Warszawa

Terma Bania

Terma Bania

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 78°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy.

 

 

 

Już starożytni ukuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czerpanej z głębi Ziemi - w tym Terma Bania.

 

Woda w basenach białczańskiej termy to woda mineralna, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

 

Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy i bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

 

 

Komponując ofertę Termy Bania szczególnie dużo uwagi poświęcono najmłodszym. Rodzinom z dziećmi dedykowano jedną z części obiektu – Strefę Zabawy.  Dzieciaki mogą tu razem z rodzicami szaleć do woli, a miejsc do tego przeznaczonych nie brakuje. Uśmiechy nie znikają ani na chwilę z buź naszych najmłodszych gości, a rodzice wypoczywają o wiele lepiej wiedząc, że ich pociechy bawią się naprawdę doskonale.

 

BASENY ZEWNĘTRZNE


Strefa Zabawy to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego też niemal wszystkie atrakcje podporządkowano ich potrzebom.

 

Wewnętrzne i zewnętrzne baseny napełniono wodą termalną o temperaturze od 34°C do 38°C. Dzięki temu nawet w najsroższą zimę korzystanie z basenów zewnętrznych to sama przyjemność.

 

CAŁOROCZNE ZJEŻDŻALNIE


W Termie Bania zadbano o odpowiedni poziom adrenaliny i endorfin. Stuprocentowej zabawie służą przede wszystkim zjeżdżalnie - uwielbiana przez najmłodszych zjeżdżalnia rodzinna, poprzez krętą Anakondę, pełną wrażeń zjeżdżalnię pontonową, aż po przeznaczoną dla najstarszych gości - superszybką zjeżdżalnię Turbo. Wszystkie o łącznej długości ponad 300 metrów.

 

ATRAKCJE WODNE


Baseny wyposażono w atrakcje wodne, które ucieszą zarówno dzieci jak i rodziców. W nieckach Strefy Zabawy umiejscowiono m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwącą rzekę oraz gejzery. W strefie tej znajdują się również wanny jacuzzi.

 

DEDYKOWANE STREFY


W Strefie Zabawy ważne miejsce zajmują atrakcje dla maluchów. Dlatego stworzono strefy dedykowane, a należą do nich Termusiowy brodzik oraz wewnętrzny Wodny Plac Zabaw. W Termusiowym brodziku usytuowano kaskady wodne, wieżyczki z samonapełniającymi się wiadereczkami oraz wodnego jeża. Nieckę wypełniono wodą termalną, a jej głębokość nie przekracza 35 cm.

 

PLAC ZABAW NA ANTRESOLI


Niekończąca się zabawa czeka na najmłodsze dzieci w specjalnie dedykowanej strefie - wewnętrznym wodnym placu zabaw na antresoli, który wyposażony zostanie m.in w minizjeżdżalnię, wodnego węża, interaktywną wieżyczkę z wiadereczkami oraz magiczne wysepki. Niski poziom wody na wewnętrznym placu zabaw został zaplanowany z myślą o najmłodszych użytkownikach, a to wszystko w trosce o ich bezpieczeństwo.

 

 

Dane adresowe:
Białka Tatrzańska
tel.: +48 18 261 25 40
godziny.: 9:00 - 22:00

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć