Warszawa

Henning Mankell

Henning Mankell

Urodzony 1948r. – jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, znany dziennikarz i człowiek teatru; stał się sławny dzięki kryminałom, których bohaterem jest komisarz Kurt Wallander. Cykl miał wiele ekranizacji, w tym 26-odcinkowy szwedzki serial telewizyjny oraz nowy serial produkcji brytyjskiej z udziałem Kennetha Branagha. W sierpniu 2009 roku ukazał się w Szwecji Niespokojny człowiek Mankella, ostatni tom z cyklu o Wallanderze. Pierwszy jego nakład, wynoszący 125 000 egzemplarzy, rozszedł się w ciągu kilku dni.
Książki Mankella publikowane są w trzydziestu dziewięciu krajach. Nakładem W.A.B. ukazało się dotychczas dziewięć jego powieści dla dorosłych, w tym tytuły spoza serii o Wallanderze – Comédia infantil (2008). Mankell zdobył wiele wyróżnień literackich, ostatnio Europejską Nagrodę Literatury Kryminalnej „Ripper Award” (2008), a także prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Odnosi też ogromne sukcesy jako twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej, za którą został uhonorowany Nagrodą Astrid Lindgren (1996). Wydawnictwo W.A.B. publikuje jego cykl książek o nastoletnim Joelu (Pies, który biegł ku gwieździe, 2008; Cienie rosną o zmierzchu, 2009; oraz Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu, 2009).


Wybrane książki:

Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu
PATRONAT CzasDzieci.pl

Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu

od 9 do 14 lat
Joel kończy trzynaście lat. Miasteczko na północy Szwecji, w którym mieszka wraz z ojcem, powoli staje się dla niego za ciasne. W dodatku chłopiec zapada na dziwną chorobę, którą dorośli... »
Cienie rosną o zmierzchu

Cienie rosną o zmierzchu

od 8 do 11 lat
tagi: przygoda  tajemnica 
Dalszy ciąg przygód nastoletniego Joela, znanego z książki Pies, który biegł ku gwieździe.   Joel ma już prawie dwanaście lat i… potwornie się nudzi. Uważa, że w... »
Pies, który biegł ku gwieździe.
PATRONAT CzasDzieci.pl

Pies, który biegł ku gwieździe.

Jedenastoletni Joel, porzucony przez matkę, wychowuje się pod opieką ojca drwala, żyjącego wspomnieniami służby marynarskiej. Pewnej nocy chłopiec dostrzega w świetle latarni psa. Odtąd marzy... »
Podróż na koniec świata
PATRONAT CzasDzieci.pl

Podróż na koniec świata

od 12 lat
Piętnastoletni Joel właśnie skończył szkołę i zamierza zostać marynarzem. Nieoczekiwanie otrzymuje jednak tajemniczy list, w wyniku czego postanawia odnaleźć swoją mamę. Matka opuściła go,... »


Warto zobaczyć