Warszawa

Maja na tropie jaja

Maja na tropie jaja

Wydawnictwo: Egmont
od 5 do 7 lat
PATRONAT
Tematyka: edukacyjna, przygoda

Opis książki

Z serii "Czytam sobie" - poziom 2

 

Papudze uciekło złote jajo! I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…

 

Liczba stron: 48
cena: 12,99 zł
oprawa miękka ze skrzydełkami
format: 145x185 mm

 

Seria "Czytam sobie" ma na celu wspieranie dzieci w nauce czytania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Więcej o serii - kliknij.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Maja na tropie jaja

Po drodze przeżywają mnóstwo przygód...

Maja na tropie jaja Rafała Witka to bardzo zabawna i ciekawa opowieść o przygodach złotopiórej papugi i małej dziewczynki – Mai. Dziewczynka i ptak wspólnie udają się na poszukiwania... czytaj więcej »

Komentarze

Książeczka ta jest niesamowicie zabawna, ciekawa i naprawdę bardzo ładna. Przygody Mai i złotej papugi są bardzo fajne, a zakończenie zaskakujące. Bardzo podoba mi się szata graficzna tej książeczki. ilustracje są komiczne, kolorowe, bardzo ładne i przyciągające wzrok. Tekst natomiast jest prosty. Zawiera w sobie jednak kilka bardziej luźnych zwrotów na przykład takich jak "dać drapaka", czy też "wsuwać owoce" :) Seria ta nie jest przeznaczona do wspólnego czytania z rodzicem. Wręcz przeciwnie, chodzi tutaj o to, aby dziecko nauczyło się czytania samodzielnego. Jednak mimo to z przyjemnością czytam ją Nikodemowi. Sam nie potrafi jeszcze czytać, więc nie mogłam się powstrzymać i musiałam zapoznać go z tą ciekawą historią. Jednak jestem pewna, że kiedy synek rozpocznie naukę czytania to książeczki z tej serii staną się dla niego wspaniałą pomocą :)

dodany: 2012-10-30 22:07:08, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć