tych trochę z „Krainy Fantazji”, wprowadzana nas w nastrój kolejnego utworu.
Proste, ale przemyślane słowa trafiają do młodych odbiorców, przekazując im czasem humorystyczne, a innym razem całkiem poważne treści, pokazując, jak radzić sobie z otaczającymi nas emocjami.

 

Książeczka zawiera również nuty, dzięki czemu może służyć jako świetny podręcznik na każdych zajęciach muzycznych. A po wspólnym śpiewaniu i graniu, możemy odpocząć słuchając, jak te wspaniałe piosenki śpiewały Fasolki – jeden z najbardziej lubianych polskich zespołów dziecięcych.

 

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do naukowych walorów omawianej pozycji, niech powtórzy refren jednej z umieszczonych tutaj piosenek:
„Burza, deszcz, żółty jeż,
w dżdżu dżdżownice grzmocą jazz,
szelest, trzask, warczy bas,
szumi jazzem dżdżownic las.”

 

A teraz proszę to jeszcze zaśpiewać :-)

Recenzja rodzica
Kulfon i Żaba Monika nie ma co jeden z moich ulubionych programów...

No ale czasy się zmieniły i ciężko dzieci zarazić polubieniem kukiełkowych postaci, gdy wokół królują animacje 3D.
Nie powiem spodziewałam się o wiele więcej od tej książki, a tu takie rozczarowanie dla mnie i dla córeczki.
Może historie faktycznie odzwierciedlają pomysły napisania utworów Profesora Ciekawskiego, ale są to opowieści dość mało zachęcające.
Odpuściłam córce poznania tej książki - przynajmniej teraz.
Płyta jak dla mnie bardzo miłe wspomnienie.
Próbowałam zachęcić córeczkę do jej słuchania z samego rana w samochodzie, gdy jedziemy do przedszkola.
Tutaj już lepiej zespół Fasolki podbiły choć troszkę jej serduszko, nawet próbuje zapamiętywać teksty niektórych piosenek, które później nuci.
Szczególnie jedna piosenka o pszczółce przypadła jej do gustu. Ale myślę, że to powód tego, iż obecnie bajka o pszczółkach w domu jest na topie.
Może ta książka przeznaczona jest dla jakiegoś pedagoga muzyki gdyż poza opisem pomysłu na każdą piosenkę jest tam także tekst utworu oraz rozpisane nuty.
A może jakiś kilkulatek wykorzysta książkę do nauki gry na fortepianie lub innym instrumencie?To chyba dobry pomysł!
Nam pozostaje posłuchać CD z piosenkami a książka może za kilka lat się jeszcze przyda.
 

Recenzja rodzica

Książka opisuje historię powstania znanych przebojów autorstwa P. Andrzeja Marka Grabowskiego, autora piosenek prezentowanych przez zespół Fasolki, oraz w programach dziecięcych. Do książki załączona jest płyta z w/w utworami.
Dziewczynki lat 3 i 7 nie wykazywały żadnego zainteresowania w/w książką i piosenkami zamieszczonymi na płycie. Więc nie mogłem ich tą książką zadręczać. Prezentowane historie były zarówno dla nich jak i dla mnie nudne.
W/w książka może raczej znaleźć czytelników wśród osób urodzonych w latach osiemdziesiątych XX wieku, a nie w obecnym pokoleniu. Bowiem to w ich okresie dzieciństwa piosenki autora były popularne. Obecnie nie spotkałem się z programami dla dzieci gdzie byłyby prezentowane w/w piosenki, może z wyjątkiem programu „Budzik”, którego emisja raz w tygodniu w godzinach porannych jest niezauważalna przez szersze grono telewidzów.
Z uwagi na prezentowane w książce zapisy nut, książka może być natomiast przydatna jako materiał szkoleniowy dla animatorów zabaw dziecięcych w tym dla pracowników przedszkoli.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Niepotrzebnie się Pan chyba czuje urażony, bo nieprofesjonalny oznacza ni mniej, ni więcej tylko to, że coś nie jest zawodowe, lecz amatorskie. Z drugiej strony...rzeczywiście, może oznaczać też coś więcej - brak znajomości rzeczy. Tak jak analogicznie "profesjonalny" - wysoki standard. Ale chyba nie o znaczenie słowa tu chodzi, tylko o to, że czuje się Pan atakowany, podczas gdy każdy ma wszak prawo do dyskusji i wyrażania własnych opinii oraz komentarzy. Moim zamiarem w każdym razie ta dyskusja była ( i poznanie opinii innych)a nie negatywne odnoszenie się do Pana opinii i szkoda, że tak Pan to potraktował. Może, aby nabrać trochę więcej dystansu - wspólnie zanucimy "Witaminki" ?! :-). Naprawdę chciałam zachęcić do śpiewania!

dodany: 2011-01-19 00:23:04, przez: Ania

Szanowna Pani/Panie. Słowo profesjonalny pochodzi od rzeczownika profesja (łac.professio) i oznacza zajmujący się czymś zawodowo, zawodowy, uprawiany jako zawód. Na tej stronie opinie zamieszczają rodzice, a nie zawodowi krytycy literaccy. Wobec powyższego zarzut nieprofesjonalizmu jest absurdalny.

dodany: 2011-01-17 18:46:33, przez: Andrzej

Szanowny Panie, podejmując się oficjalnej recenzji publikacji, powinien być Pan świadomy, że nie każdy zgodzi się z Pana zdaniem oraz, nawet biorąc pod uwagę słuszność przedłożonych hipotez, nie każdemu spodoba się wybrana przez Pana forma komunikacji. Czy uważa Pan, że jeśli innym dzieciom opisy w książeczce się spodobają, będzie to oznaczać, że owe dzieci są emocjonalnie z innej epoki? Chyba należy dopuścić jednak taką ewentualność, a nie denerwować się, że inne mamy czują się urażone takim postawieniem sprawy, gdyż chcą przekazać dzieciom cząstkę ze swojego własnego dzieciństwa. Mając na uwadze powyższe, nieprofesjonalnym jest udzielać komentarzy do komentarzy, dowodząc słuszności swoich recenzji :)

dodany: 2011-01-07 12:46:19, przez: Basia

Komentarze obu Pań chociaż negatywnie odnoszą się w stosunku do mojej opinii, to jednak potwierdzają tezy w niej zawarte. Wyżej wymienione Panie widocznie w wieku dziecięcym oglądały Tik-Taka i były fankami Profesora Ciekawskiego, wobec powyższego związane są emocjonalnie z piosenkami Pana Andrzeja Grabowskiego. Moja opinia wskazuje właśnie, że takie osoby będą zainteresowane tą książką cyt.: „W/w książka może raczej znaleźć czytelników wśród osób urodzonych w latach osiemdziesiątych XX wieku, a nie w obecnym pokoleniu. Bowiem to w ich okresie dzieciństwa piosenki autora były popularne”. Trzeba także podkreślić, że 3 letnie dziecko raczej nie będzie zainteresowane historią powstania utworu muzycznego, choćby ten był wielkim przebojem z przed lat. Również moja opinia wskazuje, że „książka może być natomiast przydatna jako materiał szkoleniowy dla animatorów

dodany: 2010-12-30 18:30:02, przez: Andrzej

Kulfon i Żaba Monika nie ma co jeden z moich ulubionych programów... No ale czasy się zmieniły i ciężko dzieci zarazić polubieniem kukiełkowych postaci, gdy wokół królują animacje 3D. Nie powiem spodziewałam się o wiele więcej od tej książki, a tu takie rozczarowanie dla mnie i dla córeczki. Może historie faktycznie odzwierciedlają pomysły napisania utworów Profesora Ciekawskiego, ale są to opowieści dość mało zachęcające. Odpuściłam córce poznania tej książki - przynajmniej teraz. Płyta jak dla mnie bardzo miłe wspomnienie. Próbowałam zachęcić córeczkę do jej słuchania z samego rana w samochodzie, gdy jedziemy do przedszkola. Tutaj już lepiej zespół Fasolki podbiły choć troszkę jej serduszko, nawet próbuje zapamiętywać teksty niektórych piosenek, które później nuci. Szczególnie jedna piosenka o pszczółce przypadła jej do gustu. Ale myślę, że to powód tego, iż obecnie bajka o pszczółkach

dodany: 2010-12-30 11:04:57, przez: Monika

Przy zakupie tej pozycji radzę się sugerować własnymi odczuciami niż opinią innego rodzica :) Trudno oczekiwać zainteresowania dzieci, kiedy rodzic sam nie ma większego przekonania do książeczki, bo niby na jakiej podstawie pan twierdzi, że książeczka jest nudna, skoro 90% treści to słowa piosenek. Nie wiadomo też, czy dzieci recenzenta w ogóle słuchają zespołów dziecięcych, więc nie wiadomo, czy opinia jest obiektywna, czy po prostu dziewczynki nie są w ogóle przyzwyczajone do muzyki bez teledysku? Moja córka, lat 4, śpiewa te piosenki z innymi dziećmi w przedszkolu i ze mną w domu - ponieważ ja, po tylu latach, niemal bez zająknięcia potrafię wyrecytować większość tych tekstów :) Teraz po prostu nie ma takich pozycji dla najmłodszych. Piosenki w wykonaniu "Bebe Lili" czy "Gummi Bear" nie dorastają tym utworom do pięt...

dodany: 2010-12-21 21:08:10, przez: Aga

Przy zakupie tej pozycji radzę się sugerować własnymi odczuciami niż opinią innego rodzica :) Trudno oczekiwać zainteresowania dzieci, kiedy rodzic sam nie ma większego przekonania do książeczki, bo niby na jakiej podstawie pan twierdzi, że książeczka jest nudna, skoro 90% treści to słowa piosenek. Nie wiadomo też, czy dzieci recenzenta w ogóle słuchają zespołów dziecięcych, więc nie wiadomo, czy opinia jest obiektywna, czy po prostu dziewczynki nie są w ogóle przyzwyczajone do muzyki bez teledysku? Moja córka, lat 4, śpiewa te piosenki z innymi dziećmi w przedszkolu i ze mną w domu - ponieważ ja, po tylu latach, niemal bez zająknięcia potrafię wyrecytować większość tych tekstów :) Teraz po prostu nie ma takich pozycji dla najmłodszych. Piosenki w wykonaniu "Bebe Lili" czy "Gummi Bear" nie dorastają tym utworom do pięt...

dodany: 2010-12-17 16:38:37, przez: Aga

Oj, to szkoda, że nie zachęcił Pan córeczek chociaż do śpiewania. Jestem właśnie na świeżo po spotkaniu "na żywo" z ekipą Tik-Taka, było mnóstwo dzieci nawet takich na oko 3-letnich i radość serce ściskała jak wszyscy głośno śpiewali znane szlagiery o witaminkach czy mydle, na ogórku skończywszy. A humor Pana Tik-Taka i Profesora Ciekawskiego sprawił, że i dzieciaki, i dorośli trzymali się za brzuchy ze śmiechu. Aż trudno mi uwierzyć, że przy takim potencjale humoru ksi,ążka jest nudna. No, ale nie czytałam, nie wiem, w związku z tym czekam na kolejne recenzje (bo chciałam ją pod choinkę kupić)... Niestety, nie to co zauważalne przez szersze grono telewidzów w obecnym świecie jest najbardziej wartościowe...

dodany: 2010-12-13 15:16:12, przez: Ania


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Zagadka kryminalna dla nastoletnich łowców przygód
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Zagadka kryminalna dla nastoletnich łowców przygód

Książka: Klub łowców przygód. Tarantula, Klops i Herkules
Lektura na wakacje dla nastoletnich miłośników psów
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Lektura na wakacje dla nastoletnich miłośników psów

Książka: Elfie, gdzie jesteś?
Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium

Książka: Szczurki nie dają się wygryźć
Muzyczny zawrót głowy
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Muzyczny zawrót głowy

Książka: No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci

Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Lolek

Lolek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Nikt nas nie upomni

Nikt nas nie upomni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019