Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Otwarte zęby mleczne i nadal stan zapalny

Pani doktor,
Mój 7-letni syn miał dwa lata temu robioną górną prawą 5 i 4 (miał dziurki), potem plomba w jednym wypadła i zrobił się stan zapalny, stomatolog zęba zatruł i ponownie go zamknął. Brał nawet antybiotyk na niego. Jakiś czas było OK, ale od pewnego czasu na dziąśle regularnie pojawia się przetoka, ropa uchodzi przez dziąsło. Ostatnio jednak trochę opuchł i gulka zrobiła się dość spora, stomatolog otworzył 2 tygodnie temu 5 i 4, bo nie wiadomo, od którego zęba jest ropa. Przez ten czas płukaliśmy dentoseptem, wkładałam watę przed jedzeniem, ale od wczoraj znów jest gula - dość spora. Dodam, że 6 dopiero wychodzi, widoczny tylko jest jeden guzek. I syn dość często łapie choroby typu zapalenie kratni i wieczny katar - czy to może być powiązane z tymi zębami? Jestem zdecydowana usunąć 5 i 4, ale co będzie z jego zgryzem? jak to wpłynie na zęby stałe? Proszę o radę.

Małgorzata
Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

Odpowiedź:

Witam,
Nawracający stan zapalny to wskazanie do usunięcia zębów i wykonania protezy, która będzie trzymać miejsce na stałe zęby. Jeśli jest już jakis fragment szóstki można się oprzeć na jej krawędzi i zabezpieczyć miejsce na stałe 4 i 5. Konieczna jest konsultacja ortodonty.


Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

Zobacz inne porady w tematyce: stan zapalny, zęby mleczne, ropa, zęby stałe

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)