Warszawa

Masz prawo

Masz prawo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Namas
od 6 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-62537-04-4

Opis książki

Masz prawo to uproszczona wersja Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Powstała, aby z treścią tego dokumentu mogły zapoznać się również dzieci. Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych została przyjęta przez ONZ 13 grudnia 2006 roku, Polska podpisała ją 30 marca 2007 roku, zaś 23 grudnia 2010 Konwencję ratyfikowała Unia Europejska.

 

To pierwsza w XXI wieku konwencja dotycząca praw człowieka. Ma za zadanie chronić 650 milionów osób niepełnosprawnych na całym świecie. Książka Masz prawo jest przyjazną dziecku wersją tego skomplikowanego tekstu. W interesujący sposób mówi o prawach dzieci niepełnosprawnych i dzięki temu promuje ten trudny, ale niezwykle ważny temat.

 

Każde dziecko na świecie wygląda inaczej, ma inne pomysły, doświadczenia, obyczaje i zdolności. To właśnie dzięki tym różnicom rodzą się nowe możliwości, nowe nadzieje, nowe marzenia i nowe przyjaźnie. Różnice między ludźmi są naszym skarbem, którym powinniśmy się dzielić i który powinniśmy szanować. Każde dziecko należy do wielkiej ludzkiej rodziny i wzbogaca ją swoimi zdolnościami.

Żadnego dziecka nie można odrzucać!

 

Młody grafik Tibor Kárpáti jest lakoniczny, bezpośredni, ma poczucie humoru i umie rysować. Widać to w jego pozornie dziecinnych, składających się z zaledwie kilku linii rysunkach w stylu „tak to każdy potrafi”, oraz pikselowych, geometrycznych ilustracjach. Kárpáti miał po prostu odwagę pozostać dzieckiem i wydaje się, że to znaczy bardzo wiele: jest autorem, ilustratorem lub współilustratorem wielu książek dla dzieci, jego prace można oglądać na wystawach zarówno węgierskich, jak i międzynarodowych, a New Yorker regularnie publikuje jego rysunki.

 

 

Tłumaczenie: Sebastian Stachowski

Oprawa: Miękka
Format: 20x20cm
Stron: 76
Premiera: 3 października 2011

 


 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Masz prawo

Recenzje rodziców:

Każdy z nas jest sam w sobie wspaniałą istotą

Moja siedmioletnia córka spośród kilku książek od razu wybrała właśnie tę. Już sama okładka „zaprosiła” ją do środka poprzez bardzo ciekawy sposób ilustrowania. Są to rysunki,... czytaj więcej »

Więcej niż przyjazna

Ostatnio w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, poproszono osoby niesłyszące o wcześniejsze ustalenie terminu ich wizyty, żeby na spotkanie można było sprowadzić tłumacza języka migowego.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć