Warszawa

Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę

Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę

od 7 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-10-12513-2

Opis książki

Cześć! To znowu ja, Zosia! Czy znacie to uczucie, kiedy czeka się na wiosnę i czeka, a ona nic, tylko stroi sobie z nas żarty? Ja osobiście mam już serdecznie dosyć zimy. Marzę, by spokojnie posiedzieć na jabłoni, napisać to i owo i nie nosić grubej kurtki, ocieplanych spodni ani rękawiczek. Poza tym… Wiecie zapewne, że do niektórych czynności potrzebna jest samotność. Na przykład bardzo się przydaje do pisania. Dotąd najczęściej przeszkadzała mi Mania, moja młodsza siostra. A teraz doszedł jeszcze Muffin – kot, którego dostałyśmy od Mrocznej Pampiry. Wygląda na to, że uważa jabłoń za swoją prywatną własność. Ile razy próbuję się tu zakraść, on już siedzi na MOJEJ ulubionej gałęzi…


Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W piątej części między innymi: topienie Marzeny, czyli Miss Bajorki, Batman polarny, morski i pustynny, grzekotnik, a także ryjkonos malutki. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi!Agnieszka Tyszka – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, z zamiłowania ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Otrzymała wiele nagród literackich i wyróżnień; m.in. za Zosię z ulicy Kociej była nominowana do prestiżowej nagrody "Przecinek i Kropka".


Agata Raczyńska – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, autorka komiksów i animacji zaliczana do kręgu twórców polskiego netartu (projekt agatka.art.pl). Mieszka i pracuje pomiędzy Chile, Meksykiem a Polską.

 

 

forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa
liczba stron: 224
format: 140 x 192 mm

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę

Recenzje nauczycieli:

Przygoda za przygodą

Wszyscy mamy ochotę na to, by przyszła wiosna. A więc czas na kolejną książkę Agnieszki Tyszki - seria o Zosi. Tym razem to - Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę.   Nietrudno zgadnąć,... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Ciepła i wyjątkowo zabawna książka

Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę Agnieszki Tyszki to kolejna z serii ciepła, mądra i wyjątkowo zabawna książka dla młodych czytelniczek, ale nie tylko… Opowiedziana z perspektywy... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć