Kraków

TOP 3 miejsca dla dzieci na Krowodrzy

TOP 3 miejsca dla dzieci na Krowodrzy

Podczas gdy wiele osób „ucieka” z miasta, aby odpocząć, my do miasta jeździmy z podkrakowskiej wsi, aby w aktywny i ciekawy sposób spędzić czas. Dla nas Kraków to kopalnia inspiracji, jak dobrze wykorzystać letni czas, dlatego w każdym tygodniu jesteśmy w Krakowie przynajmniej raz.

 

Najczęściej odwiedzanym przez nas rejonem jest Krowodrza Górka ze względu na niezliczoną liczbę placów zabaw i parków. Odwiedziłyśmy naprawdę wszystkie i naszym ulubionym miejscem został plac zabaw Smoczy Skwer przy ulicy Kluczborskiej. Miałyśmy okazję obserwować jak powstaje, a od 2013 roku możemy korzystać z 20 atrakcji, jakie oferuje. Dzięki temu, że został oddany do użytku zaledwie 3 lata temu wyposażony jest w nowe i ciekawe atrakcje, został wspaniale zaprojektowany, dominuje zielony kolor obiektów, a nawierzchnia wyłożona została miękkimi płytami chodnikowymi. Ponadto położony jest w głębi osiedla, z dala od ruchliwych ulic, w otoczeniu drzew i wysokich bloków, które dają cień w letnie dni.

 

To wszystko sprawia, że jest chętnie odwiedzany przez dzieci i ich opiekunów. Dzieci mają do dyspozycji m.in. 4 huśtawki, 3 zjeżdżalnie o różnych długościach ślizgu, 2 tory przeszkód, 2 bujaki na sprężynach, karuzelę, koło grawitacyjne, ścianki i drabinki do wspinania się, no i oczywiście uwielbianą przez dzieci piaskownicę. Dla młodzieży i dorosłych jest też mini siłownia, dlatego i ja i córka aktywnie wykorzystujemy czas na tym placu zabaw. Wychodzimy dopiero, gdy córka skorzysta z wszystkich atrakcji 2 albo 3 razy, dopiero wtedy uznaje plac za „zaliczony”.

 

Na naszym 2 miejscu jest znajdujący się nieopodal duży Park Krowoderski, w którym są boiska do gry w piłkę nożną, w koszykówkę, piłkę ręczną, więc możemy pograć w piłkę albo w badmintona, a w wietrzne dni puszczać latawiec albo bańki mydlane. Jest też mnóstwo alejek i wzniesień, po których jeździmy na rowerach i rolkach.

 

Gdy doskwiera nam upał, bo przysłowiowy żar leje się z nieba, przechodzimy przez pasy i już jesteśmy w Parku Wyspiańskiego (to numer 3 na naszej liście TOP 3, który znajduje się tuż obok. Jest doskonale zadrzewiony, otoczony ogródkami działkowymi, stanowi idealne miejsce na schronienie się przed słońcem w upalny dzień. Są w nim huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela, piaskownica. Gdy moja córka była maleńka uwielbiałam spacerować w tym parku ze względu na kwitnące wokół kwiaty. Dziś razem z córką aktywnie z niego korzystamy. 

 

Kraków przyciąga nas swoimi atrakcjami niczym magnes. Może dlatego, że nie lubimy się nudzić, a w Krakowie nudzić po prostu się nie da. Załączam kilka zdjęć Smoczego Skwery przy ulicy Kluczborskiej. Jest tam tyle atrakcji, że trudno zmieścić na jednym zdjęciu.

 

Maria Nowacka 

 

Tekst został nadesłany na konkurs "Małe Centrum Lata"

 

1/12
1/12
2/12
2/12
3/12
3/12
4/12
4/12
5/12
5/12
6/12
6/12
7/12
7/12
8/12
8/12
9/12
9/12
10/12
10/12
11/12
11/12
12/12
12/12

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć