Warszawa

Szary domek

Szary domek

od 4 do 10 lat
Ocena: 4.0/5 od 29 os.
ISBN: 978-83-7983-651-2

Motywem przewodnim książki pt. „Szary domek” jest tęsknota za przyjaźnią, miłością oraz towarzystwem bliskich osób. Autorka w oryginalny sposób ożywia przedmioty, w tym także tytułowy domek, nadając im typowo ludzkie cechy. Opowieść zdobią ilustracje Natalii Jabłońskiej, które dzięki swej malarskości i wysmakowanej kolorystyce, oddają magiczną atmosferę tekstu oraz akcenty humorystyczne.

 

Książka „Szary Domek” to opowieść napisana i zilustrowana przez debiutantki, laureatki konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci“. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie tekstu dla dzieci w wieku 4-10 lat (Kategoria „Tekst”) oraz ilustracji do zwycięskiej historii (Kategoria „Ilustracje”). Nagrodą w konkursie było 100 000 złotych dla każdego z laureatów. Zwycięska opowieść została wybrana spośród czterech tysięcy nadesłanych tekstów. Ilustracje, które najlepiej oddały atmosferę nagrodzonego tekstu, wybrano spośród ponad tysiąca zgłoszonych prac.

 

Piękna i wzruszająca opowieść o wszystkim, co w życiu ważne a na co często brakuje czasu w naszym zabieganym świecie. W poetycki sposób, bez odrobiny pośpiechu autorka prowadzi nas przez zawiłości relacji, przyjaźni i przywiązania nie pomijając samotności, odrzucenia i tęsknoty. Uczy wrażliwości i odpowiedzialności za drugą istotę oraz akceptacji odmienności, w której tkwi prawdziwa wartość.

Agnieszka Karp-Szymańska, prezes zarządu Grupy CzasDzieci.pl

Kup teraz


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć