Kraków » Wiadomości lokalne » ETNOmania 2019 coraz bliżej!

ETNOmania 2019 coraz bliżej!powiększ

ETNOmania 2019 coraz bliżej!

Patronat CzasDzieci.pl

Zbliża się Festiwal ETNOmania! Dziewiąta edycja festiwalu zorganizowana przez Fundację Od Kultury odbędzie się 14 lipca, tradycyjnie na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - Skansenu w Wygiełzowie. ETNOmania to połączenie tradycji ze współczesnością. To także ponad 40 warsztatów, targów, pokazów, wystaw, etnoinstalacji, koncertów, prezentacji i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

 

Wszystkie atrakcje z programu festiwalu są bezpłatne. Obowiązuje jedynie bilet wstępu do Skansenu, na terenie którego odbywa się Festiwal. Większość warsztatów i pokazów ma charakter otwarty i nie obowiązują na nie zapisy! Podczas wydarzenia będziemy mogli poznać tradycyjne rękodzieło ludowe, wziąć udział w warsztatach rzemiosła, poznać twórców i ich historie, kuchnię i produkty regionalne, nauczyć się tradycyjnych tańców ludowych oraz wziąć udział w koncertach topowych zespołów folkowych.

 

Planując nasz czas na festiwalu możemy wybrać spośród pięciu stref tematycznych: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci oraz Smaku i Relaksu. Dla każdej ze stref organizatorzy przewidzieli coś specjalnego.

 

W Strefie Rzemiosła oprócz możliwości zakupienia wspaniałych rzeczy na stoiskach można także wziąć udział w warsztatach takich jak: bibułkarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, koronkarstwo, kowalstwo, łyżkarstwo, malarstwo na szkle, plastyka obrzędowa, pszczelarstwo, rzeźba, tkactwo, tłoczenie oleju, wicie wianków, wikliniarstwo, wyroby z drewna, zabawka ludowa prowadzonych przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski.

 

W Strefie Eko i Folkdizajnu będziemy mogli stworzyć bransoletkę z makramy, nauczyć się haftować na drewnie, stworzyć własne kosmetyki naturalne, wziąć udział w ETNOgadkach warsztatach międzypokoleniowych, stworzyć florarium w słoiku, uszyć wielorazowe woreczki na zakupy, a także wziąć udział w warsztatach Wianki w skansenie.

 

W Strefie Muzyki natomiast będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Chłopcy kontra Basia, a także podczas koncertu zespołu WoWakin wziąć udział w potańcówce. Planowane jest także utworzenie Strefy Muzycznej dla Dzieci, a szczegóły dotyczące programu poznamy już wkrótce.

 

Organizatorzy oczywiście nie zapomnieli o dzieciach i zorganizowali dla nich specjalną strefę przygotowaną przez Tomi z Krzeszowic. Tomi to klub stworzony przez osoby, których pasją jest praca z dziećmi. W planach jest także stworzenie Dziecięcej Strefy Dźwięków i Muzyki. Obok na polanie będzie na najmłodszych i rodziców czekała Strefa Gier Planszowych, przygotowana przez Akademię PoPotam. Razem z animatorami z Akademii będziemy mogli pograć w różne, interesujące gry. Poza licznymi standardowymi grami pojawią się również bardziej nietypowe ich wersje - wielkoformatowe. Organizatorzy przygotują także specjalną Strefę Maluszka w której w spokojnym, ustronnym miejscu będzie można nakarmić, przewinąć maluszka.

 

Ostatnią strefą jest Strefa Relaksu i Smaku, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci znajdą coś co ich zainteresuje. Oprócz możliwości spróbowania pysznych regionalnych potraw prosto od gospodyń, takich jak choćby podpłomyki i proziki z nadzieniami, pojawią się również  lody, lemoniady oraz inne słodkości. Zdecydowanie w tej strefie będziemy mogli spędzić wspólnie czas przy dobrej zabawie. Jedną z wielu opcji jest udział w grze terenowej, która pozwoli dzieciom lepiej poznać skansen i rzemiosła. Pojawi się również Konkurs na najlepszą etnostylizację oraz Konkurs na najciekawsze stoisko. Odbędą się również warsztaty ETNOsmaki: Grzybki z ziemniaczków z ziołami. Nie można także zapomnieć o ETNOpikniku, gdzie na kocu lub na leżaku będziemy mogli się zrelaksować pomiędzy etno atrakcjami.

 

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń znajdziecie na etnomania.pl 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszego mola książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci do udziału w ?Konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego?, który polega na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice,materiale oraz formie. więcej »
"Kuferek pełen przygód"

"Kuferek pełen przygód"

Już od września możemy wypożyczyć kuferki pełne przygód. Kuferków jest dwanaście, a każdy z nich różni się zawartością. więcej »
Powiat młodych inspiruje
Patronat CzasDzieci.pl

Powiat młodych inspiruje

Wzięcie udziału w wystawie to dobry pomysł na poznanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych. więcej »
ETNOmania 2019 coraz bliżej!
Patronat CzasDzieci.pl

ETNOmania 2019 coraz bliżej!

Zbliża się Festiwal ETNOmania! Dziewiąta edycja festiwalu zorganizowana przez Fundację Od Kultury odbędzie się 14 lipca, tradycyjnie na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - Skansenu w Wygiełzowie. ETNOmania to połączenie tradycji ze współczesnością. To także ponad 40 warsztatów, targów, pokazów, wystaw, etnoinstalacji, koncertów, prezentacji i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. więcej »
Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin
Patronat CzasDzieci.pl

Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim - atrakcje dla rodzin

Kolejnymi interesującymi cyklami wydarzeń są Kreatywne Warsztaty Rodzinne gdzie dzieci i rodzice będą mieli okazję zbudować domek na drzewie, stworzyć instrument z bambusowych patyczków więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Upalna pogoda sprawia, że mamy ochotę spędzać weekendy i popołudnia z dala od miasta. W okolicach Krakowa jest kilka zbiorników wodnych, nad którymi możemy przyjemnie spędzić letnie dni. Także takich przyjaznych dzieciom. więcej »
Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!
Patronat CzasDzieci.pl

Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci Słoneczniki 2019!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019 więcej »
Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka w Krakowie

Dzień Dziecka już blisko, a Ty nie masz pomysłu jak wyjątkowo go spędzić? Przedstawiamy kilka możliwości, dzięki którym ten dzień będzie wyjątkowy, a Twoje dzieci z pewnością na długo go zapamiętają. więcej »
Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Teatrem im. J. Słowackiego

Dzieci od 8 lat
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, wspólnie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego przygotowaliśmy dla Was konkurs. więcej »

Magnificon 2019 - relacja

W programie znalazło się mnóstwo spotkań i wykładów o kulturze Japonii i o mangach. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019