Warszawa

Leon i jego nie-zwykłe spotkania

Leon i jego nie-zwykłe spotkania

Wydawnictwo: Fundacja VERBA
od 4 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-63992-00-2

Opis książki

Wyprawa na zamek

 

Bajka wydana przez fundację VERBA w ramach projektu Leon i jego nie-zwykłe spotkania – lekka i zabawna opowieść o tym, jak bardzo liczy się osobowość, a nie wygląd zewnętrzny.

Tytułowym bohaterem opowiadań jest Leon – wesoły, otwarty i odważny chłopiec, który uwielbia przygody. Lubi się śmiać i rozwiązywać zagadki. Ma ważną cechę: chce pomagać innym. To czyni go kimś wyjątkowym. Najbliższymi przyjaciółmi Leona są Maks i Lenka. Lena to zaradna, rozważna i mądra dziewczynka, zawsze służąca cenną radą. Maks to typ niesfornego gaduły. Ten chłopiec, z pozoru wyglądający na rozrabiakę, ma wielkie serce i dużo wrażliwości. Leon, Maks i Lenka w czasie wspólnych przygód przeżyją dużo nie-zwykłych spotkań i pokażą nam, że świat jest pełen wyjątkowych ludzi. W pierwszej z bajek – zatytułowanej Wyprawa na zamek – dzieci wraz z Filipem, który porusza się na wózku inwalidzkim, udadzą się do zamku w poszukiwaniu tajemniczego skarbu…

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Leon i jego nie-zwykłe spotkania

Recenzje rodziców:

Pozytywny obraz świata

Niewielka książeczka z serii Leon i jego nie-zwykłe spotkania pt. "Wyprawa na zamek" opowiada o pierwszym spotkaniu sześcioletniego Leona z niepełnosprawnym rówieśnikiem. Leon - wesoły,... czytaj więcej »

Lekcja tolerancji

Na co dzień dzieci spotykają się nie tylko ze zdrowymi, biegającymi dziećmi, ale także z tymi niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Często nie wiemy, w jaki sposób... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć