Warszawa

Elf Wszechmogący
PATRONAT CzasDzieci.pl

Elf Wszechmogący

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 8 do 14 lat
ISBN: 978-83-7437- 939-7

Trzecia część bestsellerowej serii „Elfomania” sprawi, że będziecie zrywać boki ze śmiechu! Dawka humoru zwiększona o sto procent, fantastyczne dialogi, wciągająca fabuła i absolutnie zaskakujące zakończenie. Takiego Elfa nie znaliście!

 

Duży, Młody i ich czworonożny przyjaciel Elf wyruszają wreszcie na upragniony urlop. I już pierwszego dnia zaczynają się kłopoty, bo okazuje się, że ktoś ukradł… pensjonat! Bohaterowie wpadają w wir kryminalnych wydarzeń, Młody znowu się zakochuje, a Elf, znany z instynktu tropicielskiego, niespodziewanie ujawni nowy, terapeutyczny talent. Latający husky, znikające bursztyny, elfozaury i dziwny sąsiad – to tylko kilka z mnóstwa zagadek, z którymi przyjdzie się zmierzyć Elfowi i jego ludziom. 

 

Liczba stron: 256
Oprawa: miękka ze skrzydełkami 

Kup teraz

Recenzje książki (Elf Wszechmogący)

Recenzja bibliotekarza
Powieść detektywistyczna czy przygodowa?

Elf Wszechmogący Marcina Pałasza powieścią detektywistyczną? Może za dużo powiedziane, ale przygodową jest z pewnością! Już na początku akcja zaskakuje tajemniczym zniknięciem pensjonatu w nadmorskim Dziwnówku. Jak to możliwe? Czy drewniany dom może zniknąć tak bez śladu w ciągu jednej nocy?

 

Kolejne zaskoczenie to dwutorowa narracja, czyli o przygodach opowiada Duży (Tata) na przemian z uroczym czworonożnym Elfem. Do grona bohaterów należą między innymi syn, czyli Mały, pan Stefan – właściciel muzeum bursztynu oraz sąsiad z pensjonatu, mały Wiktor, który stracił w wypadku obojga rodziców. Narratorzy szybko wciągają czytelnika w sieć zdarzeń, jakie rozgrywają się najpierw w nowym luksusowym ośrodku wypoczynkowym Costa Verde, a potem podczas kolejnych wycieczek do okolicznych nadmorskich miejscowości. Ojca i syna łączy bystrość umysłu, pasja odkrywania tajemnic i niezwykła więź z uroczym psem, który został adoptowany ze schroniska. Pod wpływem dziwnych zdarzeń Duży zaczyna pisać swoją kolejną powieść… bo zbiegiem okoliczności wszyscy pojawiają się tam, gdzie giną kolejne przedmioty, następują włamania i kradzieże. Status poszkodowanych zmienia się na podejrzanych…

 

Młody przeżywa rozterki w związku z utraconą miłością, ale wkrótce poznaje intrygującą dziewczynę, córkę miejscowego policjanta, a pies zaczyna rozumieć, co to jest przywiązanie do swoich opiekunów, oraz dlaczego niektórzy pachną strachem, a inni smutkiem.

 

Na drugim dnie fabuły odkryjemy sprawy relacji ojca z dorastającym synem, poszanowania własnych tajemnic, problemy oswajania się ze śmiercią bliskich, jak również kwestię zwykłej miłości do niezwykłego czworonoga wyrażaną szczególną dbałością o sprawy karmienia i codziennej zabawy… Trochę powagi, trochę zabawy, akurat tyle, ile potrzeba w dobrze napisanej i wciągającej powieści.

Recenzja nauczyciela
Każdy dzień niesie coś nowego

Elf - Pies, Duży - tata i Młody - syn to bohaterowie serii książek M. Pałasza. Nadeszły wakacje - chwile, na które każdy czeka - upragniony urlop w Dziwnówku w pensjonacie... którego nie ma, gdyż tej nocy zniknął cały budynek. To dopiero początek ich przygód, każdy dzień niesie coś nowego. Fantastyczna książka z humorem i rewelacyjnymi dialogami, a także światem widzianym z perspektywy psa – Elfa. Ciekawe Warto też zwrócić uwagę na wątek chłopca Wiktora – skrzywdzonego przez życie, a dzięki psu (chyba to rodzaj dogoterapii) znów odzyskującemu uśmiech na twarzy. Młody czytelnik na pewno czytając tę książkę nie raz wybuchnie śmiechem i nie będzie mógł się doczekać wyjaśnienia kryminalnych zagadek.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć