Kraków

Sport to zdrowie! Top 12. inicjatyw, które rozwiną koordynację ruchową Twoich pociech

Sport to zdrowie! Top 12. inicjatyw, które rozwiną koordynację ruchową Twoich pociech

Twoje dziecko lubi ruch, jest w ciągłym biegu, wszystkiego musi dotknąć, a wysiedzenie spokojnie 5 minut to zdecydowanie za wiele dla niego? Jeśli tak, to znaczy że ma ponadprzeciętnie rozwiniętą inteligencję ruchową. Zamiast załamywać ręce jak to ciężko żyć z tak pobudliwym stworzeniem, lepiej skrupulatnie zagospodaruj jego energię! Słowo harcerza, że wynikną z tego same korzyści! 

 

Dbajmy o rozwój inteligencji ruchowej naszych dzieci. Zaprocentuje to w przyszłości prostymi kręgosłupami, BMI w normie, a także świadomością ciała, gracją, a nawet... zdolnościami manualnymi i aktorskim! Oto 12. krakowskich inicjatyw (finalistów Słoneczników 2016), które Wam w tym pomogą.

 

Poznajcie je bliżej, po to aby przekonać się, że ruch nie jedno ma imię.

 

1/12
1/12

Akademia Przedszkolaka i Piłkarski Żłobek Polonia Kraków
Organizator: Polonia Kraków

 

ZWYCIĘZCA w kategorii RUCH Słoneczniki 2016

 

Klub Polinia Kraków powstał z inicjatywy Rafała Chechelskiego, który nie mogąc znaleźć odpowiedniego klubu piłkarskiego dla syna... postanowił sam taki założyć! Tak właśnie dzięki ogromnej pasji, wielkiej pracy i samozaparciu wielu ludzi powstała w 2005 roku Polonia Kraków. Tajniki piłki nożnej dziś zgłębia tu już 700 Krakowskich dzieci (w wieku 2-10 lat)! Dzieci te uczęszczają na zajęcia w 5-ciu dzielnicach Krakowa.

2/12
2/12

Koncerty Baletowe "Botanika"
Organizator: Edukacja Artystyczna Dzieci

 

Nagroda Rodziców Słoneczniki 2016

 

Koncerty są zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów Edukacji Artystycznej Dzieci, która już od 7 lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, odbywające się na terenie Szkół Podstawowych i Przedszkoli.

 

Misją Edukacji Artystycznej Dzieci jest propagowanie baletu wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców. Dzięki szerokiej ofercie programowej dzieci poznają taniec nie tylko w trakcie zajęć. W ciągu całego roku szkolnego organizowane są wspólne wyjścia na spektakle baletowe, konkursy artystyczne oraz bierzemy udział w festiwalach i przeglądach artystycznych. W okresie wakacji i ferii zimowych uczniowie jadą na organizowane przez Edukację Artystyczną Dzieci obozy baletowe.

3/12
3/12

Rodzinne Wędrówki
Organizator: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

 

Wyróżnienie Jury

 

Rodzinne Wędrówki to projekt dla miłośników spacerów, piękna przyrody i niesamowitych widoków. Podczas wycieczek rodziny wspólnie odkrywają piękne okolice Krakowa oraz zapomniane zakątki naszego miasta. W ramach spaceru można spodziewać się i trochę historii i ciekawostek przyrodniczych, zdrowego zmęczenia, do tego konkurencje rodzinne, wspólne malowanie, poznawanie ziół. Krótko mówiąc: wspaniałe spędzenie wolnego czasu!

4/12
4/12

Nowohucka Baz Rodzinna
Organizator: Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

 

Wyróżnienie Jury

 

Co czwartek rodzice i dzieci spotykają się w Nowohuckiej Bazie Rodzinnej. W czasie, gdy dzieci szaleją na mini-placu zabaw czy grają w gry, Rodzice mają okazję do lepszego poznania się, porozmawiania i odpoczynku w miłym towarzystwie. Podczas spotkań prowadzone są mini-warsztaty, a Rodzice mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To od Rodziców: ich pomysłów, propozycji i zaangażowania zależy to, jakie tematy i jakie aktywności podejmowane są w Bazie.

5/12
5/12

Akademia Fiesta - piłkarska przygoda dla przedszkolaków
Organizator: Akademia Fiesta

 

Akademia Piłkarska Fiesta powstała z myślą o najmłodszych miłośnikach piłki nożnej. Zajęcia nastawione są głównie na rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny dzieci w wieku 3-5 lat, a pomaga w tym specjalnie przygotowany program szkoleniowy oparty na ciekawych grach, wspaniałych zabawach oraz ćwiczeniach ukierunkowanych na piłkę nożną (prowadzenie piłki, uderzenia, drybling).

6/12
6/12

Etnokalendarz
Organizator: Muzeum Etnograficzne w Krakowie

 

Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Muzeum Etnograficzne chce, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zależy im na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

7/12
7/12

Godziny dla rodziny
Organizator: Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

 

Lotny cykl zajęć edukacyjno-plastyczno-ruchowych odbywających się we wszystkich filiach Nowohuckiej Biblioteki Publicznej. 

8/12
8/12

Salezjańskie Lato „Wakacje z Saltromem”
Organizator: Saltrom Salezjański Ruch Troski o Młodzież

 

Salezjańskie Lato to propozycja wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Co roku zapraszamy na różnego rodzaju kolonie, obozy oraz organizujemy półkolonie dla dzieci w Krakowie.

 

W tym roku około 900 dzieci i młodzieży spędziło swoje wakacje z Saltromem i Salosem. Podopieczni odpoczywali nad morzem w Krynicy Morskiej, żeglowali na Mazurach oraz tańczyli i brali udział w zajęciach sportowych w Mszanie Dolnej. Saltrom organizował również lato w mieście, czyli bezpłatne półkolonie dla dzieci pozostających w Krakowie w czasie wakacji.

9/12
9/12

Zajęcia baletowe
Organizator: Klub Osiedlowy Soboniowice

 

Osiedlowy klub kultury położony na terenie Podgórza zaprasza najmłodszych na zajęcia baletowe dla najmłodszych. Zajęcia łączą podstawy nauki tańca klasycznego z zabawą.

10/12
10/12

Baby cafe dla rodziców i ich pociech
Organizator: Klub "Dukat" Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

 

Roztańczona kawiarenka rodzinna. Część Klubu Rodziców odbywającego się w Klubie "Dukat". To rodzinne zajęcia adresowane przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. 

11/12
11/12

Feniks - formacja show dance
Organizator: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

 

Cykl zajęć tanecznych prowadzonych w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych z uwzględnieniem stopnia trudności i zaawansowania grupy. W trakcie naszych zajęć kształcimy pozytywną postawę wobec tańca, jako formy artystycznego wyrażania siebie. Uczymy podstaw różnych technik tanecznych: tańca współczesnego, tańca klasycznego, tańca nowoczesnego, modern, jazz. Poznajemy podstawowe elementy akrobatyki. Kształcimy pamięć ruchową poprzez tworzenie układów tanecznych. Uczestnicząc w zajęciach tanecznych bierzemy udział w pokazach, konkursach oraz warsztatach tanecznych.


Zajęcia dla najmłodszych są świetną formą spędzania wolnego czasu, dają dziecku szanse na dobrą zabawę, obcowanie z rówieśnikami oraz możliwość pozbycia się nadmiaru energii. Naszym celem w ciągu roku tanecznego trwającego od września do czerwca jest ułożenie i nauczenie dzieci prostej choreografii, którą zaprezentują przynajmniej na jednym pokazie dla szerszej publiczności (w tym dla rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek).

12/12
12/12

Zimowe Brykanie w SkakAnce oraz Pełzające Gąsieniczki
Organizator: Centrum Sportowo-Edukacyjne SkakAnka 

 

Pełzające Gąsieniczki to gimnastyka dla dzieci w wieku 10 do 19 miesięcy. Zimowe Brykanie w SkakAnce to zajęcia dla dzieci od szóstego roku życia w trakcie zimowych ferii. 

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć