Warszawa

Miasto Myszy

Miasto Myszy

Miasto Myszy to niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni vis a vis statków wycieczkowych).

 

Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

 

Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą - domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej poznacie zwyczaje myszy żyjących na wsi, w innej ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach, podczas gdy inni odpoczywają na wakacjach lub w tropikach.

 

Tylko u nas zobaczycie najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.

Jeżeli towarzyszył Tobie wcześniej strach przed tymi małymi gryzoniami, szybko o nim zapomnisz. Wnętrze miasta odwzorowuje mysią norę, a każda z 6 sal została zaaranżowana tak, by pokazać życie myszek w zupełnie innej scenerii.

 

Zobaczymy, więc m.in. myszki pracujące na farmie, wypoczywające na wakacjach, bawiące się w śniegu czy też jedne z najmniejszych ssaków świata – myszki pigmejskie w środku wielkiego dzikiego lasu.

 

Korytarze prowadzą do sal stylizowanych na :

  •  Wieś
  •  Zimę
  •  Wakacje
  •  Miasteczko
  •  Tropiki

 

 

Jest to niezwykła okazja by podpatrzeć zachowania zwierząt, które wcale tak bardzo się od nas nie różnią. Także mają swoje charaktery, ulubione przysmaki. Jedne lubią wstawać wcześnie, drugie wolą zaś wylegiwać się do południa.
 

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY DO ŚRODKA MYSIEJ NORY!!!
Miasto Myszy jest całoroczną wystawą, otwartą 7 dni w tygodniu.

Dane adresowe:
Port Pasażerski ul. Morska 2 (vis a vis statków wycieczkowych) w Kołobrzegu
tel.: 575 657 195
godziny.: 10.00 ? 17.00, w sezonie letnim 10.00 ? 21.00
1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć