Warszawa

Katarzyna Szestak

Katarzyna Szestak pochodzi z Żor, ma 35 lat i jest mamą sześcioletniego Huberta. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim i przez pięć lat pracowała jako nauczycielka. Już w szkole podstawowej odkryła, że za pomocą wyobraźni i słów można tworzyć piękno. Postanowiła wtedy, że kiedy dorośnie, będzie pisać książki. Fascynuje ją sztuka realizmu magicznego i od zawsze towarzyszy jej przekonanie, że przedmioty myślą, zabawki mówią, kiedy nikt nie słyszy, a opuszczone domy tęsknią. W pracy konkursowej porusza tak ważne tematy, jak poszukiwanie przyjaźni i miłości. Opowieść o Szarym Domku jest jednocześnie wyrazem przywiązania autorki do domu jako najważniejszego miejsca na świecie.


Wybrane książki:

Szary domek

Szary domek

od 4 do 10 lat
Motywem przewodnim książki pt. „Szary domek” jest tęsknota za przyjaźnią, miłością oraz towarzystwem bliskich osób. Autorka w oryginalny sposób ożywia przedmioty, w tym także... »
Tajny Klub pod Wierzbą
PATRONAT CzasDzieci.pl

Tajny Klub pod Wierzbą

od 6 do 8 lat
tagi: tajemnica  zagadka 
Hania postanawia śledzić swojego starszego brata Kubę, który znika na całe wakacyjne dni. Odkrywa tajemnicę chłopców i ich Tajny Klub pod Wierzbą, w którym chłopcy świetnie się bawią.... »
Troll z ulicy Lipowej. Tom 16
PATRONAT CzasDzieci.pl

Troll z ulicy Lipowej. Tom 16

od 6 do 8 lat
„Już czytam” to seria 16 książek do samodzielnej lektury przez dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Z powodzeniem może służyć do nauki czytania w domu,... »
Zaginął tygrys. Już czytam!
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zaginął tygrys. Już czytam!

od 4 do 6 lat
Seria „Już czytam” to książki do pierwszego samodzielnego czytania. Krótkie zdania, duże litery i wciągające historie - właśnie tyle potrzeba, by pokochać czytanie. Na końcu... »


Warto zobaczyć