Warszawa

Disney uczy. Cudowny świat kosmosu. Zabawa z naklejkami
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney uczy. Cudowny świat kosmosu. Zabawa z naklejkami

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
od 3 do 7 lat
ISBN: 978-83-253-1737-9

Odpal silniki i wybierz się w podróż do Cudownego świata kosmosu! Przed Tobą otwiera się wszechświat- od najdawniejszych teorii pierwszych astronautów aż po najnowsze osiągnięcia robotyki i technologii, z których korzystamy każdego dnia. Ta wspaniała interaktywna książeczka z mnóstwem ciekawostek nie z tego świata i kosmicznymi zdjęciami zawiera ponad 50 kolorowych naklejek!

 

Disney Uczy to edukacyjny program przeznaczony do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem, którego celem jest nauka przez zabawę. Opracowany w oparciu o nową podstawę programową, stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Materiały i ćwiczenia zostały dobrane tak, aby zapewnić efektywny sposób uczenia się. Zastosowana w zadaniach metoda stopniowania trudności pozwala dziecku skutecznie opanować kluczowe umiejętności niezbędne w jego dalszej edukacji

 

Format: 205x290
Okładka: miękka
Liczba stron: 16

Recenzje książki (Disney uczy. Cudowny świat kosmosu. Zabawa z naklejkami)

Recenzja nauczyciela
Odkrywcy kosmosu

Książka Disney uczy. Cudowny świat kosmosu. Zabawa z naklejkami jest świetną propozycją dla fanatyków geografii, ale również dla tych, którzy za nią nie przepadają. Książka przekazuje mnóstwo podstawowych, ale też dodatkowych i ciekawych informacji na temat kosmosu, np.: skąd się wziął nasz księżyc, jaka planeta jest najjaśniejsza i najgorętsza, jakie są „produkty uboczne” podboju kosmosu, czym jest meteor, itd.  

 

Książka pozwala na łatwe i szybkie przyswajanie wiedzy dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu tekstu i obrazków oraz odpowiedniej długości notatek o poszczególnych rzeczach, np. o meteorytach. Na wielki plus zasługuje możliwość przyklejania naklejek w wyznaczone miejsca przedstawiające np. asteroidę, wielką ciemną plamę na Neptunie lub wielką czerwoną plamę na Jowiszu.

 

Format książki jest duży, co pozwala na wygodną i efektywną pracę. Na każdej stronie znajdują się postaci przypominające wyglądem postaci z bajek, które towarzyszą dziecku przy przyswajaniu wiedzy. Poza tym zawsze znajduje się przy nich śmieszny tekst w chmurce, odnoszący się do informacji znajdujących się na tej samej stronie, który na pewno rozweseli naszego malucha. Dziecko może nadać imiona tym postaciom i uczyć się razem z nimi, a właściwie bawić.

 

Książka jest godna polecenia wszystkim dzieciom, które chcą zostać małymi kosmonautami, odkrywającymi skarby kosmosu.  

Recenzja bibliotekarza
Ale kosmos!

Fizyka i „wielka” nauka wcale nie muszą być nudne, a hasło wywoławcze: „Disney” wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z filmami rysunkowymi. Książka (właściwie książeczka) „Disney uczy…” jest tego doskonałym przykładem.

 

Warto jednak tę publikację dla dzieci od 3-7 lat rozszerzyć o „bliźniaka”: „Cudowny świat kosmosu” dla nieco starszych, w przedziale wiekowym 6-10 lat i potraktować jako zabawę - wstęp do dociekliwszego stawiania pytań i szukania odpowiedzi dotyczącej Wszechświata.


Wracając do prezentowanej pozycji: to bardzo dobry przykład, jak zachować równowagę między nauką a zabawą na etapie przedszkolnego poznawania świata. I to nie z nauczycielem, a rodzicem! Treść merytoryczna dostosowana jest do poziomu percepcji dziecka, a dodatkowy wymiar to spędzenie czasu z najbliższymi i pogłębienie więzi.

 

Książka zawiera opis każdej planety Układu Słonecznego, a także, jako podsumowanie, korzyści z podboju kosmosu w formie zastosowania kosmicznych technologii np. w przemyśle medycznym, sportowym czy spożywczym.


Dodatkowym atutem jest kształt swoistej prezentacji multimedialnej. Dzięki naklejkom wspomagającym samodzielną pracę, ramkom wyszczególniającym ciekawostki oraz rysunkom bohaterów kreskówek Disneya, np. „Toy Story”, całość przybiera formę interaktywnej, stymulującej zabawy. W ten sposób przenikają się informacje ze świata „poważnej nauki” i „mniej poważnej” kultury masowej.


Polecam gorąco!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć