Warszawa

Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko

Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bosz
od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-7576-185-6

Opis książki

Właśnie ukazała się nowa część serii edukacyjnych książeczek dla dzieci o sztuce.

 

Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko to publikacja, która w przystępny i zabawny sposób przekazuje dokonania polskich artystów i inspiruje do podejmowania własnych kroków w świecie sztuki. Tom poświęcony największemu malarzowi narodowemu, Janowi Matejce, pokazuje go nie tylko jako artystę, ale i człowieka bliskiego każdemu z nas: posiadającego rodzinę, codzienne zmartwienia, ale też wielką pasję, która zapewniła mu sławę. Książka stworzona dla dziecięcego rozwoju, zabawy i nauki, uzupełniona o praktyczne ćwiczenia, przypadnie do gustu każdemu małemu twórcy.

Opracowanie zawiera wysokiej jakości, kolorowe reprodukcje obrazów Jana Matejki. Pomiędzy nie wplecione został tekst dotyczący życia i twórczości artysty, a także istotnej dla niego historii Polski, z którą nieodłącznie związana była jego twórczość. Merytoryczny przekaz o charakterze edukacyjnym uzupełniają barwne ramki z ciekawostkami na temat malarstwa i zdjęcia miejsc i ludzi, związanych z życiem artysty.

 

Wyjątkowym elementem publikacji są zabawy, które zachęcają do samodzielnego odkrywania technik warsztatowych, jakimi posługiwał się artysta. Książka Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko pokazuje, jak twórczo wykorzystywać kalkę, zaprasza do wykonywania pierwszych szkiców kostiumologicznych i uczy operowania światłem. Interaktywny wymiar książeczki podkreślony jest przez pytania sprawdzające, które zabawę ze sztuką czynią również nauką. Na ostatnich stronach znajduje się treściwy informator wskazujący, jak dalej poznawać postać Jana Matejki - dzięki temu książka stanowi pierwszy krok w stronę rozbudzania wśród najmłodszych pasji do sztuki.

 

Anna Chudzik (pomysłodawczyni i autorka tekstu) jest redaktorem i wykładowcą, a Izabela Marcinek (autorka ilustracji) to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, czynna artystka.

 

W załączniku wysyłam informację prasową oraz okładkę książki.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko

Recenzje rodziców:

Drogi chomiku Wincencie...

(Gdybym w dzieciństwie poznała chomika Wincenta, wytrawnego znawcę sztuki, dziś z pewnością byłabym bardziej doinformowana, obeznana z artystycznymi trendami i nazwiskami, a przede wszystkim... czytaj więcej »

Chomik jak wytrawny przewodnik

To już druga pozycja wydawnictwa Bosz, w której narratorem jest Chomik Wincent. Pierwsza opowiadała o Stachu Wyspiańskim, kolejna jest o jego nauczycielu, Janie Matejce. Dzieci poznają życie i dzieła... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Dla wszystkich ciekawych świata, historii i sztuki

Czy wiecie, ile sióstr i braci miał Jan Matejko? Na których obrazach umieścił swój autoportret? Oraz ile lat powstawała słynna Bitwa pod Grunwaldem? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć