Warszawa

Alicja w krainie czarów

Alicja w krainie czarów

od 5 do 14 lat
ISBN: 978-83-7568-940-2
tagi: fantastyka  magia 

Książka z płytą CD audio

 

Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej – nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci – w tym filmom i animacjom – jest powszechna niemal na całym świecie.

 

Główna bohaterka książki trafia do niezwykłej krainy, w której spotyka się z postaciami i zdarzeniami na pozór absurdalnymi. Akcja przebiegająca w konwencji snu prowokuje jednak czytelników do wielu refleksji, a w przypadku najmłodszych – dla których książka jest po prostu piękną baśnią – korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni. Z tych i wielu innych względów utarło się mawiać o Alicji w krainie czarów, że jest to jedyny przypadek, gdy jeden tekst kryje w sobie dwie książki – dla dzieci i dla dorosłych.

 

Bajecznie kolorowe, ciepłe i pełne fantazji ilustracje Marcina Południaka pobudzą wyobraźnię każdego dziecka.

 

Dopełnieniem jest słuchowisko wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem bliski współczesnemu dziecku język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, barwny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki i doskonała gra wybitnych polskich aktorów: wszystko w tym nagraniu składa się na jego niezwykły charakter.

Kup teraz

Recenzje książki (Alicja w krainie czarów)

Recenzja rodzica
Przyjazne, kolorowe postacie

Już z okładki patrzy na nas śliczna dziewczynka, delikatnie się uśmiechając. Spoglądają stamtąd jeszcze inne postacie, znajduje się tam i duża rama lustra. Od razu zauważamy, że w książce jest również płyta CD. W zasadzie znamy już przygody Alicji w Krainie Czarów, ale zaglądamy do środka. Książka jest bardzo ładnie wydana. Przyjazne, kolorowe postacie zachęcają do bliższego zapoznania. Chociaż książeczka ma około 100 stron, to tekst na nich jest tak rozłożony, że nie zniechęca małego czytelnika. Dziecko w wieku 6-9 lat bardzo chętnie samo lub z małą pomocą dąży do poznawania kolei losów Alicji. Akcja toczy się bardzo ciekawie i nagle okazuje się, że książeczka jest już w całości przeczytana.
Moja córka najpierw zapoznała się z przygodami bohaterki, samodzielnie czytając. Następnym etapem było wysłuchanie płyty z wielką przyjemnością. Na końcu postanowiła jeszcze raz wysłuchać, tylko tym razem już w połączeniu z odnajdywaniem tekstu w książce. Pomimo, że wracała do opowieści kilka razy, to okazało się, że każdy z tych etapów był świetną zabawą. Polecam do wielokrotnego wykorzystania.

Recenzja nauczyciela
Pozycja dla dzieci czy dorosłych?

Alicja w krainie czarów to bajka o Alicji, która wpada w głąb nory i trafia do krainy czarów, w której przytrafiają jej się niespotykane sytuacje.
Jako dziecko nigdy nie lubiłam tej bajki. Dla mnie historia kończyła się w momencie, kiedy Alicja wpadała do dziury. Potem było już tylko gorzej. Po co te zwierzęta? Kim jest kot?
Teraz, kiedy po latach, w wieku dojrzałym ją przeczytałam, mogę stwierdzić, że jest to książka, w której wszystko może się zdarzyć. Nie dziwi królik ubrany w kamizelkę, gąsienica paląca fajkę czy gadający smok. Polubiłam w niej to, że przypomina chaotyczny, pełen magii sen. Dzieci i dorośli dostrzegą w tej książce coś innego. Autor porusza wyobraźnię każdego czytelnika, niezależnie od wieku!

Zaskoczyły mnie jednak błędy. Na przykład Alicja spojrzała "poza siebie" zamiast "za siebie".
Do książki załączone jest słuchowisko wykonane na bardzo wysokim poziomie, przepiękna muzyka, wspaniałe aranżacje piosenek.
Ilustracje Marcina Południaka są prześliczne, kolorowe i zabawne. Choć dzieckiem już dawno nie jestem z przyjemnością je oglądałam i gdy tak patrzyłam… na każdej stronie zauważyłam malutkie, przesympatyczne owady o ogromnych oczach. Zabawa z dziećmi w poszukiwanie tych małych stworków doskonale ćwiczy spostrzegawczość. Dzięki nim, ilustracje nabrały drugiego wymiaru – po prostu rewelacja.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć