Kraków

"Kuferek pełen przygód"

"Kuferek pełen przygód"

Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci zorganizowała projekt „Kuferek pełen przygód”. Podczas cyklu spotkań w maju i w czerwcu dzieci miały okazję podczas wielu różnych zabaw i  warsztatów poznać krakowskie historie oraz legendy. Projekt został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę  Publiczną w Krakowie oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Podczas pierwszej części zajęć dzieci miały okazje wcielić się w rolę poszukiwaczy przygód i korzystając z mapy wędrować szlakami historii Krakowa. Najmłodsi wspólnie stworzyli rymowanki oraz piosenki. Nie zabrakło także atrakcji takich jak stworzenie owieczek, które mają oszukać smoka i Lajkoników z włóczki. Dzieci odwiedziły także warsztat szopkarza.

 

Druga część zajęć pozwoliła dzieciom stworzyć swoją własną lalkę w czasie warsztatów „Laleczki w strojach krakowskich”. Od 24.06.2019 do 30.09.2019 możemy podczas wystawy w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci podziwiać efekty warsztatów. Natomiast już od września możemy wypożyczyć kuferki pełne przygód. Kuferków jest dwanaście, a każdy z nich różni się zawartością. W każdym z nich znajdziemy książkę („Legendy starego Krakowa:” albo „Opowieści starego Krakowa” ), zabawkę (grę, klocki, puzzle lub warsztat), elementy regionalne (figurki, lalki, elementy stroju krakowskiego czy maskotki) oraz kilka mniejszych dodatków.

 

Udział w oglądaniu wystawy, a także wypożyczenie kuferka z pewnością pozwoli dzieciom, a także i dorosłym dowiedzieć się czegoś nowego na temat historii Krakowa oraz dziedzictwa kulturowego. Być może wystawa również zainspiruje najmłodszych do stworzenia własnej lalki. Co najważniejsze jest to świetny pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć