Warszawa

Mój pierwszy atlas świata
PATRONAT CzasDzieci.pl

Mój pierwszy atlas świata

Wyd.: Wydawnictwo Lektorklett
od 2 do 6 lat

Nagrody

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Wyróżnienie graficzne
Rok przyznania: 2009
ISBN: 978-83-7608-180-

Duża kartonowa książka – pierwsza podróż dookoła świata. Każda rozkładówka to pocztówka z jednego kontynentu. Młodyczytelnik zobaczy jak różnorodny jest świat, jak różne zwierzęta i ludzie go zamieszkują i jak bardzo różne potrafią stawiać budowle. Dziecko, które przeczyta, lub choćby obejrzy "Mój pierwszy atlas świata", na zawsze zapamięta, że nie wszędzie na świecie ludzie wyglądają tak jak Polacy, i że otaczający ich świat może być zupełnie inny od świata, który otacza nas.

Kup teraz

Recenzje książki (Mój pierwszy atlas świata)

Recenzja CzasDzieci.pl
W fotelu dookoła świata

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że podróże kształcą, rozwijają… Podróże pokazują jak różnorodny jest świat. Maluszka warto zabrać jak najszybciej w podróż dookoła świata. Usiąść wygodnie w fotelu i przejrzeć Mój pierwszy atlas świata. Otwarcie poszczególnej strony przeniesie nas na inny kontynent. Z zawrotną prędkością będziemy mogli przenieść się z Afryki do Europy, by przez Azję zawitać do Australii i Oceanii. Pobawić się z pingwinami na Antarktydzie, poznać Indianina w Ameryce Południowej czy kowboja w Ameryce Północnej. Na ostatniej karcie znajdziemy mapę całego świata.

Książka jest pięknie wydane, ilustracje są przejrzyste, a tekst dostosowany do najmłodszych czytelników. Książka zachęca do rozmów z dzieckiem o różnorodności świata, jego mieszkańcach ludziach i zwierzętach.

Dzięki książeczce pokażemy dzieciom, że świat ma siedem kontynentów, które bardzo się od siebie różnią. Pokażemy jak wygląda pustynia, a jak wieża Eiffel’a, poszukamy domku kangura czy lamy.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć