Kraków

Dukaty Decjusza w sieci

Dukaty Decjusza w sieci

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza szkoły podstawowe do udziału w programie edukacyjnym „Dukaty Decjusza w sieci”.

 

Dukaty Decjusza to projekt od lat realizowany w przestrzeniach Willi Decjusza dla dzieci w wieku 10-12 lat. W związku z pandemią i ograniczeniami nią spowodowanymi program Dukaty Decjusza przygotowaliśmy także w formie online. „Dukaty Decjusza w sieci” składają się z 5 animacji, popularyzujących wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej, obejmujących historię i rolę pieniądza, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, ilustrowaną działalnością Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika – autorów traktatów o reformie pieniądza oraz zagadnienia związane z numizmatyką na podstawie analizy dukatu z okresu reformy Justusa Decjusza.

 

Udział w programie kończy się quizem sprawdzającym wiadomości uczestników. Każdy z uczniów otrzymuje też certyfikat udziału w programie. Nauczycieli szkół podstawowych (głównie uczących dzieci w wieku 1-12 lat) zainteresowanych zgłoszeniem uczniów do programu zapraszamy do kontaktu.

 

Koordynacja projektu:

  • Grzegorz Morek,
  • tel. 12 425 36 38, 425 36 44, wew. 154
  • grzegorz@willadecjusza.pl
  • https://dukaty.willadecjusza.pl/
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć