Warszawa

Alicja w krainie czarów

Alicja w krainie czarów

od 5 do 14 lat
ISBN: 978-83-7568-940-2
Tematyka: fantastyka, magia

Opis książki

Książka z płytą CD audio

 

Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej – nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci – w tym filmom i animacjom – jest powszechna niemal na całym świecie.

 

Główna bohaterka książki trafia do niezwykłej krainy, w której spotyka się z postaciami i zdarzeniami na pozór absurdalnymi. Akcja przebiegająca w konwencji snu prowokuje jednak czytelników do wielu refleksji, a w przypadku najmłodszych – dla których książka jest po prostu piękną baśnią – korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni. Z tych i wielu innych względów utarło się mawiać o Alicji w krainie czarów, że jest to jedyny przypadek, gdy jeden tekst kryje w sobie dwie książki – dla dzieci i dla dorosłych.

 

Bajecznie kolorowe, ciepłe i pełne fantazji ilustracje Marcina Południaka pobudzą wyobraźnię każdego dziecka.

 

Dopełnieniem jest słuchowisko wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem bliski współczesnemu dziecku język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, barwny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki i doskonała gra wybitnych polskich aktorów: wszystko w tym nagraniu składa się na jego niezwykły charakter.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Alicja w krainie czarów

Recenzje rodziców:

Przyjazne, kolorowe postacie

Już z okładki patrzy na nas śliczna dziewczynka, delikatnie się uśmiechając.   Spoglądają stamtąd jeszcze inne postacie, znajduje się tam i duża rama lustra. Od razu zauważamy,... czytaj więcej »
Recenzje nauczycieli:

Pozycja dla dzieci czy dorosłych?

Alicja w krainie czarów to bajka o Alicji, która wpada w głąb nory i trafia do krainy czarów, w której przytrafiają jej się niespotykane sytuacje. Jako dziecko nigdy nie lubiłam tej bajki.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć