Warszawa

"Muzyczna podróż do krainy wyobraźni" - koncert rodzinny
Warszawa Koncert od 5 lat

"Muzyczna podróż do krainy wyobraźni" - koncert rodzinny

26 października 2024
Wpis archiwalny

Nawet taki stulatek jak Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej lubi bajki. Przygotowaliśmy więc kolejną „Muzyczną podróż do krainy wyobraźni”, która tym razem odbędzie się w sobotę 26 października br. o godz. 14:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66.

 

Jest to interaktywny koncert rodzinny (ok. 50 minut, dla dzieci 5+), który opiera się na historii opowiadanej przez aktora i publiczność, przy akompaniamencie improwizujących muzyków.

 

Będziemy wspólnie wędrowali przez różne krainy wyobraźni, spotykając baśniowe postaci. Być może będziemy walczyli z potworami lub odkrywali skarby. To wszystko zależy od uczestników koncertu.


Muzyka, tworzona do tych opowieści, będzie towarzyszyła w każdej chwili naszej wyprawy, podkreślając emocje i pomagając wczuć się w atmosferę tworzonych historii.

 

Wystąpią: aktor i reżyser sztuk dla dzieci Grzegorz Ociepka, perkusista Leszek Lorent, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

 

Udział w koncercie jest bezpłatny.


Zapraszamy wszystkich miłośników baśni na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1081396416656844

 

Do zobaczenia!

_______________

 

* Koncert odbywa się w ramach projektu PTMW „Warszawa kreatywna" i jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
** Zapraszamy również melomanów ze specjalnymi potrzebami. Prosimy o informację na adres ptmw@epistola.pl, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w koncercie. Chętnie pomożemy.

_______________

 

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej | Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa | Współpraca: Białołęcki Ośrodek Kultury, Agencja Muzyczna Art Deco Group | Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji POLMIC.PL, Presto Junior, waw4free.pl, cameralmusic.pl i wolnasobota.pl

_________________________

 

ARTYŚCI:

 

Grzegorz Ociepka
aktor | prowadzenie opowieści


Jego twórczość od początku związana jest z teatrem dla dzieci. Był aktorem m.in. Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Reżyseruje sztuki teatralne, jest autorem scenariuszy i spektakli dla dzieci, na przykład „Recepta na odwagę”, czy „Witaminowa przygoda”. Od ponad 20 lat prowadzi swój własny teatr „Promyk“. Prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy z różnymi instytucjami takimi jak: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu, poznańskie Centrum Sztuki Dziecka i in.


Leszek Lorent
perkusja


Jest wybitnym perkusistą, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów, a także autorem monografii naukowych i artykułów z pogranicza muzyki i filozofii. Ma na swoim koncie prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, a z jego inspiracji powstało kilkadziesiąt kompozycji przeznaczonych na perkusję, w tym dzieła na perkusję solo i orkiestrę. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt, w których występuje jako solista i kameralista.

 


Jarosław Siwiński
syntezator

 

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).


Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.


Małgorzata Kołcz
kontrabas


Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.


Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Miejsce wydarzenia:
03-290, Głębocka 66, 03-287 Warszawa
Organizator:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć