Warszawa

Kocia Szajka i klątwa starego kina

Kocia Szajka i klątwa starego kina

Wydawnictwo: Agora dla dzieci
od 6 do 9 lat
PATRONAT
ISBN: 9788326840661

Opis książki

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!

 

Na potęgę mysiego czerepu! Coś dziwnego dzieje się w Cieszynie, spokojnym miasteczku na końcu Polski. W starym kinie trwa remont, jednak prace idą jak po grudzie. Co i rusz dochodzi do niebezpiecznych wypadków, a w nocy z budynku dobiegają mrożące krew w żyłach odgłosy. Niektórzy mówią, że to klątwa!

Na pomoc zostaje wezwana Kocia Szajka, detektywi do zadań specjalnych. Co tak naprawdę dzieje się w murach kina? Czy w sprawę zamieszany jest duch kotki Grety? I dlaczego kociak Precel, znaleziony pod kinowym fotelem, nie lubi pałzesów? Ech, to nie będzie proste śledztwo...

 

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w przygodach i małych miasteczkach. Jako Pani Wieczorynka opowiada w Internecie improwizowane bajki na życzenie dzieci.

 

Ilustracje stworzyła Malwina Hajduk, projektantka książek, plakatów, wystaw i wydarzeń artystycznych. Mieszka we Wrocławiu, po którym dużo spaceruje ze swoimi dwoma psami, rozglądając się, oczywiście, za tamtejszymi kotami.

 

Naszą recenzję całej serii znajdziecie tutaj: https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,17704088.html

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Kocia Szajka i klątwa starego kina

Klątwa czy detektywistyczna zagadka?

Do księgarń w całej Polsce trafił właśnie szósty tom serii zatytułowany “Kocia Szajka i klątwa starego kina." Sprawa, z którą mierzą się tym razem koci detektywi wydaje się... czytaj więcej »

Warto zobaczyć