Warszawa

Zośka Bohaterka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zośka Bohaterka

Wydawnictwo: Hachette Polska
od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-7739-991-0

Kiedy mała Ela wybiegła na ulicę prosto pod samochód, Zosia zachowała się jak prawdziwa bohaterka. Była pewna, że od teraz wszyscy będą patrzeć na nią z podziwem!

 

Okazuje się jednak, że bycie bohaterem może być trudniejsze, niż się wydawało. A wszystko dlatego, że przewidziane jest w nim ratowanie innych, ale nie ma miejsca na kłopoty trzecioklasistki!

 

Co zatem zrobi Zosia, aby nie dopuścić przy najbliższej okazji do… mało bohaterskiej wpadki.

 

"Moja sześcioletnia córka uwielbia Zośkę! To jedna z tych książek, który można czytać wiele razy, za każdym razem odkrywając coś nowego" - Tatiana


Nie przegap kolejnych przygód Zosi!

Kup teraz

Recenzje książki (Zośka Bohaterka)

Recenzja rodzica
Dzieją się tu rzeczy dziwne i ciekawe

Drugi tom opowieści o Zośce, podobnie jak pierwszy (Zośka Wspaniała) przenosi nas ponownie do amerykańskiej szkoły, w której – podobnie jak we wszystkich podstawówkach na świecie – dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe.
Główna bohaterka noweli i tym razem dokłada wszelkich starań, by się wyróżnić. Wprawdzie dokonuje naprawdę bohaterskiego czynu, ratując młodszą koleżankę, jednak czyn ten szybko popada w zapomnienie. Kolejne próby zwrócenia na siebie uwagi też nie doprowadzają do oczekiwanego sukcesu. Są śmieszne dla czytelnika, ale główną bohaterkę przyprawiają o ciężkie rozterki i kłopoty, bo trzeba się mocno natrudzić, by zostać bohaterem, nawet w skali klasy. W końcu Zośce udaje się jednak wyróżnić i zostać prawdomówną (Zośka bez kłamstwa, jak to ujął tłumacz zupełnie mi nie odpowiada!).
Książka jest miła w czytaniu, co zawdzięczamy dużym literom i wyjustowanemu do jednej strony składowi. Kolejną zaletą są bardzo dobre i adekwatnie do treści rozmieszczone ilustracje. W sumie dobra pozycja dla dziewczynek.

Recenzja rodzica
Warta przeczytania ze względu na temat

Każde dziecko chce być zauważone, chce być docenione, chce czuć się ważne. Gdy nie ma ku temu okazji, próbuje ściągnąć naszą uwagę. I właśnie o tym jest książka pt. Zośka Bohaterka. To historia dziewczynki, która chce, by wszyscy o niej mówili, ponieważ zrobiła coś ważnego – uratowała młodszą koleżankę. Wedle jej uznania był to nie lada wyczyn, o którym niestety wszyscy szybko zapominają. A Zosia nie chce, by o niej zapomniano. Postanawia na różne sposoby o sobie przypomnieć. I bohaterką staje się w zupełnie nieoczekiwanym momencie, gdy już przestała mieć na to nadzieję.
Książka dla młodszych uczniów, ale potrafi zainteresować i przedszkolaki. Momentami chaotyczna i trochę niedbała, co może utrudniać jej zrozumienie. Ale pomimo tego warta przeczytania ze względu na temat, na prawdziwość opisanych sytuacji. Nasze dzieci na pewno odnajdą w nieidealnej Zośce siebie, swoje pragnienia i dążenie do bycia bohaterem w oczach innych.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć