Kraków

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja

Nie ma zimy bez teatru! Od ponad dwudziestu lat w czasie zimowych ferii młodzi Krakowianie zasiadają na widowni Nowohuckiego Centrum Kultury. Tegoroczna edycja trwa od 30 stycznia do 10 lutego, a w programie prócz 10 przedstawień zaprezentowanych przez grupy teatralne z całej Polski, również dwa spektakle dla najmłodszych (czyli najnajów), a także warsztaty i wystawa.

 

Wraz z córką obejrzałyśmy pierwszy spektakl - "Brzydkie Kaczątko", wystawiony przez Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina. Przedstawienie spełnia oczekiwania młodego widza: jest kolorowy, przerywany piosenkami, z nieskomplikowaną scenografią. Bohaterowie są wyraziści, dzięki temu dziecko nie ma problemu ze wskazaniem pozytywnych bohaterów.

 

Interesującą częścią Festiwalu jest wystawa lalek teatralnych. Dzięki eksponatom dzieci mają szansę podejść bliżej do swoich baśniowych bohaterów oraz podejrzeć tajniki powstawania spektakli. Moją córkę najbardziej zaciekawił domek lalek, do tego stopnia, że szukałyśmy razem drzwi, którymi wchodzą do domku lalki (nie znalazłyśmy).


Bardzo pomocna jest obsługa pracująca podczas Festiwalu, co z pewnością doceniają opiekunowie zwłaszcza grup zorganizowanych. W czasie Festiwalu dzieci mogą wyrazić swoje zdanie na temat obejrzanych spektakli, a zarazem wziąć udział w konkursie z nagrodami.

 

Jeżeli jeszcze nie byliście w NCK-u, to ostatni dzwonek, aby to nadrobić! Festiwalowe spektakle można oglądać jeszcze do piątku 10 lutego. A w programie: „Roszpunka", "W butach. Kot w butach", wysłuchać "Bajkowej listy przebojów". Dla wielbicieli twórczości Jana Brzechwy zostanie pokazana „Pchła Szachrajka”. Jedyny krakowski teatr, prezentujący się podczas Festiwalu – Teatr Scena na Scenie – pokaże mądrą, ekologiczną opowieść „Księga lasu”.

 

Większość spektakli jest przeznaczona dla dzieci od 3 lat (niektóre - od lat 5, informację na ten temat można uzyskać w kasie NCK).

 

1/4
1/4
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć