Kraków

Nadchodzi weekend! Gotowi?

Nadchodzi weekend! Gotowi?

My tak!

 

Mamy dla Was paczkę świetnych rodzinnych propozycji na ostatni weekend listopada: głośne czytanie, spacer detektywistyczny, warsztaty dla małych naukowców, kino, Andrzejki i retro granie! Częstujcie się, korzystajcie i bawcie dobrze!

 

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły.

 

Przeczytaj również:

 

:: Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go swoim znajomym! ::

 

 

1/9
1/9

Andrzejki w dworku w Branicach w sobotę

 

Muzeum Archeologiczne zaprasza do dworku w Branicach (Nowohucki Oddział, ul. Sasanek 2a) na andrzejki w stylu XIX-wiecznego dworku!


Wśród przygotowanych atrakcji pojawią się m.in. wróżby, trochę ludowej magii oraz tajemnicza wróżbitka - cyganka. Pokaz zaprezentują Mme Chantberry oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historyczne i Kostiumingu „Krynolina”.

 

>> wstęp wolny!

>> dowiedz się więcej

2/9
2/9

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie w niedzielę w Muzeum Historycznym

 

Duchy! Piotr Legutko będzie czytał o krakowskich duchach. Będzie trochę tajemniczo i trochę zagadkowo, ale jedno jest pewne: to będzie wyjątkowe spotkanie, na którym nikt nie będzie musiał się bać! Poznacie legendy o czarnych damach i dzielnych rycerzach.

 

>> wstęp wolny!

>> dowiedz się więcej

3/9
3/9

Warsztaty animacji w ramach Etiuda&Anima w niedzielę

 

Warsztaty animacji dla dzieci z Dardanele Studio

Zaproponujemy dzieciom zabawę w studio animacji – wspólnie będziemy pracować nad filmem. Warsztaty pokażą jak wygląda tworzenie kreskówki – w pigułce. Dzieci poznają tajniki tworzenia animacji krok po kroku, od pomysłu do gotowego filmiku. Warsztaty dla dzieci odbędą się grupach 5 – 8 lat i 9 – 11 lat.

 

>> Obowiązują zapisy
>> Dowiedz się więcej

4/9
4/9

Etiuda&Anima dla dzieci od piątku do niedzieli

 

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima przygotował również program dla dzieci. W planach m.in. pokazy krótkometrażowych filmów animowanych oraz projekcje długometrażowe (Nazywam się cukinia, Mune, strażnik księżyca i in.) Pokazy odbęcą się w kinie Kijów. Centrum. 

 

>> wstęp biletowany
>> program

5/9
5/9

Spacer Detektywistyczny dla Dzieci z Fishką w sobotę i niedzielę 

 

Bardzo straszne i strasznie ciekawe spacery detektywistyczne. Ostatnie dwa w tym roku!

 

Sobota: Nie wiem czy mi uwierzycie, ale gdziekolwiek nie postawi się stopy w tym mieście – one tam są. Tłuką się, wyją, snują pozornie bez celu... Duchy. Jesteście zaskoczeni? Jest ich tutaj cała masa. Ile występuje w Krakowie duchów na jeden metr kwadratowy miasta? Gdzie w ciemną noc można zobaczyć jak wyłażą spod ziemi? Czy mogą nam coś zrobić? Czy są groźne i czy należy się ich bać? 

 

>> wstęp płatny, wymagana rezerwacja

>> dowiedz się więcej

 

Niedziela: Gdzie 100 lat temu w Krakowie najlepiej pływało się na statkach pirackich? Czy dziury w płotach zawsze robiły się w tych samych miejscach? Gdzie były umówione bazy i co można zrobić ze szpagatu? Całkowicie niewychowawczy spacer, na którym zobaczymy, jak broili nasi prapradziadkowie i rozwikłamy zagadkę "Szajki grozy".

 

>> wstęp płatny, wymagana rezerwacja
>> dowiedz się więcej

6/9
6/9

Niedzielne warsztaty otwarte: Cytryna w roli głównej w Muzeum Inźynierii Miejskiej

 

Uczestnicy będą mogli zobaczyć eksperymenty związane z cytryną. Sprawdzimy czy sok z cytryny jest elektrolitem i czy plasterek cytryny może wirować. Pokażemy jak wykonać  niewidzialny atrament oraz jak rozszyfrować taką wiadomość. Na koniec wykonamy sadzonkę cytrynki, którą będzie można zabrać do domu.

 

>> niedziela godz. 12:00

>> uczestnictwo odbywa się w ramach biletu wstępu do muzeum

>> dowiedz się więcej

7/9
7/9

Etnokalendarz w Muzeum Etnograficznym w sobotę i niedzielę

 

Podczas listopadowego spotkania będziemy mieli okazję przyjrzeć się zwierzęcym schronieniom – bezpiecznej strefie zimowego zasypiania. Podpatrzymy jakie metody stosują niedźwiedzie, pszczoły i borsuki aby przetrwać zimę. Porównamy je z pomysłami ludzi stosowanymi sto lat temu na wsiach. Odwołując się do powiedzenia „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” zbadamy sprawdzone przepisy na dobry sen. Dzięki starym kołysankom przeniesiemy się w świat snu i marzeń sennych.

 

>> wstęp płatny, nie ma rezerwacji

>> dowiedz się więcej

8/9
8/9

Game start/game over. Historia gier komputerowych w Polsce 1985-2000. Wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej

 

Na ekspozycji można obejrzeć kilkanaście najpopularniejszych zestawów komputerowych, wyprodukowanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

 

Prezentowane będą również komputerowe akcesoria oraz dawne nośniki danych. Dostępna będzie także część interaktywna, złożona z ośmiu stanowisk, na których zwiedzający będą mogli zagrać w popularne kiedyś gry na oryginalnym sprzęcie lub jego replikach.

 

Dostępne będą takie urządzenia jak: konsola Pong, Atari 2600, Commodore C64, Amiga, Pegasus czy PlayStation (PSX). Celem wystawy jest również przedstawienie rozwoju techniki w ciągu kilku ostatnich dekad.

 

>> dowiedz się więcej

9/9
9/9

Mało pomysłów? Więcej znajdziesz w naszej zakładce aktualności
 

 

Zestawienie było przydatne? Udostępnij je swoim znajomym!

 

LINK: http://czasdzieci.pl/krakow/wiadomosci-lokalne/id,81398ca.html :)

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć