Kraków

Poznaj talent Małgosi

Poznaj talent Małgosi

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Daleko został cały świat odkąd Małgosia odkryła fortepian, a nauka gry na tym instrumencie stała się jej pasją.

 

Małgorzata Tadel jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej nr 54 w Krakowie. Podstawy gry na instrumencie klawiszowym dziewczynka poznała podczas zajęć szkolnego koła wokalno-muzycznego. Tam, szybko dostrzeżono jej wrażliwość i wyobraźnię muzyczną, wyróżniającą ją spośród grona rówieśników. Od tamtej pory Małgosia wytrwale rozwija swoje zdolności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczy koncentrację uwagi. Dzięki dziecięcemu zapałowi, dziś Małgosia swoją grą uświetnia szkolne akademie i przedstawienia oraz jest główną postacią szkolnych koncertów i przeglądów talentów. Podziw słuchaczy zachęca dziewczynkę do dalszych wysiłków i wzmożonej pracy.

 

Posiadany talent pozwala dziewczynce intuicyjnie rozumieć logikę alfabetu muzycznego - dynamikę przebiegu fraz czy wysokość i barwę dźwięku - to jednak nie wystarczy, by osiągnąć prawdziwe mistrzostwo i wirtuozerię.

Obecnie, poza dorywczymi zajęciami w szkole, Małgosia ćwiczy w domu na keyboardzie, którego klasa i stan nie pozwalają na poważniejsze rozwijanie i doskonalenie jej uzdolnień. Dziewczynka marzy o własnym pianinie i profesjonalnej nauce gry na tym instrumencie, dzięki której w przyszłości będzie mogła świadomie korzystać z dorobku kultury muzycznej, a może nawet twórczo w niej uczestniczyć. Kto wie, może kiedyś nasza mała pianistka będzie koncertować w Carnegie Hall.

 

Dofinansowanie zakupu wymarzonego pianina oraz pokrycie części kosztów związanych z uczestnictwem w lekcjach gry na tym instrumencie pomoże Małgosi rozwijać jej muzyczny talent.

 

Zostań Mecenasem talentu Małgosi (kliknij)

 

 


Mecenas Dziecięcych Talentów

Projekt Urzędu Miasta Krakowa i Fundacji Czas Dzieci, który ma na celu pomóc szczególnie uzdolnionym dzieciom, zamieszkałym na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Oddalenie od centrum powoduje, że nasi podopieczni mają utrudnioną możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w stolicy Małopolski. Ponadto, dzieci te pochodzą z rodzin niezamożnych, w których brakuje funduszy na rozwijanie własnych zainteresowań.
Uczestnicy zostali wytypowani do programu przez dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli oraz pedagogów, a następnie zgłoszeni do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

 

Więcej o projekcie na stronie www.mdt.czasdzieci.pl


O organizatorach

Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej - działa na rzecz poprawy warunków życia rodziny i osób narażonych na wykluczenie społeczne, współpracuje i współdziała z komórkami organizacyjnymi urzędu, miejskimi jednostkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami w zakresie przygotowania i wdrażania programów, projektów oraz działań wpływających na sytuację rodzin z terenu Gminy Miasta Kraków.

 

Fundacja Czas Dzieci - powstała na początku 2012 roku przy działającym od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, obrzeżne osiedla dużych miast).
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć