Warszawa

Świat do góry nogami

Świat do góry nogami

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo
od 9 do 14 lat

Nagrody

Opis książki

Tragiczna śmierć matki zmienia nagle dotychczasowe życie szesnastoletniej Oli. Obarczona kłopotami dnia codziennego, nie potrafiąca znaleźć porozumienia ani z ojcem, ani z młodszą siostrą, stopniowo pogrąża się w apatii. Jak poradzi sobie z rzeczywistością, w której zabrakło najważniejszej osoby — matki? Bez wątpienia pomoże jej w tym Mateusz — jej pierwsza wielka miłość.

Świat do góry nogami to opowieść o dorastaniu nastoletniej dziewczyny, konflikcie pokoleń i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi.

 

Książka Świat do góry nogami została wpisana na światową Listę Honorową IBBY w 2004 r. oraz otrzymała II nagrodę literacką IBBY w konkursie „Książka Roku 2002”.
 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Książka bardzo mnie wciągnęła zaczęłam czytać dzięki tej książce to jest moja ulubiona tematyka do czytania całą książkę przeczytałam zaledwie w 3 dni a nigdy nie czytałam książek bardzo się ciesze że trafiłam na tą książkę dzięki niej zaczęłam czytać i jestem szczęśliwa bo czytanie książek to piękna rzecz i cieszę się że każdą wolną chwile przeznaczam na czytanie książek wiele osób zdziwiła moja zmiana w stosunku do książek wszyscy się zastanawiali czy przypadkiem nie walnęłam się w głowę ale i tak cieszę się że zaczęłam czytać książki

dodany: 2017-01-19 19:12:23, przez: Magda

Warto zobaczyć