Warszawa

Basia i biblioteka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia i biblioteka

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 6 lat
ISBN: 978-83-281-2198-0
tagi: przygoda  humor 

W najnowszej książce Basia i biblioteka główna bohaterka razem z innymi przedszkolakami i panią Martą odwiedzają bibliotekę. Biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Podekscytowana Basia nie ukrywa radości, bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Tym razem autorka porusza temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka. A wyobraźnia, jak wiadomo, może prowadzić do różnych sytuacji – zabawnych, a także twórczych. Do czego przydała się dzieciom na zajęciach w bibliotece? Sprawdźcie sami!

Kup teraz

Recenzje książki (Basia i biblioteka)

Recenzja rodzica
Dlaczego warto chodzić do biblioteki

Któż z nas nie zna Basi, głównej bohaterki stworzonego przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak cyklu książeczek? Czytanie każdej z nich to niezwykła przygoda. Zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy nie tylko mogą identyfikować się z występującymi w poszczególnych historyjkach postaciami, ale i znaleźć wiele inspiracji, w jaki sposób rozmawiać, rozwiązywać problemy i poznawać w barwny i ciekawy sposób otaczający nas świat... Książeczka "Basia i biblioteka" z pewnością zainteresuje zarówno zagorzałych fanów serii, jak i nowych czytelników...
Tym razem, zgodnie z sugestią tytułu, Basia i jej przyjaciele trafiają do biblioteki. Samo już miejsce jest dla dzieci niebywałą atrakcją. Są one zachwycone długimi szeregami półek i wysokością zapakowanych po brzegi regałów. Sale biblioteczne są zaś przytulne i przyjazne nawet dla najmłodszych czytelników. Szczególnie zachwyca plakat pegaza i mięciutkie rozłożone po podłodze poduszki.
Autorka bardzo umiejętnie przemyca tu informacje, jakim miejscem jest biblioteka, jak możemy z niej korzystać, jakie obowiązują tu zasady. A wszystko to bez nudnego moralizatorstwa czy mentorskiego pouczania. Ciepło, z taktem i w niezwykle interesujący sposób!
Dodatkowo w bibliotece czeka na dzieci niebywała atrakcja – spotkanie z ulubioną pisarką, panią Różą, autorką książeczki o Czwartej Śwince. Ta żywo opowiada o tym, co powoduje, iż pisarz tworzy... Przebiera się... Wciąga dzieci do dyskusji, aż wreszcie... inspiruje... Teraz, na części warsztatowej to dzieci mogą pochwalić się swą wyobraźnią i wykonać zaproponowane przez pisarkę twórcze zadanie. Basia spisuje się na medal... Co rysuje? Zobaczcie sami!
Opowiedziana tu historia może być pretekstem do wspólnego odwiedzenia biblioteki. Czytelnicy mogą porównać swą czytelnię i z tą pięknie opisaną przez Zofię Stanecką i cudnie zilustrowaną przez Mariannę Oklejak.
"Basia i biblioteka" to książka starannie wydana. Tekst jest tu napisany łatwą do czytania, dużą czcionką. Niektóre treści są pogrubione, a wszystko dobrze i staranie - rozmieszczone i ubarwione ślicznymi ilustracjami. Bardzo gorąco polecam tę lekturę. Mama Zosi i Hani

Recenzja rodzica
Kto może zostać twórcą?

Basia jest radosnym i ciekawym świata przedszkolakiem. Lubi chodzić do przedszkola i poznawać wszystko co nowe. Pani Marta obiecała dzieciom, że zabierze ich na wycieczkę do biblioteki. Wszystkie dzieci są zachwycone, że poznają sławną pisarkę - autorkę książek o "Czwartej Śwince". Amelka, Kuba, Karol, Marcel i Basia uwielbiają przygody o "ani grzecznej, ani niegrzecznej, tylko takiej w sam raz" Śwince. W bibliotece pisarka proponuję pracę plastyczną - namalowanie swojego bohatera książki. Basia oczywiście swój rysunek dedykuje Miśkowi Zdziśkowi. Dzieci w bibliotece czują się wspaniale.Wśród książek spędzają miło czas. Nasza bohaterka za swoje 20 zł kupuje pozycję "O smoku, który lubił chrupać bułeczki". Na wycieczce dowiaduje się, czegoś najważniejszego - że twórcą może być każdy, jeśli tylko zechce.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć