Kraków

Poznaj talent Kuby

Poznaj talent Kuby

Przedstawiamy uczestnika II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Największą pasją Kuby jest żeglarstwo. Regularnie uczestniczy w treningach i regatach. Nie zniechęcają go ani przewrócona łódka, ani kąpiel w lodowatej wodzie.
    
Kuba Matysik jest uczniem II klasy Szkoły Podstawowej nr 54 w Krakowie. Żeglarstwu poświęca każdą wolną chwilę. Dzięki treningom mały sportowiec rozwija swoją koordynację ruchową, poznaje zasady aerodynamiki, uczy się samodzielności i szlifuje umiejętności komunikacyjne. Kubie nieobce jest także taklowanie i trymowanie żagla oraz etykieta żeglarska, czyli odpowiedzialność w wodzie za siebie i innych.

 

Dzięki uczestnictwu w licznych regatach Kuba może sprawdzać swoje umiejętności. Młody żeglarz na swoim koncie ma już nie lada osiągnięcia. Do tej pory zajął 1. miejsce XIII Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w klasie CADET, 1. miejsce w XIX Międzynarodowych Regatach Ekologicznych, 2. miejsce w Mistrzostwach Śląska w klasie CADET, 1. miejsce w regatach zakończenia sezonu żeglarskiego 2012 w Krakowskim Okręgowym Związku Żeglarskim, a także 27. miejsce w regatach NIVEA Błękitne Żagle. Wyniki te są najlepszym potwierdzeniem ponadprzeciętnych zdolności Kuby.

 

Aby chłopiec mógł dalej rozwijać swoją pasję i talent, potrzebuje pomocy w opłaceniu zajęć, zgrupowań, konsultacji i wyjazdów na regaty.

 

Zostań Mecenasem talentu Kuby (kliknij)

 

 


Mecenas Dziecięcych Talentów

Projekt Urzędu Miasta Krakowa i Fundacji Czas Dzieci, który ma na celu pomóc szczególnie uzdolnionym dzieciom, zamieszkałym na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Oddalenie od centrum powoduje, że nasi podopieczni mają utrudnioną możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w stolicy Małopolski. Ponadto, dzieci te pochodzą z rodzin niezamożnych, w których brakuje funduszy na rozwijanie własnych zainteresowań.
Uczestnicy zostali wytypowani do programu przez dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli oraz pedagogów, a następnie zgłoszeni do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

 

Więcej o projekcie na stronie www.mdt.czasdzieci.pl


O organizatorach

Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej - działa na rzecz poprawy warunków życia rodziny i osób narażonych na wykluczenie społeczne, współpracuje i współdziała z komórkami organizacyjnymi urzędu, miejskimi jednostkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami w zakresie przygotowania i wdrażania programów, projektów oraz działań wpływających na sytuację rodzin z terenu Gminy Miasta Kraków.

 

Fundacja Czas Dzieci - powstała na początku 2012 roku przy działającym od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, obrzeżne osiedla dużych miast).
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć