Warszawa

Basia i upał w zoo
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia i upał w zoo

Wydawnictwo: Egmont
od 4 do 9 lat
ISBN: 9788374295796

Zwierzęta mają bardzo różne zachowania i zwyczaje. Basia odkrywa to udając się na spacer do zoo ze swoim ojcem. I nie wracają do domu sami... Basia to rozpoznawalny polski współczesny bohater dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Świetna współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Basia to współczesna, zabawna i mądra dziewczynka. Nie idealnie grzeczna, ale z polotem. ATRAKCYJNA. Bohaterka jest dziewczynką przyciągającą siłą swego charakteru. Jest to jednocześnie świat bardzo bliski i zrozumiały dla dziecka - współczesne realia opisane są tu współczesną świetną polszczyzną. WARTOŚCIOWA. Przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają mu zrozumieć otaczający go świat, pokazują jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. polska a nie zaściankowa, dowcipna ale nie prymitywna, mądra ale nie przemądrzała, kształcąca ale nie na siłę.

Kup teraz

Recenzje książki (Basia i upał w zoo)

Recenzja rodzica
Upał, ZOO i tatuś równa się żółw Kajetan

Basi nie przeszkadza żadna pogoda. Nawet upał nie stanowi bariery dla jej rozbudowanej aktywności. Tym razem nie udało jej się namówić tatusia na rolki. Spacerowi do ZOO (i lodom) jednak uległ. Cóż, skoro okazało się, że zwierzęta też nie przepadają za upałem i schowały się, gdzie popadło... Tu wystawała tylko niedźwiedzia łapa, tam ogon geparda, to znów czubek głowy hipopotama. Na szczęście słonie stanęły na wysokości zadania i dzielnie tkwiły na wybiegu. Na szczęście też spadł deszcz i trzeba było schronić się pod dachem. Na szczęście (dla Basi) po raz trzeci – padło na pawilon dla gadów. I wtedy tatuś już nie miał wyboru. Bo przecież Basia od dawna pragnęła stać się posiadaczką jakiegoś zwierzątka, a rodzice ciągle dostrzegali minusy tego pomysłu – a to psie lub kocie kłaki, pryskanie pokarmem, ćwierkanie, brudzenie, tupanie. Basia zatem wróciła do domu z żółwiem Kajetanem, który, owszem, lubi sałatę, ale nie biega, nie pryska, nie tupie, nie śpiewa i nie robi innych zakazanych (przez rodziców) rzeczy. Upał w Zoo z tatusiem – niestraszny! A na dodatek uwieńczony prezentem – zwierzęcym przyjacielem.
Ta upalna historia z Basią w roli głównej to pełna humoru i lekkości opowieść o prawdziwych sprawach prawdziwej rodziny, z którymi łatwo się utożsamić i dzięki którym można złapać dystans (zwłaszcza dorośli) do własnej rodzinnej rzeczywistości... Treść współgra tu z ilustracjami, poruszana tematyka z życiem – coś jest w tej Basi, że wraca się do niej często i czeka na kolejne części.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

ale fajna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A moja córcia też ma na imię Basia :)

dodany: 2008-11-04 21:18:06, przez: iga

Warto zobaczyć