Warszawa

Arlo Finch i Dolina Ognia

Arlo Finch i Dolina Ognia

od 10 do 14 lat
ISBN: 978-83-7686-766-3
Tematyka: przygoda, magia, fantasy

Opis książki

Wciągający świat pełen magii i niebezpieczeństw.
Dla fanów Harry’ego Pottera, Kronik Spiderwick i Baśnioboru.
Prawa sprzedane do 14 krajów, tytuł na topkach bestsellerów w USA, Niemczech, we Włoszech i we Francji.


Dwunastoletni Arlo Finch przeprowadza się do Pine Mountain w Kolorado. Odkrywa, że las otaczający miasto jest magiczny, a zamieszkujące go siły są bardzo niebezpieczne. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Indrą i Wu, dzięki którym dołącza do patrolu Skautów. Dowiaduje się, jak poskromić dziką magię, która najwyraźniej czyha na jego życie. Wykorzystując nabyte umiejętności staje oko w oko ze swoim wyjątkowym przeznaczeniem i weryfikuje wartości, które są podstawą Przysięgi Skauta: lojalność, odwagę, życzliwość i prawdę.

 

Ekscytująca przygoda pełna magii i cudów. John August to mistrz opowieści.

Ransom Riggs, autor powieści Osobliwy dom pani Peregrine.

 

Znakomity scenarzysta, John August, zręcznie wprowadza czytelników w zupełnie nowy świat.

Booklist

 

John August to ceniony hollywoodzki scenarzysta, który ma na swoim koncie scenariusze do wielu popularnych filmów, między innymi dwóch części Aniołków Charliego oraz kinowej animacji Titan – Nowa Ziemia, wreszcie bardzo wysoko ocenianych filmów Tima Burtona: Duża ryba, Gnijąca panna młoda, Charlie i fabryka czekolady i Frankenweenie. Sam wyreżyserował film Dziewiątki według własnego scenariusza.

 

W USA na rynku księgarskim prócz jego scenariuszy wydano jedynie dwa krótkie opowiadania: The Variant i Snake People. August znany jest też z działalności pro-gejowskiej, mieszka w Paryżu z mężem Michaelem oraz córką.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć