Warszawa

Mateuszek i kłopoty

Mateuszek i kłopoty

od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-10-12472-2
Tematyka: przygoda, rodzina

Opis książki

To znowu ja, Mateuszek. Mam tyle niesamowitych przygód, że nie wszystkie zmieściły się w poprzedniej książce. Dlatego przygotowałem dla Was drugą! Tylko tutaj przeczytacie o tym, jak nasza zbrodnicza szajka postanowiła okraść sklep pani Pelagii (ale lepiej nas nie naśladujcie, bo potem ma się okropne wyrzuty sumienia!), dowiecie się, kto jest Świnką, i poznacie trzy rodzaje rozrywek, jakim oddaję się w piątkowe wieczory z dziadkiem i moim młodszym bratem Głupkiem. W książce znajdziecie też wiele innych fantastycznych przygód. Przygotujcie miejsce na półce, bo to dopiero początek!


Elvira Lindo studiowała dziennikarstwo. Na początku kariery pisała scenariusze radiowe i telewizyjne. W jednym z nich pojawił się Mateuszek, który później stał się bohaterem cyklu książek, znanych nie tylko w Hiszpanii (zostały wydane także w 20 innych krajach, w tym w Polsce). Autorka była za nie wielokrotnie nagradzana. Napisała również kilka książek i sztuk dla dorosłych oraz scenariuszy filmowych. Stale współpracuje z najważniejszym hiszpańskim dziennikiem "El País". Jej mężem jest pisarz Antonio Muñoz Molina.


Julian Bohdanowicz urodził się 30 kwietnia 1942 roku w Warszawie. W latach 1961-1967 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni prof. Juliana Patki. Debiutował jako rysownik w tygodniku satyrycznym "Szpilki" w roku 1969. W latach 1979-1981 i 1988-1990 był kierownikiem graficznym tego czasopisma. Współpracował i współpracuje z wieloma pismami, m.in.: "Szpilkami", "Polityką", "Zwierciadłem", "Gazetą Wyborczą", "Architekturą", dziennikiem "Polska" i tygodnikiem "TeleTydzień". Opublikował liczne albumy, katalogi i książki autorskie, ilustrował też wiele dzieł innych autorów, w tym serię o Mateuszku Elviry Lindo, Pitu i Kudłata dają radę Leszka K. Talki, Daleki rejs Anny Onichimowskiej czy Szaleńczaki Jerzego Niemczuka. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

 

Tłumacz: Anna Trznadel-Szczepanek
Format: 140 x 202 mm
Liczba stron: 160
Oprawa: broszurowa
Seria: Mateuszek

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mateuszek i kłopoty

Mateuszek ciągle ma przygody

Mateuszek i kłopoty to kolejny fajny tom jego przygód. Bo Mateuszek ciągle ma jakieś przygody, o których zabawnie się czyta, ale ja nie chciałbym takich przygód jak on przeżywać. W tej części... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć