Warszawa

Książeczki kontrastowe - seria

Książeczki kontrastowe - seria

Wydawnictwo: Wilga
do 1 roku
ISBN: 978-83-259-0699-3

"Książeczki kontrastowe" to seria przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia.
Świat widziany oczami maluszka jest dwuwymiarowy i nieostry i dlatego pierwsze książeczki są oparte na biało-czarnym kontraście. Wystarczy pokazać dziecku obrazek i opowiedzieć mu o świecie, który je otacza. Starsze zaś dzieci mogą odgadywać nazwy narysowanych przedmiotów i zwierząt.

 

Nadzór merytoryczny nad serią objęła Zofia Małachowska, psycholog dziecięcy, nauczyciel akademicki UW MSC.

 

Tytuły w serri:

  • Jakie to ciekawe
  • Zwierzęta wokół nas
  • Zwierzęta tu i tam
  • Moje pierwsze obrazki
     

Recenzje książki (Książeczki kontrastowe - seria)

Recenzja rodzica
Zwierzaki w obrazkach

Książeczka kontrastowa to pierwsza pozycja, którą rodzice powinni kupić swoim maluchom. Mam przed sobą jedną z tej serii, zatytułowaną „Zwierzęta tu i tam”.


Sztywne strony, kolorystyka czarno-biała, same obrazki – to atuty tytułu. Oczywiście w dziesiątkach książeczek możemy pokazać kangura, słonia, lwa, ślimaka czy żółwia. Jednak właśnie książeczki kontrastowe mogą znacząco przyczynić się do rozwoju naszego dziecka. Niejednokrotnie słyszałam pytania, po co pokazuję swojemu niemowlakowi kontrastowe książeczki. Takie pytania zawsze mnie irytują. To tak, jakbyśmy dziwili się, po co uczymy dzieci samodzielnie jeść. Dla mnie pokazywanie obrazków, czytanie wyrazów pod ilustracjami to podstawa rozwoju i rozbudzania w dziecku ciekawości świata już od fazy niemowlęcej. Pokazywanie takich książeczek może być rodzinnym codziennym rytuałem.


Świat malucha jest niewyraźny, dwuwymiarowy. Z książeczkami czarno-białymi stanie się z każdym miesiącem bardziej prawdziwy. Serdecznie polecam wszystkie książeczki z serii. Wydawnictwo znalazło lukę na rynku literatury dziecięcej. Myślę, że z sukcesem.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć