Wrocław

Noc Muzeów w Ossolineum
Wrocław Impreza okolicznościowa Wstęp wolny

Noc Muzeów w Ossolineum

18 maja 2024
Wpis archiwalny

Noc Muzeów 2024 

 

✦ Ossolineum 
✦ Taras i Sale pod Kopułą, Szewska 37

W sobotę 18 maja od godziny 17.00 do 24.00 w ramach Nocy Muzeów zapraszamy na wystawę czasową „Historia nie/oczywista. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich”. Wstęp wolny. Wcześniej, o godzinie 16.00 odbędą się warsztaty „Załóżmy sobie muzeum!” przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat – wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Tego wieczoru do północy otwarte też będą i kawiarnia Gałązcafe, i księgarenka, i Dziedziniec Ossolineum, i zamknięty na co dzień taras widokowy pod kopułą. 18 maja w Ossolineum to też „Noc w domu Anioła”, która rozpoczyna obchody Roku Anioła Ślązaka we Wrocławiu.

 

✦ Muzeum Pana Tadeusza
✦ Rynek 6

W sobotę 18 maja od godziny 17.00 do 24.00 w ramach Nocy Muzeów zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Pana Tadeusza. Zachęcamy również do udziału w otwartych warsztatach kaligrafii na dziedzińcu Kamienicy pod Złotym Słońcem. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejścia na ekspozycję odbywają się co 15 minut w grupach 15-osobowych, ostatnie wejście o 23.00.

 

✦ Spotkanie Wydawnictwa Ossolineum
✦ Klub Proza, Wrocławski Dom Literatury
✦ Przejście Garncarskie 2 (II piętro)

W środę 15 maja o godzinie 17.00 w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius odbędzie się spotkanie „O ‘Osebolu’ Marit Kapli, ‘Zejściu do wraku’ Adrienne Rich, przekładzie oraz serii poetyckiej ‘Wygłosy’ Wydawnictwa Ossolineum”. Rozmowę z Justyną Czechowską i Jerzym Jarniewiczem poprowadzi Agata Puwalska.

 

✦ Ossolineum
✦ Dziedziniec Ossolineum, Szewska 37

We wtorek 21 maja o godzinie 17.00 w ramach cyklu „Spotkanie z książką i bez książki” gośćmi Ossolineum będą Sylwia Czubkowska i dr Leszek Bukowski. Spotkanie pod tytułem „Co nam szykują Big Techy?” poprowadzi Andrzej Krajewski. Wstęp wolny. Uwaga: zmiana miejsca – Dziedziniec Ossolineum.

 

✦ Ossolineum
✦ Refektarz Ossolineum, Szewska 37

W środę 22 maja o godzinie 17.30 w ramach cyklu wykładów jubileuszowych Muzeum Książąt Lubomirskich „Skarby 200-lecia” Łukasz Koniarek wygłosi wykład „Medal na zwycięstwo Jana Sobieskiego pod Chocimiem w 1673 roku Jana Höhna młodszego z 1674 roku”. Wstęp wolny.

 

✦ Muzeum Pana Tadeusza
✦ Księgarnio-kawiarnia Popiół i Diament
✦ Rynek 6

W ramach cyklu „Popiół i Diament. Spotkania autorskie” w czwartek 23 maja o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Boćkowską wokół książki „To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury” (Wydawnictwo Czarne), które poprowadzi Magdalena Musiał. Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w kasach Muzeum Pana Tadeusza.

W sobotę 25 maja o godzinie 12.00 zachęcamy do udziału w spacerze „Kurtyna wznosi się do góry…”, czyli pionierski czas kultury polskiej w powojennym Wrocławiu, który poprowadzi Joanna Nowosielska-Sobel. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

✦ Muzeum Pana Tadeusza
✦ Rynek 6

W sobotę 25 maja o godzinie 15.00 młodzież od 15. roku życia i dorosłych zapraszamy na warsztaty „A więc wojna!” zorganizowane w ramach cyklu „Sędzia z Bernardynem grał w mariasza” – dawne i dawniejsze gry karciane. Warsztaty poprowadzi Marlena Szeliga. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

✦ Muzeum Pana Tadeusza
✦ Kino Popiół i Diament
✦ Rynek 6

W sobotę 25 maja o godzinie 16.00 w ramach cyklu „Tłumacz w muzeum” zapraszamy na spotkanie pod tytułem „Co poszło pod młotek? Tłumaczenie z angielskiego dzisiaj”. Rozmowę z Piotrem Siemionem poprowadzi Dariusz Sośnicki. Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w kasach Muzeum Pana Tadeusza.

 

✦ Cykl „Spotkania Ossolińskie we Lwowie”
✦ Czytelnia Główna Biblioteki im. Stefanyka we Lwowie

W środę 29 maja o godzinie 17.00 (ukraińskiego czasu) we Lwowie odbędzie się 103. Spotkanie Ossolińskie z Piotrem Łukaszewiczem, autorem książki „Artes. Nowocześni plastycy lwowscy” i Andrijem Bojarovem, który opracował, zredagował i opatrzył posłowiem jej ukraińskie wydanie. Spotkanie poprowadzą Łukasz Kamiński i Wasyl Fersztej. Wstęp wolny.

 

✦ Muzeum Książąt Lubomirskich
✦ Refektarz Ossolineum, Szewska 37

W niedzielę 26 maja o godzinie 12.00 zapraszamy do Refektarza Ossolineum na spotkanie z Dorotą Ignatowicz-Woźniakowską oraz Elżbietą Przyłuską. Tematem spotkania będzie odzyskanie zagrabionego w czasie II wojny światowej obrazu „Madonna z Dzieciątkiem” Alessandro Turchiego. Wstęp wolny.

 

✦ Gmach główny Ossolineum, Szewska 37
✦ Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej stworzonej z myślą o zabawie, nauce i warsztatach artystycznych angażujących całą rodzinę.

 

 

Miejsce wydarzenia:
ul. Szewska 37
50–139 Wrocław/ Wiele lokalizacji
Organizator:

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

ul. Szewska 37
50-139 Wrocław
tel.: 071 344 44 71 do 76, 071 326 21 27

Wydarzenia we Wrocławiu

Przeczytaj również

Warto zobaczyć